5 ароматів, які відлякують комарів – природні та потужні способи відлякати шкідників

Літо – сезон комарів, які мають тенденцію супроводжувати ваші вечері на свіжому повітрі та після обіду в саду. Сьогодні ви дізнаєтесть, як відлякати нестерпних комах, не завдаючи собі неприємностей і клопоту, а навпаки поєднати приємне з корисним.

І хоча знати, як позбутися комарів, важливо для запобігання дратівливому свербінню (а іноді й гіршому), цей процес рідко нагадує радість. Деякі з найефективніших методів профілактики включають нудне прибирання та обприскування пестицидами, які є одними з менш приємних сторін літа. Однак не всі тактики профілактики комарів повинні здаватися клопіткими.

Натомість експерти радять інвестувати в ароматичні квіти та олії, які відлякують шкідників від вашого дому та саду, водночас наповнюючи ваш простір солодкими ароматами та (у деяких випадках) яскравими кольорами. Це п’ять рослин, олій і продуктів, що відлякують комарів, які роблять відлякування комарів більш приємним. 

Комарі не люблять певні запахи, наприклад лаванди, цитронелли або евкаліпта. Ці запахи відлякують комарів, оскільки вони виробляють хімічні речовини, які комарам не подобаються, а саме ліналоол і гераніол. Ось чому ви часто знаходите ці аромати в милі та свічках, які використовуються, щоб уникнути жуків у вашому домі.

Ось найкращі аромати, у які варто придбати цього літа.

1. Грейпфрут

Грейпфрут — це освіжаючий літній фрукт, наповнений вітаміном С і антиоксидантами. Але коли справа доходить до відлякування комарів, сполука під назвою нуткатон є героєм. Ви можете використовувати нуткатон у своєму грейпфруті, щоб відлякати комарів у вашому домі чи саду, але це навіть більше, ніж засіб від шкідників. Ви можете не тільки перекусити грейпфрутом, але й нанести грейпфрутову олію на шкіру. 

2. Лемонграс

Лемонграс містить олію цитронелли – мабуть, найвідоміший із запахів, що відлякують комарів. Але як можна ввести цю рослину в свою схему? Ви можете почати зі знання того, як виростити лемонграс у своєму саду, або, щоб отримати чудове рішення, ви можете вирощувати його на кухні. Замініть свою літню склянку лимонаду на склянку охолодженого чаю з лемонграсу або обережно нанесіть олію лемонграсу на шкіру, щоб швидко відлякати комарів. 

3. Лаванда

Лаванда є одним із найвідоміших засобів від комарів, але її привабливість легко побачити. Мелані пояснює, що хоча шкіднику не подобається його характерний запах, той самий запах діє на людей заспокійливо, тому його часто використовують як ефірну олію для ароматерапії та медитації. Виростіть лаванду у своєму дворі або розставте її у вазі, — один із способів утриматися від комарів. Або ви можете вибрати одну з найкращих свічок на ринку, багато з яких наповнені цим потужним ароматом.

4. Соснова олія

Завдяки приємному деревному аромату від соснової олії важко не отримати задоволення. Однак, незважаючи на те, що цей аромат завжди займатиме місце серед найбільш продаваних ефірних олій, він також повинен займати рівне місце серед ваших ідей літнього декору. Запах соснової олії посилить і заплутає почуття комара, обмежуючи його здатність виявити вас і захистивши вас від укусів. 

Щоб використовувати соснову олію як репелент від комарів, один чудовий спосіб — розкласти ганчірки з сосновою олією за межами вікон, під’їзду чи дверей. Вам доведеться оновлювати ганчірки кожні кілька днів, але ви також можете використовувати цей метод особливо в ті дні, коли у вас є більша ймовірність появи комарів для полегшення застосування.

5. Перець чилі

Якщо ви можете витримати здорову кількість спецій, можливо, варто включити перець чилі у свій раціон, особливо влітку, коли активність комарів висока. Відомо, що ці перці відлякують комарів завдяки капсаїцину, речовині, що виділяє тепло, яку не люблять мухи. Тож, хоча ця кухонна ідея підходить не для кожної палітри, варто подумати про те, щоб додати смаку своїм стравам, щоб уникнути шкідників. 

Комарі ненавидять запахи лаванди, цитронелли, гвоздики, м’яти перцевої, базиліка, кедра, евкаліпта, м’яти перцевої, лемонграсу та розмарину.

Прокрутити вгору