У чому різниця між кондомініумом та квартирою?

Коли справа доходить до вибору та оплати нерухомості, доводиться зважувати дуже багато факторів: чи хочете ви орендувати чи купити? Де ви хочете бути і в якому просторі ви хочете жити? Багато людей вважають за краще інвестувати в кондомініуми, а не в квартири, але для деяких свободу, яку дає життя в квартирі, важко перевершити.

Чи не впевнений, де почати? Ось чим відрізняються кондомініуми та квартири, і, сподіваюся, це допоможе вам вирішити, яка життєва ситуація краща для вас.

Кондомініуми проти квартир та різниця між ними

Як правило, кондомініуми та квартири схожі з точки зору планування: і ті й інші зазвичай розташовані у більших будинках з декількома квартирами, вони можуть мати схожі зручності (наприклад, тренажерні зали чи басейни), а деякі навіть мають спільну зелену зону.

Проте основна відмінність полягає у праві власності. Кондомініуми належать колективу власників, які сплачують податки на майно та поточне обслуговування квартири. Квартири належать покупцю, і якщо це ви, це означає, що ви несете відповідальність за щорічні податки на нерухомість, технічне обслуговування та будь-які покращення, які ви хотіли б зробити.

Вирішальні фактори, які слід враховувати

Місце розташування

Як тільки ви визначитеся, де ви хочете жити, чи то в центрі міста, чи на околиці, ви зможете прийняти правильніше рішення про те, яке житло підійде вам найкраще. Також важливо враховувати транспорт та поїздки на роботу. Вам потрібно бути поряд із громадським транспортом? У вас є місце для паркування?

Витрати

Це, мабуть, найочевидніший чинник. Ви можете знайти безліч місць відповідно до вашого бюджету, але як ви хочете витратити ці гроші? Ви волієте інвестувати свої гроші в квартиру, якою володітимете, або волієте володіти спільним майном?

Як правило, винайняти квартиру досить просто. Ваша щомісячна орендна плата визначається умовами вашого договору оренди, і ви та ваш орендодавець домовляєтеся про ці умови та про те, на який термін ви погоджуєтесь з ними. Коли справа доходить до покупки квартири, все може стати трохи складнішим.

Як і при покупці будинку, вам доведеться сплатити первісний внесок (або частину загальної вартості квартири), витрати на закриття іпотечного кредиту та збирання за огляд будинку. Звідти ви вносите щомісячні платежі за свою квартиру.

Технічне обслуговування

Якщо ви живете у кондомініумі, ви зазвичай можете зателефонувати своєму орендодавцю, якщо щось зламається або піде не так у вашій квартирі. Найчастіше вони полагодять для вас кран, що протікає, або зламану духовку, і, оскільки це власність домовласника, вони несуть відповідальність за цей ремонт.

Однак квартира є  вашою  власністю, а це означає, що ви несете відповідальність за будь-які проблеми, які можуть виникнути. У той час як деякі виправлення, такі як кран, що капає, є недорогими, луснули труби або проблеми з електрикою можуть дуже швидко стати дуже дорогими.

Зручності

Кондомініуми та квартири зазвичай мають порівнянні зручності, але незалежно від того, де ви вирішите жити, важливо знати, чого ви хочете. Ось деякі зручності, які слід враховувати:

  • Зелений або відкритий простір
  • Консьєрж
  • Пральня на території або в квартирі
  • Басейн або тренажерний зал
  • Коворкінг

Кондомініум краще для вас?

Якщо ви хочете побудувати свої інвестиції та володіти нерухомістю, так. Що добре в кондомініумах, так це те, що вони дозволяють полегшити володіння нерухомістю, і вони часто коштують менше, ніж традиційний будинок. Вони часто можуть мати зручності, такі як басейн або тренажерний зал, які ви також не отримаєте у домоволодінні.

Деякі з позитивних моментів володіння кондомініумом включають відсутність необхідності турбуватися про догляд за газоном. Зазвичай про це дбає асоціація. Тим не менш, це також означає, що ви не матимете права голосу в тому, як облаштована ваша квартира. Витрати на утримання газону часто оплачуються за рахунок плати за ТСЖ, яку ви сплачуєте.

Але ці збори можуть бути недоліком. З ТСЖ приходять певні правила, наприклад, як ви можете прикрасити свою власність або як ви її використовуєте. Можливо, ви не зможете пофарбувати зовнішню частину пристрою у певний колір або прикрасити газон, якщо вам це подобається.

Прокрутити вгору