Як очистити душ і зберегти його блиск – найбільш вичерпні поради для різних поверхонь

Загалом, ванні кімнати можуть бути переповнені мікробами, і це особливо стосується душових кабін. Якщо ви не регулярно миєте свою душову кабіну, ви можете почати бачити такі речі, як пліснява або спори цвілі, що утворюються на завісі для душу та плитці.

Бактерії також можуть накопичуватися на душовій лійці. Окрім усього цього, на стінках душової кабіни може накопичуватися мильна піна, і з часом у вашій душовій кабіні можуть почати утворюватися плями від води.

Картина, яку ми щойно намалювали, досить огидна. Але за умови регулярного обслуговування цих проблем можна уникнути. Щоб уникати їх, вам доведеться мити душ раз на тиждень. (Так, дійсно.) Але якщо ви будете дотримуватися цього розкладу, прибирання, яке вам доведеться робити, не буде таким важким.

Як часто потрібно мити душ?

Поговоріть з будь-яким експертом з прибирання, і ви почуєте ту саму пораду: вам потрібно мити душ раз на тиждень. Хоча щотижневі прибирання можуть здатися великими, вони повинні допомогти вам підтримувати ваш душ у ідеальній формі. 

На жаль, це емпіричне правило має застереження: деякі частини вашого душу потрібно чистити частіше, ніж раз на тиждень, а інші просто кожні кілька тижнів.

Є кілька загальних правил і графіків, яких слід дотримуватися всім, коли справа доходить до прибирання ванної кімнати.

Що мити після кожного душу: 

 • Скляні душові двері : протріть їх.
 • Скляні стінки душу: протріть їх.
 • Злив душу: видаліть волосся та інше сміття зі зливу та протріть його.

Що прибирати щотижня:

 • Душова кабіна: Ретельно очистіть усе, включаючи стіни, підлогу та каналізацію.
 • Ручка дверцят душової кабіни: протріть антибактеріальним багатофункціональним миючим засобом.
 • Будь-які хромовані поверхні: мийте їх спеціальним миючим засобом, щоб уникнути пошкодження вапняним нальотом.
 • Тканинний килимок для ванної кімнати: киньте його в пральню.
 • Рушники: киньте їх у пральню.

Що чистити щомісяця: 

 • Зливна труба для душу: окрім очищення після кожного прийняття душу, раз на місяць глибоко очищайте її засобом для очищення каналізації.
 • Лійка для душа: глибоко очищайте кожні 2–4 тижні.
 • Плитка для душу: Глибоке очищення для видалення вапняного нальоту та грибків.
 • Фіранка для душу : киньте її в пральню або виперіть вручну.
 • Силіконовий килимок для ванної: глибоко очистіть його за допомогою миючого засобу.

Як би дивно це не звучало, але найкращий час для миття душу – відразу після прийняття душу. Це правда. Оскільки душ вже вологий, вам не доведеться використовувати стільки води під час прибирання. І пара з вашого душу може послабити частину бруду та пилу на ваших стінах. 

Очищення душової кабіни після її використання – це дуже корисний час, оскільки це мінімізує ймовірність утворення плям від води, бруду та цвілі. Однак це малоймовірно для деяких домогосподарств, особливо якщо більшість домогосподарств приймає душ увечері. 

Якщо вам не хочеться мити душ одразу після його прийому – займіться цим завданням наступного ранку. Це увійде у вашу щоденну процедуру прибирання та дозволить вашому душу бути свіжим і чистим перед наступним використанням.

Як очистити плитковий душ

Речі, які вам потрібні:

 • Куплений в магазині засіб для чищення затирки або харчова сода
 • Щітка для чищення з м’якою щетиною або зубна щітка
 • Куплений в магазині засіб для чищення плитки або білий оцет і мило для посуду
 • Губка або скраб-щітка з м’якою щетиною
 • Стара ганчірка або ракель

Крок 1: Спорожніть душ

Перед тим, як розпочати прибирання, приберіть усе, що вам заважає, тому що це буде незручно робити, коли ви почнете чистити й витирати кожну поверхню у своїй ванній кімнаті.

Крок 2. Змочіть стіни

Коли ваш душ порожній і готовий до чищення, знайдіть хвилинку, щоб промити стіни та підлогу душу. Ви завжди повинні змочувати душ перед чищенням, якщо в інструкціях до засобу для чищення не вказано інше.  Змочуючи стіни, ви можете змити пил, бруд та інше сміття, що полегшить роботу ваших засобів для чищення.

Крок 3. Обережно почистіть затирку

Подивіться на свою затирку. Ви помітили цвіль? Якщо ваша затирка змінила колір, на ній, ймовірно, є пліснява, і це чудове місце, щоб розпочати глибоке очищення. 

Коли справа доходить до очищення затирки, у вас є кілька варіантів. Ви можете придбати засіб для чищення, щоб видалити цвіль. Ви також можете зробити очищувальну пасту своїми руками, використовуючи половину склянки харчової соди та кілька чайних ложок води. 8–9 столових ложок води мають виконати роботу.

