15 способів використання лаванди у дизайні вашої ділянки

Незалежно від стилю вашого саду, завжди знайдеться місце для озеленення лавандою. Його однаково добре висаджувати в пухких наносах у середземноморському саду чи на котеджі, а також добре використовувати його в розумних геометричних конструкціях у сучасних міських просторах. Це також королева контейнерів і віконних ящиків для прикраси передньої частини будинку.

Лаванду можна легко використати в  ідеях озеленення заднього двору, її вирощують у садах з пізнього середньовіччя. Запашні колоски блакитних, лілових і фіолетових (і іноді білих) квітів також цвітуть усе літо. Усі сорти лаванди чудово виглядають, якщо їх використовувати як повторну посадку, щоб розділити або додати інтерес до трав’яних садів. Лаванда сама по собі є травою і пов’язана з сімейством м’яти, що пояснює той факт, що вона так красиво вписується в трав’яний сад. 

Його також можна використовувати як низьку огорожу для зонування клумб, а також для окантовки доріжок і вирощування в контейнерах як рослина, щоб надати вашому внутрішньому дворику приємного запаху, щоб ви відчували аромат кожного разу, коли проходили повз. Якщо ви зацікавлені у створенні сенсорного або дикого саду, озеленення лаванди також є обов’язковим, оскільки вона приваблює маси запилювачів.

Ми зібрали все необхідне натхнення для вашого власного двору, незалежно від того, чи шукаєте ви  ідеї ландшафтного дизайну переднього двору, щоб додати привабливості бордюру, або прості способи миттєво прикрасити свій простір за допомогою чудових ідей для посадки лаванди.

1. Оформіть садову доріжку з лавандовими бордюрами

Для кожної садової доріжки потрібна окантовка з лаванди, по якій ви можете почистити пальці, проходячи. Щоразу, коли використовується лаванда, завжди важливо переконатися, що принаймні деяку кількість лаванди висаджено поряд із доріжкою, щоб чудовий аромат вивільнявся, коли ви проходите повз.

Окантовка доріжки рослинами лаванди теж виглядає неймовірно красиво. Зробити насадження симетричними, щоб обидві сторони максимально збігалися, — це дизайнерський трюк, який працює щоразу для створення приголомшливих ідей для садових доріжок, особливо якщо ви шукаєте завершальний штрих, що виглядає професійно.

2. Спробуйте підсадити дерева лавандою

Навіщо залишати ґрунт оголеним, коли можна максимально використати простір під деревами, заповнивши його гарними рослинами. Цей багатошаровий вигляд максимізує інтерес і відомий як підсадка. Це чудовий спосіб озеленення навколо дерев шляхом введення гобеленів із рослин.

Це добре, щоб додати більше кольорів і рослин у невеликий сад, коли місця також мало. Плюс, звичайно, це означає менше прополки, оскільки додатковий шар рослин навколо основи дерева допомагає зупинити ріст бур’янів. 

Виберіть дві або три рослини, які добре поєднуються з кущем або деревом, яке ви хочете підсадити, з точки зору кольору, форми та текстури.

3. Посадіть лаванду біля кам’яних стін

Уявіть стару кам’яну стіну саду, що палає на сонці, а поруч з нею ростуть кущі лаванди. Це невід’ємна частина котеджних садів, де, звичайно, аромат є наріжним каменем будь-якого дизайну, а також допомагає залучати запилювачів.

Легко перетворити нудні межі за допомогою найкращих рослин для садових стін, і лаванда точно підходить до цієї категорії. Хоча ця рослина не чіпляється за стіни або осідає в щілинах, м’які подушки лаванди будуть процвітати біля сонячної стіни або на грядках з піднятими стінами, особливо якщо вони розташовані на сонячному місці.

4. Виберіть рослини-партнери, які любить лаванда

Лаванда добре відома як традиційний компаньйон для ландшафтного дизайну з трояндами, і в поєднанні з трав’янистими рослинами, такими як дельфініум,  шавлія кародонна та блошниця ( Erigeron karvinskianus ), вона створює ніжну, гарну схему.

Поєднання лаванди з іншими рослинами, такими як сантоліна «Edward Bowles» з її кремовими квітами, схожими на ґудзики, і шавлія лікарська ( Salvia officinalis «Purpurascens» ) перемістить схему в іншому напрямку, надаючи більш середземноморського вигляду та відчуття вашому ландшафту з лавандовими ідеями. 

