Коли обрізати жимолость, щоб забезпечити рясне ніжне цвітіння наступного року

Ми звикли бачити жимолость, що лазить по стінах і парканах по всій країні з її красивими і витонченими трубчастими квітами у відтінках рожевого, жовтого та білого. Але насправді жимолості бувають як плетистих, так і чагарникових сортів. У будь-якому випадку, якщо у вашому саду є одна з цих ароматних рослин, вам потрібно знати, коли обрізати жимолость, щоб зберегти її здоров’я.

Хоча ми хотіли б, щоб відповідь була прямою, як це часто буває в садівництві, одне взуття рідко підходить усім. Але, на щастя, наші експерти з саду готові надати порцію порад щодо садівництва, щоб пояснити тонкощі обрізки жимолості, щоб ваш сад виглядав чудово.

Коли обрізати жимолость

Легкі в’юнкі рослини, такі як жимолость, ідеально підходять для ідей невеликого саду, і ми однозначно рекомендуємо придбати таку рослину, щоб покрити нею стіни свого саду, незалежно від того, чи простір у вас маленький, чи великий. Але щоб ваша рослина була здоровою і рясно цвіла щороку, необхідна регулярна щорічна обрізка. Але коли найкраще обрізати жимолость?

Після сезону цвітіння, як правило, кінець літа до початку осені є ідеальним часом для обрізки жимолості, що дає їм найкращу можливість для росту цього сезону. Однак найкраще завжди перевіряти вимоги вашої жимолості, оскільки деякі сорти можуть дещо відрізнятися від обрізки.

Потреби однієї жимолості відрізняються від потреб іншої. 

Жимолость буває двох видів – жимолость плетиста і жимолость чагарникова. Як і коли ви обрізаєте свою рослину, залежить від її типу. 

Щодо плетистої жимолості, якщо ваша рослина цвіте рано влітку, її слід обрізати відразу після цвітіння. Однак, якщо ваша рослина зацвіте пізніше влітку, вам слід обрізати її навесні. Будь-яку сильну обрізку слід проводити в кінці зими.

Рекомендуємо обрізати її після того, як ваша рослина закінчить цвітіння, навесні/влітку. Важку обрізку також слід проводити в кінці зими.

І якщо ви думаєте, що тепер усе впоралися, то тримайте коней. Фахівець із садівництва, вказує на ще одну важливу відмінність між різними видами жимолості, яка впливає на час їх обрізки.

Важливо знати, коли обрізати жимолость залежно від її типу, чи є вона листопадною, чи вічнозеленою. Наприклад, взимку та ранньою весною рекомендується обрізати листяні жимолості, коли вони перебувають у стані спокою, безпосередньо перед тим, як вони знову почнуть рости. В результаті рослини активно ростуть і рясно цвітуть.

Однак обрізку вічнозеленої жимолості після сезону цвітіння можна проводити в кінці літа або на початку осені. Порівняно з листопадними опеньками, вічнозелені жимолості можуть потребувати меншої обрізки.

Лози жимолості можна злегка обрізати наприкінці літа або на початку осені, щоб зберегти привабливий вигляд і сприяти новому росту.

Подібно до знання того, коли обрізати жасмин, все залежить від сорту жимолості, який у вас є. Але тепер, коли ви знаєте, приготуйте свої чисті, продезінфіковані та гострі секатори чи секатори.

ЧИ ПОТРІБНО ОБРІЗАТИ ЖИМОЛОСТЬ ЩОРОКУ?

Щоб сприяти здоровому росту, жимолость слід обрізати щороку, навіть якщо вона злегка.

Переконайтеся, що мертві, пошкоджені або хворі гілки регулярно видаляються, щоб рослина залишалася здоровою.

ЯК СИЛЬНО МОЖНА ОБРІЗАТИ ЖИМОЛОСТЬ?

Надмірна надто рання обрізка може викликати стрес у рослини. Переконайтеся, що ви не зрізаєте більше 1/3 здорових гілок за один раз.

Але у важких випадках можна скоротити трохи більше. У разі сильного розростання або заплутування, обов’язково зріжте жимолость приблизно на фут від землі. Вам слід ретельно обрізати його під час періоду спокою, який зазвичай припадає на пізню зиму, але уникайте цього під час сезону цвітіння. Незважаючи на це, сильна обрізка може спричинити відсутність цвітіння наступного року.

Прокрутка до верху