Якщо ви вирішите використовувати придбаний в магазині очищувач, дотримуйтесь інструкцій на пляшці. А якщо ви збираєтеся зробити сам, дайте пасті трохи постояти, перш ніж витерти її. Залиште миючий розчин на затирці приблизно на 10 хвилин, а потім зітріть залишки щіткою. Обов’язково чистіть обережно, щоб не пошкодити затирку.

Очищаючи затирку, тримайтеся подалі від агресивних хімікатів. Агресивні хімікати з високою кислотністю можуть передчасно зношувати цементний розчин, через що ваша плитка може виглядати погано та послаблювати плитку.

Крок 4: розпиліть і почистіть плитку

Коли затирка виглядає добре, настав час очистити плитку для душу. Знову ж таки, у вас буде можливість використовувати саморобний миючий розчин або придбаний у магазині.

Щоб створити свій очисний розчин своїми руками треба розчинити 1 склянку теплої води, 2 склянки білого оцту та 1 чайну ложку мила для миття посуду — і помістити цю суміш у пульверизатор. Розпиліть розчин на плитку і залиште приблизно на 10–15 хвилин. Тоді візьміть губку або щітку для чищення, щоб видалити зайву накип зі стін.

Якщо ви вирішите скористатися магазинним миючим засобом, переконайтеся, що ви купили той, який призначений для плитки для ванної кімнати. Потім повторіть ті самі кроки, щоб досягти найбільш оптимальних результатів. Обов’язково перевірте пляшку з миючим засобом, щоб дізнатися, як довго ви повинні залишити його на сидінні, перш ніж витерти його.

Крок 5. Сполосніть і висушіть душ

Закінчивши прибирання, увімкніть душ і змийте водою всі миючі засоби, які ви щойно використали. Потім висушіть стіни за допомогою ганчірки або ракеля.

Важливо висушити стіни після миття душу. Якщо залишити їх вологими, це може спричинити розвиток цвілі, а також водяні плями.

Як очистити душ зі скловолокна

Речі, які вам потрібні:

 • Багатофункціональний очищувач
 • Губка
 • Стара ганчірка або ракель

Крок 1: Спорожніть душ

Перш за все: вийміть усе з душу. Приберіть шампуні, кондиціонери, мило та бритви.

Крок 2. Швидко промийте душ

Потім увімкніть душ. Вимийте душ теплою водою, щоб позбутися пилу, волосків, волокон або інших дрібних частинок. І якщо ви помітили в зливі душу будь-які волоски, зараз чудовий час їх позбутися.

Крок 3. Збризніть душ багатоцільовим миючим засобом

Душові кабіни зі скловолокна неймовірно прості в чищенні та обслуговуванні. Ви можете легко очистити душ зі скловолокна багатоцільовим чи спеціальним миючим засобом. Тому візьміть відповідний засіб для чищення та дотримуйтесь інструкцій на пляшці. 

Залиште засіб для чищення стільки, скільки вкаже інструкція на пляшці. Потім обережно потріть його губкою.

Під час очищення душу зі скловолокна Купер рекомендує триматися подалі від абразивних засобів і щіток з жорсткою щетиною. Ці жорсткі предмети можуть подряпати ваш душ.

Крок 4. Сполосніть і висушіть душ

Завершіть глибоке очищення, промивши стіни. Мийте холодною водою, протираючи душ губкою. І переконайтеся, що вода, яку ви використовуєте, холодна. Гаряча вода може призвести до утворення піни на деяких миючих засобах, що ускладнює їх витирання.

Коли ваші стіни будуть чисті та промиті, витріть їх насухо за допомогою старої ганчірки або ракеля. Вам справді потрібно якомога краще висушити душ, щоб запобігти розвитку цвілі. Зокрема, висушити кути вашої душової кабіни, оскільки вони можуть бути гарячими точками для цвілі.

Як очистити кам’яний душ

Речі, які вам потрібні:

 • М’який миючий засіб
 • Щітка з м’яким ворсом або стара зубна щітка
 • Куплений в магазині засіб для миття душу з каменю
 • М’який рушник
 • Аміак *необов’язково
 • Куплений у магазині герметик для каменів

Крок 1: Спорожніть душ

Почніть із видалення всього з душу. Ви хочете переконатися, що ніщо не загороджує вам шлях, коли збираєтеся мити стіни душової кабіни, полиці та підлогу.

Крок 2. Обережно почистіть затирку

Якщо ви помітили цвіль на затирці, почніть з очищення. Повністю очищаючи свій кам’яний душ, почніть зі старої зубної щітки та м’якого мильного миючого засобу, щоб почистити розчин між плиткою та підлогою. Обов’язково чистіть обережно, щоб не пошкодити затирку.

Крок 3: Розпиліть і протріть стіни

Як тільки ваша затирка буде в хорошому стані, настав час очистити каміння, що вистилає ваш душ. Замість того, щоб використовувати універсальний засіб для чищення ванної кімнати, шукайте миючий розчин, спеціально розроблений для душових кабін із каміння.