5. Посадіть лаванду навколо сидінь

Кожному саду потрібне зручне місце для сидіння, де ви зможете насолоджуватися всім, що він може запропонувати. Посадка може додати чуттєвих вражень до насолоди садом, десь, що пропонує спокійну перерву для ваших ідей на відкритому повітрі.

Ароматні рослини починають проявлятися в таких приміщеннях, і не більше, ніж лаванда. Найкраще вибрати сорт англійської лаванди ( Lavandula angustifolia ), яка має сильний аромат і вкрита купою пурпурно-блакитних квіток із сріблясто-сірим листям. Улюблені сорти включають «Hidcote» і «Munstead». 

6. Додайте лаванду в трав’яний сад

Якщо ви шукаєте чудові ідеї для трав’яного саду, спробуйте включити в суміш лаванду. Це магніт для комах-запилювачів, тож привабить усіх потрібних відвідувачів. Плюс, звісно, ​​лаванда сама по собі є травою, тому вона легко ввійде в суміш.

Коли ви виберете грядку для свого трав’яного саду, додайте повторні посадки лаванди у вільному та натуралістичному стилі, щоб зв’язати дизайн.

Або продемонструйте красу суміші лаванди та трав за допомогою більш формального дизайну в саду. З давніх часів трав’яні сади розбивали геометричними візерунками, і цей партерний стиль дуже добре підходить для невеликих міських садів. 

7. Бордюрні сходинки з Лавандою

Обрамлення сходинок з обох боків рівномірним насадженням є справді привабливим дизайном. Ідея створити сходи з квітів є одним із наших улюблених варіантів ландшафтного дизайну з гортензіями.

Існує великий вибір, коли справа доходить до сортів лаванди, які можна використовувати для створення такого вигляду. Витривалий, низькорослий «Hidcote» є гарним вибором для ідей садової окантовки, але головне пам’ятати, що всі сорти лаванди люблять сонячне місце. Тож дайте своїй лаванді те, що їй потрібно, змусивши її почуватися як вдома в захищеній сонячній пастці, яка пропонує захист.

8. Включіть лаванду в сенсорний дизайн саду

М’яка лілово-блакитна палітра та прекрасний аромат лаванди, а також заспокійливе дзижчання бджіл, що ширяють над квітами в літній день, є райським доповненням до будь-якого саду, але особливо для ідей сенсорного саду. 

Найкраще вибрати сорт англійської лаванди ( Lavandula angustifolia ), який має сильний аромат. Французька лаванда ( Lavandula stoecha ) має квіти, які мають іншу форму, ніж англійські сорти, увінчані гарними пір’ястими пучками, але їхній аромат не такий сильний.

Дізнайтеся, як розмножити лаванду, і ви зможете отримати ще більше лаванди для висаджування в замети у вашому сенсорному саду.

9. Пейзаж з лавандою в альпінарії

М’які рослинні подушки, вкраплені галькою та камінням, — це ландшафтний дизайн із вибором лаванди, який підходить для більшості приміщень і може розвиватися з року в рік. Це одна з невибагливих ідей садового бордюру, яка черпає натхнення з природних пейзажів Середземномор’я.

Якщо ви озеленюєте річкові камені, проміжки між камінням незабаром заселятимуться низькорослі лаванди, що допоможе вашому ландшафтному дизайну непомітно перетворитися на натуралістичний і дикий вигляд. 

Те, наскільки ваші рослини лаванди будуть поширюватися, суттєво залежить від сорту та того, чи вони отримують правильний догляд, насамперед з точки зору сонячного світла, ґрунту та регулярної обрізки.

10. Зробіть чітко обрізану рамку

Уявіть собі, яким чудовим ароматом і кольором ви насолоджуватиметеся в теплі дні впродовж усього літа, якби проходили повз дорогою до цього саду!

Бордюр із лаванди особливо добре працює як розумна ідея окантовки газону та для зонування різних ділянок саду. 

Окрім гарного вигляду, це також чудовий варіант дизайну саду, який не потребує обслуговування. Пам’ятайте, що гравій призначений не лише для під’їздів і доріжок. Використовуйте його як декоративну мульчу на бордюрі, щоб дуже добре продемонструвати такі рослини, як лаванда. Якщо ви насипаєте товстий шар гравію поверх мембрани, що пригнічує бур’яни, це також скоротить роботу в саду.

