Повний посібник із вибору кухонних шаф

Що стосується вибору кухонних шаф, ваші можливості не обмежуються кольором і розташуванням. Є багато різних стилів шаф, які ви можете вибрати, і кожен стиль має свої плюси та мінуси.

Існує безліч варіантів дизайну кухонних шаф. Насправді йдеться про те, щоб зробити кухню на свій смак, а шафи є величезною частиною дизайну кухні, як функціонально, так і естетично.

Щоб вирішити, який стиль шафи підходить для вашої кухні, варто розглянути кілька запитань. По-перше, як би ви хотіли виглядати свою кухню? Уявити кухню своєї мрії важливо, оскільки ви хочете мати простір, у якому ви почуватиметеся як удома.

Потім поєднайте форму з функцією. Окрім естетики, вам потрібно думати про корисність. Який стиль шафи допоможе вам максимально використати простір, вміщаючи все необхідне для зберігання? 

Після того, як ви звузили речі за зовнішнім виглядом і функціями, у вас все ще може бути кілька стилів кухонних шаф на вибір. Щоб допомогти вам зрозуміти всі ваші варіанти, ми зібрали нижче найпопулярніші стилі кухонних шаф, плюси та мінуси кожного.

01з 13

Шейкерні шафи

Шафи-шейкери є одними з найпопулярніших кухонних шаф. Цей стиль забезпечує гарний баланс між традиційним і сучасним. Це декоративно, але також здається легшим, ніж традиційна шафа.

Ця універсальність робить шафи Shaker легким доповненням до багатьох кухонь і ідеальним вибором для тих, хто любить перехідний дизайн. Вони мають простий дизайн, вирізняються простими дверима з піднятою зовнішньою межею. Це мінімальне полотно пропонує великий простір для творчості, даючи вам можливість грати з різними кольорами фарби, стилями обладнання тощо.

Шейкер чудовий, тому що це класичний вигляд, який настільки універсальний.

Плюси : Простий, універсальний, перехідний
Мінуси : Середній план (ані повністю сучасний, ані повністю традиційний)

02з 13

Базові шафи

Практично на кожній кухні базові шафи розташовані вздовж стіни — прямо під раковиною та стільницею. Базові шафи — це, мабуть, те, що спадає на думку, коли ви думаєте про кухонну шафу. Вони мають багато різних варіацій, як-от зі стійками для посуду або з полицями для складання продуктів.

Базові шафи також бувають різних стилів, тож ви можете знайти набір, який відповідає естетиці вашої кухні. Єдиний реальний недолік? Оскільки базові шафи такі низькі, вам часто доводиться нахилятися, щоб дістати з них речі.

Плюси : класичний, просторий, доступний у багатьох стилях
Мінуси : важкодоступний

03з 13

Слябові шафи

Відомі своїм простим дизайном і елегантним зовнішнім виглядом, плитні шафи є улюбленими серед сучасних дизайнерів і мінімалістів. Слябові шафи абсолютно прості, тому ви не повинні очікувати, що побачите якісь панелі, деталі чи прикраси. 

Стиль плити чудовий, тому що оздоблення може справді сяяти — будь то красивий глянцевий меламін або розщеплений білий дуб. Апаратне забезпечення також може додати багато інтересу до цього стилю.

Оскільки плитні шафи не мають тріщин і щілин, їх також неймовірно легко чистити. Тим не менш, не рекомендуємо плитні шафи для тих, хто сподівається зробити це просто. Оскільки дизайн дуже простий, простого шару фарби може бути недостатньо, щоб зробити шафи цікавими.

Плюси : Простий, сучасний, легко чиститься
Мінуси : Може виглядати нудно

04з 13

Шафи з бісерної дошки

Шафи з бісерної дошки складаються з високих планок, які з’єднуються разом, щоб шафи виглядали смугастими.

Якщо ви шукаєте класичну котеджну або фермерську кухню, бісерна дошка — чудовий вибір. Ви також можете вибрати глибину та довжину планок, що дозволить вам трохи пограти з зовнішнім виглядом.

