Безглузді поліпшення будинку, які не додадуть йому вартості

Якщо у вас виникли проблеми з ремонтом і ви дуже прагнете взятися за наступний проект будинку, ви можете двічі подумати, чи робите ви це в дусі збільшення вартості вашого будинку. Насправді існують дуже поширені безглузді поліпшення будинку, які не додадуть вартості вашій власності, і деякі з них можуть вас здивувати. 

Покращення будинку може кардинально змінити наше повсякденне життя, але не можна заперечувати, що це дорога справа. Часто ми можемо виправдовувати витрати грошей, вірячи, що ми додаємо цінності дому та отримаємо віддачу від інвестицій, коли зрештою настане час продавати. На жаль, це не завжди так.

Наскільки захоплюючим може бути реконструкція та ремонт вашого будинку, особливо на початку нового року, важливо переконатися, що ваші зусилля не зменшать вартість вашого майна згодом. Незалежно від того, чи збираєтеся ви продати свій будинок у наступному році чи в найближчі десять років, є ряд речей, яких слід уникати, якщо ви не хочете знецінити свою власність.

Тож виникає запитання: які безглузді поліпшення будинку насправді не додадуть вартості вашому дому? Ми проаналізували дані та поєднали інформацію з порадами експертів, щоб знайти найпоширеніші покращення будинку, які не підвищать вартість вашої власності.

Безглузді поліпшення будинку, які не додадуть вартості

Слід зазначити, що ці безглузді поліпшення житла безглузді лише з точки зору збільшення вартості майна; якщо ви відчайдушно хочете започаткувати ці проекти і ваш бюджет це дозволяє, ми кажемо, що йдіть. Усе, що покращує домашнє життя, є гарною новиною. Але майте на увазі, що вони не підвищать вартість вашого будинку, а в деяких випадках можуть навіть мати протилежний ефект і знизити ціну будинку.

8. Зміна підлогового покриття

Потенційна втрата: 30 тис. грн.

Якщо ви хочете оновити підлогу, переконайтеся, що ви робите це, щоб насолодитися перевагами самі, а не тому, що вважаєте, що це може збільшити вартість вашого будинку. Це найдешевший захід у нашому списку безглуздих ремонтів будинку, але ви все одно можете втратити кілька сотень фунтів стерлінгів, якщо незабаром плануєте переїхати.

Тип підлоги у вашому домі зазвичай залежить від особистих уподобань. Дерев’яна підлога не сподобається тим, хто віддає перевагу килимам, і навпаки. Таким чином, це може означати, що переробка вашої підлоги жодним чином не підвищить вартість вашої нерухомості та може навіть коштувати вам, якщо ви хочете її продати.

7. Облаштування нової ванної кімнати

Потенційна втрата: 60 тис. грн.

Ремонт ванної кімнати – це дорога справа, яка, на жаль, не додасть вартості вашому дому. Встановлення нової ванної кімнати потребує багато сантехнічних робіт, які потребують чимало готівки з вашого банківського рахунку. І якщо ваш унітаз, душ і раковина вже знаходяться в хорошому робочому стані, покупці не будуть турбуватися про те, де вони розміщені або наскільки вишукано вони виглядають.

Часто вартість нового комплекту та монтажу не вартує, коли ви часто можете зробити те саме за допомогою фарби та глибокого очищення. Щось таке просте, як фарбування стелі, може фактично відкрити або зменшити розмір простору залежно від бажаного ефекту.

6. Озеленення саду

Потенційна втрата: 200 тис. грн.

Наші сади є продовженням нашого дому, і багато хто з нас пишається ними, але є ймовірність, що ваші зелені насадження посилять вартість вашого дому в мінус. Озеленення саду та додавання цікавих нових функцій може бути дорогою справою та, на думку експертів, не обов’язково додасть вартості вашій власності. 

Встановлення постійних садових меблів і озеленення може бути не найкращим варіантом для потенційних майбутніх покупців, особливо для тих, у кого є маленькі діти. На той час встановлення постійного водоспаду може здатися чудовим рішенням, але батьків або навіть власників домашніх тварин це може відлякати, оскільки існує величезний ризик для безпеки.

5. Додавання домашнього кінотеатру

Потенційна втрата: 290 тис. грн.

Навіть найзавзятішим фанатам бокс-сету варто добре подумати про це. Встановлення може бути дорогим, особливо якщо вам потрібен сучасний проектор, система об’ємного звучання Dolby і розкішні сидіння. І, на думку експертів, яскравий домашній кінотеатр насправді не підвищить цінність вашого будинку. 

Хоча це може бути мрією для деяких, перетворення кімнати чи гаража на кінотеатр, призначений для перегляду фільмів або гри у відеоігри, не сподобається більшості покупців, які хочуть мати більш практичний простір. Наявність вбудованих систем, таких як великий екран, проектор або звукова система, ще більше ускладнить новим власникам займатися своїми справами з кімнатою, і це означатиме, що їм доведеться викласти багато грошей, щоб зробити це.

4. Будівництво прибудови

Потенційна втрата: 350 тис. грн.

Популярний проект, але ви можете бути здивовані, дізнавшись, що будівництво прибудови часто є збитковим. Більшість покупців вважають за краще платити за можливість додати мансарду, кухню або підвал.

Отримання дозволу на будівництво часто є найкращою інвестицією, яку ви можете зробити. Фактичний вибір планування, оздоблення та обладнання залишається наступному власнику.