11. Обраміть дверний отвір лавандою

Коли ви йдете своєю дорогою, одне з найприємніших відчуттів, коли повертаєтеся додому, — це подих смачного аромату. Посадити лаванду — одна з найкращих ідей для переднього ґанку, яка справді допоможе вашому входу виділитися, незалежно від того, вирішите ви вибрати традиційний чи більш сучасний дизайн саду. 

Ландшафт з лавандою навколо дверей і вікон наповнить ваш сад чудовим ароматом і м’якими кольоровими відтінками протягом усього літа таким чином, що нагадуватиме випечені сонцем місця в Провансі.

12. Покладіть верхівку лаванди для садів, натхненних медіа

Рослини, які підходять для ідей середземноморського саду, переважно люблять жаркі та сонячні умови з дренованим ґрунтом. Це ідеально підходить до лаванди. Як правило, він має гравійну мульчу, яка допомагає зберегти вологу в ґрунті та зменшити потребу в поливі. 

Лаванда також є ключовим компонентом у середземноморських садах з точки зору дизайну, оскільки повторювані посадки додають форму та форму, створюючи ритм, який спрямовує око через насадження, створюючи відчуття цілісності.

Для створення середнього ярусу садять лаванду разом з цистусом, сантоліною. Додайте кольорових бризок за допомогою агапантусу, непети та бородатого ірису, а  вербена бонарська та шавлія створюють чудові вертикальні форми.

Щоб привнести м’якість, спробуйте озеленити трави, використовуючи декоративні Stipa gigantea  та  Stipa tenuissima , які обидва дуже добре поєднуються з лавандою. 

13. Змішайте рослини лаванди з топіарієм

Сильні структурні елементи, такі як вічнозелений топіарій у поєднанні з лавандою, використовувалися протягом століть у великих сільських садах, але цю ж техніку можна використовувати з великим ефектом і в невеликих садах. 

Елегантні підстрижені топіарії, такі як дерева у формі льодяників і низька огорожа, контрастують із клумбами з м’якими насадженнями, додаючи нотку елегантності ландшафтному дизайну з лавандовими ідеями.

14. Використовуйте лаванду для ґрунтового покриву

Низькорослі сорти лаванди можна змішувати з іншими квітами і щільно висаджувати в садових бордюрах і клумбах як міцні грунтопокривні рослини. Це не тільки дає ефект повного посіву (ідея полягає в тому, що не повинно бути видно голого ґрунту), але й означає, що також зменшується ймовірність появи бур’янів. 

Прагніть створити ефект гобелена, використовуючи різні квіти та листя, щоб додати цікаві форми та текстури. Виберіть найкращі грунтопокривні рослини, які не потребують догляду, і ви створите гарний сад, який практично сам про себе подбає.

15. Створіть вау-фактор передній двір з лавандою

Один із найпростіших способів покращити зовнішній вигляд вашого дому – це оздоровити передній двір, надавши йому нового вигляду. Саме тут на допомогу приходить озеленення лавандою. Це створить затишний вхід, а також стане простим варіантом, який не потребує догляду, і виглядає одночасно сучасно та стильно. 

Симетрія та структура є ключовими, коли справа доходить до дизайну розумного палісадника, а коли справа доходить до посадки, дотримання простоти часто є способом досягнення найкращих результатів. Чітко окреслені клумби, суцільні ділянки посадок і прямі лінії є хорошою відправною точкою, і це також підходить для ідей невеликого палісадника. 

Зробіть вибір на користь акуратного та офіційного вигляду з чітко окресленими лавандовими грядками. Подумайте про те, як ваш будинок можна обрамити рослинами та що можна швидко встановити, щоб покращити фасад, наприклад, елегантний топіарій у горщиках, щоб контрастувати з м’якими грядками лаванди.

Іноді найкращі ідеї дизайну саду поєднують такі теми, як сучасні та нові, і є величезний простір для експериментів із посадкою лаванди. З наших натхненних ідей стає зрозуміло, що знання про те, як виростити лаванду у своєму дворі, принесе величезну цінність вашому простору, незалежно від стилю вашого саду. 

Прокрутити вгору