Потім розпиліть розчин на душ і дайте йому постояти стільки, скільки вказано в інструкції. На пляшці миючого засобу має бути вказано, що саме тут робити. Коли прийде час витерти миючий розчин, рекомендуємо зробити це м’якою тканиною, як-от рушник з мікрофібри. Це повинно вберегти каміння від пошкодження під час очищення.

Хочете підтримувати свій кам’яний душ у хорошому стані між глибокими очищеннями? Щодня м’якою тканиною протирайте камінь і будь-які щілини. І якщо ви не приймаєте душ щодня, краще робити це після кожного душу.

Крок 4. Обережно почистіть камені, щоб видалити мильну піну

Якщо ви маєте справу з серйозним накопиченням мильного нальоту, вам, можливо, доведеться помити душову кабіну трохи ретельніше. Рекомендуємо створити розчин для чищення своїми руками, змішавши аміак і воду. Потім обережно потріть м’якою тканиною. Продовжуйте чистити, доки ваш душ не стане чистим.

Під час чищення кам’яної душової кабіни вам слід уникати агресивних засобів, грубих губок і щіток з жорсткою щетиною. Жорсткі засоби для чищення можуть знебарвити й пошкодити каміння та затирку. І грубі губки можуть подряпати плитку.

Крок 5: Промийте, висушіть і повторно загерметизуйте

Коли ваш душ чистий, залишилося зробити лише кілька речей. По-перше, вам потрібно увімкнути душ, щоб ви могли змити всі миючі засоби, які ви щойно використали. Потім необхідно витерти душ м’яким рушником.

Після цього ви можете розглянути можливість повторного ущільнення душу. Кам’яні душові кабіни потрібно закривати герметиком для каменів кожні 6–12 місяців.  Це зберігає каміння у ідеальній формі та допомагає захистити їх від пошкоджень.

Оскільки це потрібно робити лише один або два рази на рік, вам не потрібно робити це щоразу, коли миєте душ. Але якщо ви не робили цього понад 6 місяців, ймовірно, вам потрібно буде повторно загерметизувати. Візьміть придбаний у магазині герметик для каменів і дотримуйтесь інструкцій, які він вам надасть.

Як очистити душову лійку

Речі, які вам потрібні:

 • білий оцет
 • пластик
 • гумка *опціонально
 • щітка з м’яким ворсом або стара зубна щітка

Крок 1. Змочіть насадку для душа в оцті

Щоб правильно очистити душову насадку, її потрібно змочити в білому оцті. І зробити це можна одним із двох способів. Ви можете зняти душову лійку та замочити її в поліетиленовому пакеті, наповненому оцтом, або наповнити поліетиленовий пакет оцтом і прикріпити його до душової лійки за допомогою гумової стрічки. Другий спосіб може бути дещо складнішим у застосуванні, але він позбавить вас від необхідності знімати душову лійку зі стіни, а потім знову встановлювати її.

Коли ви визначитеся з методом замочування, дайте душовій лійці час просочитися. Залиште душову лійку принаймні на кілька годин. Якщо ваш пристрій особливо брудний, залиште його на ніч.

Крок 2. Промийте та потріть душову насадку

Коли ваша душова лійка відмокне, промийте її гарячою водою. Потім знову прикріпіть його до душу (якщо ви його зняли). Встановіть душову лійку на місце, увімкніть душ. Дайте гарячій воді пройти через душову лійку на кілька хвилин.

Якщо ви помітили бруд на форсунках душової лійки, обережно почистіть їх щіткою з м’якою щетиною або старою зубною щіткою. 

Під час чищення душової лійки рекомендуємо триматися подалі від щіток із жорсткою щетиною та відбілювачів. Щітки з жорсткою щетиною можуть пошкодити обробку вашої душової лійки, а відбілювач може зробити душову лійку більш схильною до накопичення бактерій.

Поради, як довше підтримувати душ у чистоті

Який найпростіший спосіб підтримувати ваш душ у хорошому стані між глибокими очищеннями? Регулярний догляд. Протирайте душ щоразу, коли використовуєте його, дотримуйтеся свого щотижневого графіка прибирання та обов’язково висушуйте душ після миття.

Переконайтеся, що ви витираєте весь конденсат одразу після прийняття душу, і заплануйте прибирання ванної кімнати щотижня. Під час протирання після душу рекомендуємо використовувати ракель для душу. Ви можете використовувати ракель, щоб видаліть бруд зі стін, поки вони ще вологі. Ви також можете використовувати ракель, щоб висушити стіни, коли вони стануть чистими.

Ви можете зробити ще одну річ? Слідкуйте за герметиком (білим матеріалом, що вистилає кути вашої душової кабіни). Створений для збереження водонепроникності, герметик запобігає потраплянню вологи за плитку або стіни вашої душової кабіни. Якщо він починає тріскатися або відходити, замініть його. Якщо за герметик потрапить навіть найменша вода, незабаром з’явиться цвіль.

Прокрутити вгору