Розширення відрізняються за ціною залежно від того, де ви хочете їх додати; витрати на розширення кухні, наприклад, можуть перевищувати 1 млн. грн. залежно від кількості структурних змін і загального розміру проекту, але вам не гарантовано повернення інвестицій, коли прийде час продавати. І якщо ви розширюєте поверх і об’єднуєте кімнати, експерти кажуть, що це може фактично знизити вартість вашої власності.

Хоча більші, більш відкриті простори популярні, зменшення кількості спалень зменшить кількість потенційних покупців, зацікавлених у вашій власності, особливо сімей. Багато людей натомість віддадуть перевагу мати окрему кімнату, тому вам слід добре подумати, перш ніж братися за будь-яку подібну роботу.  

3. Встановлення винного льоху

Потенційний збиток: 1 млн. грн.

Копати свій підвал або виділяти кімнату для зберігання ваших найкращих вінтажних виробів – це не той шлях, якщо ви прагнете збільшити цінність. Калькулятор GoCompare передбачає втрату до 1 млн. грн. для цього проекту, враховуючи, що винний льох додасть загальну суму 0 гривень до вартості вашого майна. Це радше модна додаткова плата, ніж те, що не підлягає обговоренню, тому потенційні покупці не захочуть платити за це додатково.

Лише справжні поціновувачі вина з великою колекцією високоякісних вин справді отримають винагороду від наявності у своєму домі винного льоху. Вартість установки може легко сягнути позначки в 2 млн. гривень, і, хоча це може здатися унікальною перевагою продажу, покладатися на покупця, який може відповідати цій любові до вина, є великим ризиком.

2. Розміщення тенісного корту в саду

Потенційна втрата: 1.75 млн. грн.

Цей проект варто розглядати лише в тому випадку, якщо ви плануєте жити в цьому будинку дуже довго. Не очікуйте, що це буде щось, за що покупці будуть платити більше, оскільки більшість людей вважають це розкішшю, а не необхідністю.

Незважаючи на те, що тенісний корт в Україні є чудовою особливістю для будь-якого дому, тенісний корт мало б використовуватися. Крім цього, впровадження цієї функції та її обслуговування коштує багато.

1. Хлюпатися в басейні

Потенційний збиток: 2 млн. грн.

І на вершині списку безглуздих поліпшень будинку, які не додадуть вартості вашому дому, є розкіш басейну. В інших країнах часто очікують, що плавальний басейн постачатиметься разом із майном, але виявляється, що ринок України все ще недостатньо гарячий для них. 

Саме їхні великі інвестиції роблять басейни такими збитковими. Грабіжницька ціна означає, що ви просто не зможете повернути гроші, продаючи.

Крім того, певних покупців насправді відштовхне басейн. Деякі не захочуть клопоту з утриманням, а зважаючи на клімат в Україні, багато хто вважатиме це безглуздим елементом, який використовуватиметься лише кілька днів у році. 

Які домашні покращення ДОДАЮТЬ цінності?

Тож постає питання, які вдосконалення окупляться? Покращення екологічних характеристик будинку зазвичай окупається. Новий котел, ізоляція чи заходи з енергозбереження разом із покращенням безпеки зазвичай окупаються. Але деякі доповнення, такі як сонячні батареї, важко окупити відразу.

І є способи, якими ви можете збільшити цінність вашої кухні , яка виглядатиме чудово, але не коштуватиме грошей. Завжди краще провести дослідження, перш ніж братися за проект, щоб бути впевненим, що ви не залишитеся без грошей.

Витратьте гроші на те, що ви хочете, і залиште інші вдосконалення наступній людині, яка може не поділяти ваш смак.

Найкраща інвестиція, яку можуть зробити власники будинків, це купити відро, губку та деякі миючі засоби. Якщо ви справді не знаєте ринок і те, чого люди насправді хочуть, вам краще чітко визначити потенціал вашої власності та дозволити їхній уяві зробити все інше. Чисте, охайне помешкання завжди буде більше, ніж пошарпаний дім, схожий на скіп!

Який ремонт найбільше знижує вартість будинку?

Будь-який ремонт, який призведе до втрати спальні, зменшить цінність вашого будинку. Кількість високоякісних спалень у нерухомості є важливим фактором для продажу за високою ціною, тому замінювати одну спальню на іншу не потрібно.

Подібно до переобладнання спальні, видалення гаража та заміна його на іншу кімнату, швидше за все, зменшить цінність. Гаражі є великим бонусом для багатьох людей і, ймовірно, привернуть великий інтерес через той факт, що не в кожному будинку він є, хоча майже кожна домогосподарство може ним скористатися.

Ремонт, який прибирає оригінальні елементи, також матиме руйнівний вплив на ціну вашого будинку. Старовинні елементи, такі як дерев’яні балки чи старий традиційний камін, можуть не відповідати естетиці сучасного дому, але їх збереження додасть елементу інтересу вашому дому, і це те, за що покупці, як правило, платять більше.

Якщо вам набрид старий елемент вашого дому, наприклад камін, є багато способів перетворити територію, не видаляючи цю функцію. Подумайте про менш постійні зміни, такі як фарбування або прикраса каміна звисаючими рослинами, щоб відвернути увагу від того, що вам, можливо, не надто подобається.

Прокрутка до верху