Оскільки вони універсальні та гнучкі, шафи з бісеру є чудовим вибором для багатьох кухонь. Крім того, вони, як правило, досить бюджетні. Єдина проблема? Вертикальні планки чудово збирають пил, тому шафи з бісерної дошки важко чистити.

Плюси : універсальний, бюджетний, дещо настроюється
Мінуси : важко чистити

05з 13

Навісні шафи

Навісні шафи є класичним доповненням багатьох кухонь. У той час як базові шафи розташовані вздовж нижньої частини кухонної стіни (під раковиною та стільницею), навісні шафи розташовані вздовж її верхньої частини (над раковиною та стільницею). І якщо ви справді прагнете збільшити простір для зберігання, ваші навісні шафи можуть розтягнутися аж до стелі. 

Навісні шафи не такі громіздкі, як їхні базові аналоги, тому в них не так багато місця для зберігання. Але вони дуже корисні і ви можете дістатися до них, стоячи.

Настінні шафи використовують простір для зберігання, який ви могли б втратити, тому вони чудово підходять для економії простору. І оскільки вони доступні в різних стилях, у вас не повинно виникнути особливих проблем з пошуком набору, який вам подобається.

Плюси : Низький профіль, компактний, зручний для доступу, доступний у багатьох стилях
Мінуси : Менш просторий, ніж базові шафи

06з 13

Готові до складання шафи

Вибираючи шафи, ви повинні думати не тільки про зовнішній вигляд. Ви також повинні подумати про те, скільки роботи вам потрібно зробити — і скільки грошей вам доведеться витратити — щоб вам подобалось. Шафи, готові до складання, — це найдоступніший тип кухонних шаф.

Як випливає з назви, готові до складання шафи постачаються заздалегідь. І їхня найбільша перевага полягає в тому, що вам легше вибрати потрібний тип і стиль, не замислюючись над цим.

Отже, якщо ви хочете заощадити час і гроші, готові до складання шафи можуть стати чудовим варіантом. І оскільки вони доступні в багатьох різних стилях, ви, ймовірно, знайдете набір, який вам сподобається. Просто не розраховуйте на будь-яке налаштування, якщо тільки ви не хочете виконувати цю роботу самостійно.

Плюси : Бюджетний, простий у складанні, доступний у багатьох стилях
Мінуси : Не можна налаштувати

07з 13

Підняті панельні шафи

Підняті шафи є одним із найбільш традиційних варіантів. Вони визначаються рельєфною зовнішньою рамкою та рельєфною внутрішньою панеллю з поглибленою рамкою навколо неї. Ви, ймовірно, бачили рельєфну панель у більш традиційному дизайні кухні, оскільки вона була досить популярною протягом 17-го та початку 18-го століть. Це чудово, якщо ви хочете додати розміру та глибини простору.

Грін зазначає, що оскільки шафи з піднятими панелями такі «вибагливі», вони будуть помітні на будь-якій кухні. Якщо вам потрібні шафи, які залишаться на задньому плані, це може бути не правильний вибір. І якщо ви сподіваєтесь створити сучасну кухню, вони, ймовірно, також не є правильним вибором для вас.

Плюси : Традиційний, привабливий
Мінуси : Не сучасний, не відійде на задній план

08з 13

Арочні шафи

Арочні шафи – це саме те, чого ви очікуєте: шафи, оснащені арками. Арочні шафи — одні з найпоширеніших (і економічно ефективних!) шаф. Вони класичні, традиційні та мають рельєфну або заглиблену панель із вигином у верхній частині.

Оскільки арочні шафи настільки традиційні, вони можуть бути не найкращим вибором для шанувальників сучасного дизайну. Але вони пропонують простий спосіб додати вашій кухні візуальний інтерес. 

Плюси : Традиційний, бюджетний, привабливий
Мінуси : Не сучасний

09з 13

Шафи на замовлення

Шафи на замовлення виготовляються саме для вашого простору, тому вони оптимізують форму та функціональність, але вони, як правило, коштують чималі гроші.

