Як вирівняти газон, щоб ваша трава виглядала ідеально

Газони є важливою частиною подвір’їв багатьох людей, і вони довго використовуються протягом усього життя, тому слід очікувати, що деякі ділянки з часом можуть стати нерівними.

Причини можуть бути різними, від природного зносу до проблем зі структурою та дренажем, хоча можна легко вирівняти газон, який піддався незначним нерівностям і хвилястості.

Як частина вашого регулярного режиму догляду за газоном, виявлення та вирішення незначних проблем може допомогти вашому газону виглядати зеленим і густим з року в рік. Щоб допомогти зрозуміти, як вирівняти газон, ми докладніше розглянемо способи, за допомогою яких можна легко виправити нерівний газон у дворі.

Чому важливо вирівняти газон? 

Вирівнювання газону покращить його загальний зовнішній вигляд і здоров’я, тож ваш газон не тільки сильно росте та виглядає фантастично, але й може використовуватися для будь-яких ваших бажань протягом року. Рівний газон також буде легше доглядати та косити протягом вегетаційного періоду.

З часом газон може стати нерівним через багато проблем, і слід легко визначити ознаки того, що газон може потребувати вирівнювання. Їх можна побачити, коли ви косите газон або просто гуляєте по траві в саду. 

Ви можете сказати, що вам потрібно вирівняти свій газон, якщо є місця, які збирають воду, або високі місця, які ускладнюють косіння. Якщо стригти газон загалом складно, а леза пропускають цілу ділянку через те, що ви проходите прямо над ним, тоді настав час вирівняти газон.

Масштаб нерівностей може варіюватися від легких горбів газону до великих похил. Виправлення невеликих нерівностей і западин на газоні може бути простою роботою своїми руками, однак, можливо, краще звернутися до фахівців з догляду за газоном або ландшафтного дизайну, щоб усунути серйозніші проблеми нерівностей. 

Оскільки труби, дренажі, сміття або великі камені під поверхнею можуть з часом вплинути на рівень газону, вирішувати такі проблеми може бути складніше, і може знадобитися більше обладнання та досвіду, ніж для звичайного проекту своїми руками.

Коли найкраще вирівнювати газон?

Вибір правильної пори року для вирівнювання газону гарантує, що трава встигне відновитися після роботи, а потім почне швидко рости в ідеальних умовах, щоб заповнити порушені ділянки. Оптимальний час може залежати від типу трави.

В ідеалі ваш газон слід вирівняти ранньою весною, після зими та безпосередньо перед підвищенням температури наприкінці весни та влітку. Більшість підготовчих робіт для газону виконується в цей час, оскільки клімат є оптимальним для росту газону, і це дає газону достатньо часу, щоб прижитися та відновити себе перед сезоном швидкого росту.

Газони, складені з прохолодних типів трави, також можуть переносити вирівнювання в кінці літа або на початку осені. Однак наприкінці літа газону може знадобитися більше поливу, щоб відновитися після роботи. 

Як вирівнювати газон?

Нерівні газони можна виправити вдома двома різними способами, і обидва методи можна зробити за допомогою простих садових інструментів. Метод, який ви виберете, залежатиме від масштабу нерівностей на вашому газоні.

Для вирівнювання хвилястості

Виправлення незначних нерівностей і провалів на газоні можна здійснити простою підгодівлею безпосередньо ураженої ділянки. Цей простий процес може покращити зовнішній вигляд будь-якого газону, а трава швидко відновиться. 

Трохи попередньої підготовки полегшить завдання, тому стрижіть газон, щоб зменшити висоту трави, але не опускайтеся надто низько, щоб напружити траву. Очищення газону також зменшить кількість солом’яного покриву в траві та допоможе забезпечити підживлення прямо на поверхню ґрунту. Ранньовесняне вікно для вирівнювання газону також є ідеальним часом для видалення або розшарування газону.

Ідеальна суміш для підгодівлі буде складатися з 40% піску, 40% верхнього шару землі і 20% компосту. Цю суміш слід нанести на уражену нерівну ділянку та вирівняти граблями, щоб відповідати решті ділянки. Після цього ділянку можна зміцнити, обережно потоптавши її, або використавши газонний каток.

Газонний каток ідеально підходить для ущільнення та вирівнювання ділянки, щоб він відповідав місцевості навколо. Це те, що я рекомендував би для дуже виражених нерівностей — для менших провалів і хребтів іноді можна використовувати лише газонний каток, щоб вирівняти речі.

Через кілька днів нанесіть трохи насіння трави на ділянку та тримайте його вологим протягом наступних днів, щоб забезпечити гарне проростання та швидко покрити уражену ділянку.

Вирівняти невеликі западини 

Ділянки, які заглибилися трохи глибше, наприклад на дюйм або більше, потребуватимуть трохи більшої реконструкції, ніж просто підгодівля для доповнення території. У цих випадках верхній газон слід знімати частинами за допомогою лопати, лопати або газонопідйомника. Обережно наріжте ділянки глибиною близько двох дюймів і продовжуйте видаляти газон на однаковій глибині, щоб полегшити повторне вирівнювання. 

Після видалення дерну з ураженої ділянки засипте знизу підгодівлю і розрівняйте. Потім ви можете покласти газон назад або замінити його новим газоном і утрамбувати дерен. Регулярно перевіряйте рівень, коли ви йдете, за допомогою рівня, щоб отримати чудовий рівний газон. Підтримуйте щойно покладений газон вологим, а також посипайте швидкозростаючим насінням трави всі проміжки між секціями.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи потрібно вирівнювати газон піском або верхнім шаром землі? 

Газон можна вирівняти лише піском або лише верхнім шаром ґрунту, але краще змішати обидва з компостом, щоб допомогти з дренажем і забезпечити поживними речовинами для росту трави. Пісок можна використовувати сам по собі, однак було б помилкою використовувати чистий пісок на газоні, який росте переважно на глинистому ґрунті – поєднання глини та піску може мати проблеми з дренажем. 

Крім того, пісок, як правило, швидко висихає, тому змішування його з верхнім шаром ґрунту допомагає утримувати більше води та сприяти росту трави. Якісний верхній грунт можна використовувати самостійно як підгодівлю для вирівнювання неглибоких ділянок.

Скарифікація вирівнює газон? 

Скарифікація є важливою частиною будь-якого весняного догляду за газоном. Він пропонує багато переваг для здорового газону, видаляючи солому та органічні речовини, які накопичилися в траві. Скарифікація газону є корисною, якщо вона виконується як частина вирівнювання газону. Однак як самостійне завдання воно не вирівняє газон.

Якщо на рівень вашого газону вплинули підземні труби або сусідні будівлі, то краще звернутися до професіоналів, ніж намагатися вирішити проблему самостійно. Спроба самостійного вирішення такої серйозної проблеми ризикує створити додаткові проблеми, вирішення яких може бути дуже дорогим.

Прокрутити вгору