3 способи використання кавової гущі в саду для відлякування шкідників і зміцнення здоров’я ваших рослин

Більшість із нас із задоволенням випити чашечку чудової кави вранці, особливо якщо вона приготована зі свіжомеленої кави та оснащена найсучаснішою кавоваркою. Але після приготування кави дорогоцінна кавова гуща перетворюється на відходи, і її, як правило, викидають. І все ж існує кілька способів використання кавової гущі в саду та на рослинах.

Якщо ви теж вважаєте марнотратним просто викидати гущу з кавоварки в зернах, можливо, ви намагаєтеся придумати, що робити із залишками кавової гущі. Ми раді повідомити, що якщо у вас є сад, то існує не один, а три способи використання використаної кавової гущі, яка принесе користь здоров’ю ваших садових рослин, згідно з рекомендаціями експертів із садівництва.

Отже, якщо ви хочете зупинити напад певних шкідників на ваші садові рослини та допомогти вашій зелені процвітати за допомогою того, що інакше викинули б у смітник, читайте далі.

Як використовувати кавову гущу в саду

Дивно, скільки застосувань має кавова гуща – її навіть можна використовувати як морилку своїми руками для дерев’яних меблів. Але вони знаходять ще більше застосування, коли справа стосується садової території. І справді, використана кавова гуща навіть корисніша за свіжу.

Використана кавова гуща означатиме, що ви витрачаєте менше, оскільки її фактично використали. Використана кавова гуща також має тенденцію до гниття швидше.

Відходи, як-от використана кавова гуща, можна використовувати в садівництві, але свіжу гущу не можна використовувати, якщо це не є необхідним. Ви повинні пам’ятати про рівень кофеїну та рН, використовуючи свіжу гущу.

Це 3 найкращі способи використання використаної кавової гущі в саду.

1. Компост

Оскільки використана кавова гуща дуже добре розкладається, вона є чудовим способом приготування компосту, оскільки вона є чудовим джерелом азоту та калію, які дуже поживні для ваших рослин.

Додавання кавової гущі в контейнери для компосту або контейнери для черв’яків є найбезпечнішим способом використання кавової гущі в саду. Приготування домашнього компосту таким чином покращує структуру ґрунту та покращує ріст посаджених у ньому рослин.

2. Відлякування шкідників

Ви також можете використовувати кавову гущу як природний засіб відлякування певних шкідників. Найчастіше вони використовуються як природний метод позбавлення від слимаків.

Відомо, що кавова гуща відлякує слимаків і равликів завдяки своїй абразивній текстурі та запаху. Розсипання кавової гущі навколо вразливих рослин може створити бар’єр, який часто може допомогти утримати їх.

3. Натуральне добриво

Використана кавова гуща також є натуральним добривом для деяких сортів рослин.

Кавова гуща також іноді використовується як природне добриво, для цього посипають нею ґрунт.

Кавова гуща особливо корисна рослинам, які люблять кислоту, оскільки вони самі по собі досить кислі. До них належать «гортензії, гриби, чорниці, магнолії, азалії та рододендрони. 

поширені запитання

Які рослини не люблять кавову гущу?

У той час як деякі рослини є кислотолюбивими і тому люблять ефект кавової гущі, є інші, які просто ненавидять його.

Ви повинні уникати використання його на всьому, що віддає перевагу лужному ґрунту, наприклад, на помідорах і лаванди.

Чи відлякує кавова гуща слимаків?

Як згадувалося раніше, кавова гуща є ефективним засобом від шкідників, особливо коли йдеться про слимаків і равликів.

Розбавивши зварену каву рівними частинами води, достатньо, щоб досягти бажаних результатів у боротьбі зі слимаками. У минулому пропонувалося використовувати кавову гущу як органічний засіб від слимаків і равликів на городах і квітниках, і було підтверджено, що вона відлякує слимаків, але деякі садівники кажуть, що розчин кофеїну ефективніший.

Тож більше не викидайте ідеальну та корисну кавову гущу! Натомість з ними можна робити багато речей.

Прокрутити вгору