Коли припинити стригти траву – садівники наголошують, що ЦЬОГО місяця потрібно вивести газонокосарку з експлуатації на зиму

Якщо ви думаєте, коли припинити косити траву, ви задаєте собі всі правильні запитання. Зрештою, якщо ви хочете бути в курсі своїх ідей щодо сад, вам також потрібно дотримуватися правил, а щодо догляду за газоном існують досить суворі правила. 

Звичайно, сонце ще може світити, але це не означає, що пори року не змінюються. Більшість із нас прокидається від ранкової роси на нашій траві, і немає сумніву, що вечорами стає холодніше. А за метеорологічним календарем ми вже добре зайшли в осінні місяці.

Але що ця зміна сезону означає для вашої трави? Для початку ви повинні знати, чи варто косити мокру траву чи ні (особливо, якщо цього місяця очікується більше дощів). Але що ще важливіше, вам потрібно знати, коли зняти з експлуатації свою газонокосарку до настання холодних і морозних зимових місяців. 

Коли припинити косити траву

Багато українців нехтують своїм газоном, як тільки температура починає падати, але саме останні кілька тижнів перед холодними місяцями є вирішальними для підтримки здорового газону протягом осені та зими.

Насправді, так само як є точний місяць, коли ви можете почати стригти свій газон після зими, є також точний місяць, щоб ви припинили стригти траву до зими. 

Важливо продовжувати регулярне скошування трави в березні та жовтні. Але коли настане жовтень, вам дійсно варто подумати про те, щоб залишити свою газонокосарку на зиму в сараї. Це робить його однією з найкращих робіт у саду в жовтні.

Звичайно, головна причина цього полягає в тому, що просто немає необхідності косити траву взимку. Коли температура починає падати, швидкість росту трави також падає. А коли воно менше росте, менше потреби його обрізати. 

Стрижка трави взимку також може призвести до катастрофи для здоров’я вашого газону. Травинки насправді служать захисниками для вашого саду, захищаючи ваш ґрунт від заболочування надлишком води або впливу морозів, що може призвести до хвороб і збільшення кількості небажаних шкідників. 

Стрижка трави в цей холодний і вологий період — це небезпечна гра, у яку не варто грати.

Після останньої стрижки в сезоні дуже важливо залишити свій газон відпочивати і не робити подальших стрижок, коли холодно, особливо коли він вологий і морозний. Це може не тільки пошкодити вашу газонокосарку, але й серйозно пошкодити траву та ґрунт.

Але хоча експерти не радять цього, технічно косити траву взимку можливо, але потрібно бути обережним. Робіть це, лише якщо температура вище 5°C, і підтримуйте високі налаштування газонокосарки для тривалого косіння. 

Ідеальна висота трави для зими

Оскільки жовтень швидко наближається, варто подумати про останню стрижку в цьому році. Але ви можете відрегулювати леза газонокосарки перед початком роботи. 

Якщо ви трохи підвищите висоту скошування для останнього скошування сезону, довші травинки забезпечать певну ізоляцію для рослини трави та дозволять їй зберігати більше енергії, що корисно на початку зимового сезону.

В ідеалі ви повинні обрізати його приблизно на 5-7 см у висоту. Більше того, ви спричините непотрібний стрес для трави, тобто ви, безсумнівно, шукатимете способи зробити свою траву зеленішою, коли прийде весна. 

Але якщо цього року ви знехтували травою, і її вже давно потрібно стригти, важливо зазначити, що може знадобитися кілька разів, перш ніж трава буде готова до зими. Занадто швидке підстригання трави також може спричинити непотрібний стрес, тому мало й часто працює найкраще, якщо ви маєте справу із зарослим садом. 

Як доглядати за травою взимку

Можна зберегти свій сад квітучим протягом зими, а також можна доглядати за своєю травою взимку. І хоча залишити її відносно довго протягом цього сезону – це найкращий спосіб зберегти її здоровою та зеленою з року в рік, є деякі інші способи догляду за вашою травою в цей період:

Тримайте садові меблі подалі від трави: завжди корисно подбати про садові меблі. Але коли ви не використовуєте його протягом року, переконайтеся, що ви знайшли для нього відповідний дім. Це може бути в сараї або навіть закрито на внутрішньому дворику, але це ніколи не повинно бути на вашій траві, оскільки це може спричинити непотрібне накопичення вологи. 

Згрібайте та збирайте опале листя: хоча ви можете припустити, що опале листя діє як природний компост, опале листя насправді може пошкодити вашу траву взимку. Вони блокують сонячне світло і заглушають траву вологою. Зрештою це може призвести до заболочування.

Видаліть скошену траву:  Багато хто винен, залишаючи скошену траву на газоні, і хоча це може мати як позитивні, так і негативні наслідки. Якщо довга скошена трава залишиться на довгий час, вона може сприяти утворенню соломи. Це накопичення може зрештою знищити ваш газон.

Тримайся подалі від трави: щоб трава була найздоровішою та щасливішою, радимо триматися подалі від трави взимку, особливо якщо вона волога або замерзла. Це найбільш уразливий сезон для трави, і задушення або здавлювання травинок може вплинути на захист решти ґрунту. 

Удобрюйте свій газон: існує два види добрив: весняно-літні та осінньо-зимові добрива. Як ви можете собі уявити, ви захочете підгодувати свій газон осінньо-зимовим добривом до настання зими. Зазвичай це корм із повільним вивільненням, який підтримуватиме вашу траву в холодних місяцях і дозволить їй знову процвітати наступної весни. 

Провітрюйте свій газон: можна провітрювати газон протягом зимових місяців, але важливо зауважити, що ви повинні робити це лише до перших морозів. Це зрештою покращить зимовий дренаж і повітряний потік, але спробуйте зробити це не пізніше листопада. 

Поширені запитання

У якому місяці ви припиняєте косити траву в Україні?

В ідеалі ви повинні припинити косити траву в жовтні, але, можливо, ви зможете розтягнутись до листопада, якщо у нас буде особливо тепла осінь. Однак загальне правило полягає в тому, що ви ніколи не повинні косити газон, якщо температура постійно досягає 10 °C або нижче. І вам обов’язково слід уникати косіння газону, коли вдарять перші заморозки. 

Важливо дотримуватися цього правила, оскільки стрижка трави взимку може завдати шкоди здоров’ю вашого газону. Перезволоження або ущільнене коріння може призвести до появи коричневих або мертвих плям, і ваш газон може важко відновитися, коли він знову почне рости наступної весни. 

Чи можна косити траву в жовтні?

Так, косити траву в жовтні цілком нормально. Фактично, експерти радять останній раз скошувати свій газон у жовтні, щоб підготувати його до зими. 

Проте завжди тримайте свою газонокосарку на найвищому положенні леза, коли ви це робите. Хоча вам потрібно косити траву на зиму, ви не повинні стригти траву надто коротко, оскільки це може спричинити непотрібне навантаження на траву.

Замість цього вибирайте довжину близько 5-7 см у висоту. Це збереже його охайний вигляд протягом зими, а також захистить землю від суворої зимової погоди. 

Прокрутка до верху