9 порад з внутрішнього фарбування для домашнього майстра

У багатьох домовласників є базова підготовка у фарбуванні. Вони знають, що важливо використовувати ганчірки, малярський скотч та ретельно перемішувати фарбу. Але чи знаєте ви, що м’яч для гольфу може допомогти зберегти якість фарби або що малярська стрічка, оброблена в мікрохвильовій печі, може стати керованішою?

У більшості проектів фарбування своїми руками знання кількох додаткових технік може призвести до найзадовільніших результатів. Правильне зберігання фарби та використання відповідних інструментів може гарантувати, що ви запобігтиме появі плям і рівномірно покриєте поверхні.

Ці дев’ять порад з фарбування своїми руками допоможуть вам покращити якість вашої роботи та заощадити час і гроші, чи готуєтеся ви до продажу, міняєте декор або займаєтеся звичайним домашнім ремонтом.

1. Не дозволяйте фарбі висохнути.

Напівпорожня банка фарби висохне. Киньте м’ячі для гольфу в банку з фарбою, щоб заповнити повітряний простір, або помістіть поліетиленову плівку під кришку, щільно закрийте її і зберігайте фарбу в перевернутому вигляді.

2. Використовуйте правильний ґрунт.

Якщо ви фарбуєте новий гіпсокартон, використовуйте ґрунтовку на водній основі, щоб приховати недоліки та забезпечити рівну основу перед нанесенням кольору. Якщо ви фарбуєте панелі, стіни, пошкоджені водою або просочені димом, оберіть грунтовку на олійній основі.

3. Уникайте слідів на стиках.

 Щоб уникнути появи смуг через накочення фарби, яка вже починає сохнути, тримайте край вологим, зафарбовуючи всю стіну по всій висоті, а потім злегка переміщаючись, щоб ви могли перекрити останній мазок наступним.

4. Перемішайте фарбу модифікованою мішалкою.

Перш ніж розмішувати фарбу, просвердліть в мішалці отвори, щоб фарба перемішалася ретельніше. Отвори допомагають фарбі проходити через мішалку, збиваючи її, як віночок, і рівномірно перемішуючи.

5. Додайте текстуру, якщо хочете.

Якщо ви бажаєте, щоб на стіні було більше текстури, виберіть валик з довшим ворсом ¾ дюйма, який вміщує більше фарби. Ворс – це тканинний матеріал, що покриває валик, а більш довгий ворс створює на стіні більше шорсткості через те, як їх волокна розподіляють фарбу. Використовуйте валик з більш коротким ворсом – від до ½ дюйма – для отримання максимально гладкої поверхні.

6. Не мийте кисті або валики.

Якщо ви використовуєте латексну фарбу, немає причин чистити кисті чи валики, якщо ви не закінчите свій проект за один день. Оскільки низькі температури перешкоджають швидкому висиханню латексної фарби, ви можете просто загорнути валики чи пензлі у поліетиленові пакети чи фольгу та покласти їх у холодильник. (Обов’язково дайте їм повністю нагрітися перед використанням.)

7. Розберіться із проблемною малярною стрічкою.

Якщо ви використовуєте стару стрічку, іноді важко відокремити її від рулону, не порвавши. Якщо малярна стрічка продовжує відшаровуватись, помістіть весь рулон у мікрохвильову піч на 10 секунд.

8. Визначте тип фарби на стінах.

Чи не впевнені, яка фарба на стіні — масляна чи латексна? Змочіть ватний тампон у медичному спирті та протріть їм невелику ділянку стіни. Якщо на ватному тампоні є залишки фарби, це латексна фарба. Нема фарби на ватному тампоні? Ви фарбуватимете масляною фарбою і перед фарбуванням захочете використовувати грунтовку на масляній основі.

9. Купуйте ручку для малювання.

Купуйте ручку для малювання, яка дозволить вам зберегти трохи нового кольору фарби для невеликих доопрацювань пізніше. Ці ручки зберігають фарбу всередині свіжої близько року після наповнення; просто не забудьте добре струсити їх перед використанням, щоб фарба виходила гладко та рівномірно.

Іноді проекти фарбування краще довірити професіоналам. Дізнайтеся, чи слід робити проект з благоустрою будинку своїми руками чи професіоналом.

Прокрутити вгору