Шафи на замовлення — найдорожчі варіанти. Однак їх дизайн може бути абсолютно оригінальним, тобто це те, що вам потрібно, якщо ви дійсно хочете втілити кухню своєї мрії в реальність.

Як і слід було очікувати, шафи на замовлення доступні в безлічі розмірів, стилів і типів.

Переваги : Пристосований до вас і вашого простору, доступний у багатьох стилях
Недоліки : дорого

10з 13

Високі шафи

Дуже високі шафи, які часто тягнуться від стелі до підлоги. Високі шафи є ідеальним місцем для зберігання комор, одягу чи великої техніки. Оскільки вони такі помітні, вони також створюють чудові посудини для дизайну, який може визначити зовнішній вигляд вашої кухні.

Високі шафи доступні в різних стилях, як і низькі шафи, і навісні шафи. Єдиним недоліком є ​​те, що вони громіздкі, тому вам доведеться приділити для них чимало місця.

Плюси : високий, дуже просторий, привабливий
Мінуси : громіздкий

11з 13

Врізні панельні шафи

Чисті, прості та універсальні врізні панельні шафи мають чудово виглядати майже на будь-якій кухні. Як і щитові шафи, врізні щитові шафи мають піднятий зовнішній край. Але всередині цієї межі панель утоплена, а не піднята, тому вона абсолютно плоска. (Це робить шафи зі вбудованими панелями схожими на шафи Shaker, хоча ви можете очікувати побачити трохи більше прикрас на шафах із вбудованими панелями.)

Шафи з вбудованими панелями мають більш елегантний зовнішній вигляд, який може бути як традиційним, так і сучасним, залежно від вашого стилю. Вони також досить прості та можуть вписуватися в багато різних дизайнів.

Ця універсальність дозволяє вбудованим панелям вписуватись у багато різних стилів дизайну, а також дозволяє їм добре поєднуватися зі сміливими кольорами фарби та привабливою фурнітурою.

Плюси : Простий, універсальний, перехідний
Мінуси : Середній план (ані повністю сучасний, ані повністю традиційний)

12з 13

Скляні шафи

Шафи Glass-front – це класичні шафи, оснащені скляними панелями. Ці скляні панелі можуть бути матовими або повністю прозорими, а самі шафи представлені в різних стилях

Шафи зі скляною передньою панеллю можуть доповнити кілька стилів кухні від традиційного до сучасного. І оскільки ви можете бачити крізь них (принаймні трохи), шафи зі скляною передньою панеллю пропонують чудовий спосіб продемонструвати свої улюблені кухонні речі.

Все залежить від функціональних потреб і цікавості дизайну. Деякі власники будинків можуть забажати шафи зі скляною передньою частиною для виставлення страв на особливий випадок, тоді як інші можуть віддати перевагу шафі, яка приховує найнеобхідніше, поки вони не знадобляться.

Плюси : Посуд, що привертає увагу, демонструється, доступний у багатьох стилях
Мінуси : Дещо прозорий (не приховує безладу)

13з 13

Напівзамовні шафи

Хочете відчуття індивідуальної шафи без спеціальної ціни? Подумайте про те, щоб зачепити набір напівспеціальних шаф. За своєю суттю напівзамовлені шафи дуже схожі на готові до складання шафи. Але вони можуть похвалитися деякими настроюваними функціями, наприклад, дозволяючи вибирати між кількома різними фасадами шафи.

Поєднання стандартних і нестандартних варіантів, напівспеціальні шафи дозволяють вам більше впливати на кінцеві результати. І оскільки напівшафи на замовлення не такі дорогі, як повні шафи на замовлення, вони дозволять вам проявити творчість, не розбиваючи гроші.

Плюси : Дещо бюджетний, дещо настроюється, доступний у багатьох стилях
Мінуси : Дещо інтенсивний вибір

Прокрутити вгору