Як правильно обрізати гібіскус, щоб на наступний сезон рослина мала міцне і рясне цвітіння

Гібіскус є синонімом літнього сезону, символом сонця та тропічних місць, будучи державною квіткою Гаваїв та національним символом Гаїті. Але він також популярний у дещо менш тропічному кліматі, оскільки став досить поширеним явищем в українських садах (хоча у нас є інший сорт, ніж на Гаваях).

Отже, якщо у вас на відкритому повітрі є одне з цих красивих квітучих рослин, вам потрібно знати, як обрізати гібіскус, щоб зберегти його здоровим і сильним.

Отже, якщо вам цікаво, як (і коли) обрізати гібіскус, тоді ви прийшли в потрібне місце. Наші експерти з садівництва готові запропонувати вам поради щодо найкращого способу обрізки гібіскуса та того, коли вам слід робити ці найважливіші обрізки.

Як обрізати гібіскус

Ви можете задатися питанням, навіщо взагалі потрібно обрізати гібіскус. Хоча обрізати гібіскус рекомендується лише злегка, важливо робити це, щоб зберегти кущ без хвороб, подібно до обрізання плетистих троянд і гліцинії.

Рослини гібіскуса зацвітають на новому зростанні, тому обрізка допомагає стимулювати свіжий ріст і посилює свіже цвітіння та пагони для підтримки здорової та сильної рослини гібіскуса. Нове зростання часто є більш стійким до хвороб, може допомогти відродити стару рослину та призвести до більш рясного та красивого цвітіння протягом вегетаційного періоду.

Правильне обрізання відкриває крону гібіскуса, покращуючи циркуляцію повітря всередині рослини, що знижує ризик грибкових захворювань, таких як борошниста роса, і сприяє здоровішому листю. Це зменшує навантаження на рослину, оскільки допомагає ефективніше розподіляти її енергію, видаляючи непотрібні гілки та листя. Це може покращити його загальну стійкість.

Те, що вам знадобиться

  • Секатор
  • Пара садових рукавичок
  • Мульча

Обрізати гібіскус слід лише злегка. Це означає, що в більшості випадків все, що вам потрібно зробити, це видалити хворі, мертві та пошкоджені пагони/гілки. Ви також повинні видалити гілки, які перетинають одна одну, і зрізати ті, які ростуть у небажаних напрямках.

Почніть із оснащення парою чистих і гострих секаторів або секаторів. Спочатку переконайтеся, що ваш секатор чистий, а леза гострі, щоб ви не пошкодили свою рослину та не розповсюдили хвороби.

Далі позбудьтеся від хворих або мертвих стебел. Почніть з огляду рослини на наявність мертвих або хворих гілок, які слід обрізати біля основи за допомогою гострих чистих секаторів. Після цього утилізуйте вилучений матеріал подалі від саду, щоб запобігти поширенню хвороби.

Ви можете сильно обрізати мертві стебла. Отже, зробіть зріз приблизно на 10 см над рівнем ґрунту. Це здається кардинальним, але не хвилюйтеся, оскільки це сприятиме новому зростанню. Якщо вам важко визначити, чи стебло мертве, обережно потріть поверхню монетою. Якщо він розкриває м’ясистий або м’який центр, то ваше стебло все ще живе.

Тоді ви можете подбати про деяке формування. Якщо ваш гібіскус став довгоногим і має довгі, нерівні гілки, обріжте його на третину довжини. Коли ви це робите, робіть надрізи трохи вище вузла або там, де ви бачите новий ріст.

Будьте обережні з центром, або короною, вашого гібіскуса. Злегка обрізайте гібіскус до середини. Центральну частину або крону вашої рослини слід обрізати набагато рідше, ніж зовнішні гілки, щоб вона зберегла свою силу та форму.

Нарешті, видаліть будь-які старі та мертві квіти або бутони, щоб заохотити нові квіти на їх місці.

Після обрізки обов’язково ретельно полийте свій гібіскус, щоб допомогти рослині відновитися після стресу та сприяти новому росту. Ви також можете додати товстий шар мульчі, щоб захистити основу та коріння рослини.

Суть полягає в тому, щоб уникати будь-якої сильної обрізки. І коли ваш гібіскус приживеться, ви навіть можете виявити, що видаляти лише мертві гілки та квіти — це все, що потрібно робити під час кожної обрізки. 

Ми вже не можемо дочекатися, коли наступного літа знову зацвітуть ці яскраві квіти.

Коли потрібно обрізати гібіскус?

Краще обрізати кущі гібіскуса, коли вони перебувають у стані спокою протягом зими, але після того, як мине найгірша погода. Це робиться для того, щоб ви могли видалити гілки, які були пошкоджені або відмерли протягом цього часу. 

Гібіскус починає цвісти в середині або наприкінці літа. Тому обрізати його пізно навесні цілком нормально.

Ідеальний час для цього — кінець зими — рання весна, як правило, кінець лютого — початок березня, тому що цей час дозволяє рослині відновитися та дати новий ріст до початку вегетаційного періоду.

Якщо у вас є гібіскус, який цвіте повторно і має квіткові бруньки ранньою весною, я рекомендую дочекатися закінчення першого цвітіння, щоб обрізати його, інакше ви ризикуєте видалити потенційні нові квіти.

Прокрутити вгору