Як підібрати дюбель?

Що відрізняє хорошого майстра? Для нього немає дрібниць! Вибору дюбелів він також приділяє велику увагу. І це не випадково: неправильно підібраний або неякісний дюбель здатний геть-чисто зіпсувати результат тривалої роботи. Який дюбель купити на сайті: mir-krepezha.com.ua/ua/dubeli? Як підібрати бур під дюбель? Відповіді на ці питання, читайте у нашій статті.

Дивимося, з чого зроблена стіна?

Бетон, цегла

Підійдуть розпірні дюбелі. Існує кілька їх різновидів. Розпірний дюбель з шипами (його часто називають «Чапай») має зубці та два шипи. При встановленні він розширюється і щільно фіксується у стіні. Шипи упираються в стіну і не дозволяють дюбелю прокручуватися. Вони особливо важливі під час вертикального монтажу, коли навантаження діє вниз.

Розпірний посилений дюбель (дюбель-їжачок) до саморіза для бетону не має шипів. Зате при монтажі він розширюється по всій довжині, а зубці, якими покритий його корпус, не дають йому прокручуватися. Підходить для підвищених навантажень.

Трирозпірний дюбель (Т-дюбель) також розрахований на високі навантаження. Часто використовується для кріплення меблів, полиць та інших важких предметів. Має розпірну частину – стінки з ребрами, що надійно фіксуються в стіні, і нерозпірну – бортик, що захищає від западання в отвір.

Існує особливий вид кріплення для бетону та цегли. Це так звані монтажні дюбелі та монтажні патрони. Для їх встановлення необхідний будівельний монтажний пістолет, тому вони використовуються суто у професійній сфері.

Газобетон, пінобетон та інші пористі матеріали

Найчастіше використовується два види кріплення. Дюбель з різцями за рахунок великої кількості цих різців міцно фіксується в піноблоках. Дюбель з гвинтовими ребрами також здатний надійно триматися в подібних матеріалах: його ребра забезпечують чудове зчеплення.

Гіпсокартон та ГВЛ

Використовуються гвинтові дюбелі Driva. З їхньою допомогою можна закріплювати кабель-канали, монтувати плінтуси, джерела світла тощо.

Інший варіант – дюбелі-метелики. Вони ідеальні для кріплення важчих конструкцій – зазвичай до 16 кг. При установці в отвір вони розправляють крила, створюючи максимально міцне з’єднання.

Припустимо, ви хочете повісити на стіну полицю вагою 50 кг. Триматиметься вона на двох кріпленнях. Навантаження на дюбель і саморіз ділитися навпіл: на кожен по 25 кг. Залишається знайти кріплення, яке здатне таке навантаження витримати. 

Важливо враховувати, що максимальне навантаження на дюбель залежить від багатьох факторів. Наприклад, один і той же дюбель у цегляній стіні буде триматися набагато краще, ніж у гіпсокартонній. При монтажі під кутом 90° дюбель випаде набагато швидше, ніж при монтажі в стіну. На максимальне навантаження на дюбель можуть вплинути глибина загвинчування, тип навантаження (постійне або непостійне). Саме тому іноді має сенс придбати кріплення з запасом за максимальним навантаженням.

Прокрутка до верху