Вікторіанський стиль в інтер’єрі – що потрібно про нього знати

Якщо ви прихильник максималізму, ви, мабуть, мрієте про те, як було б жити 100 років тому, коли дизайн інтер’єру був хитромудрим, зухвалим і зовсім не мінімалістичним. Вікторіанський дизайн інтер’єру, що відноситься до періоду правління королеви Вікторії, полягає в тому, щоб заповнити кожен куточок, затишний куточок та щілину.

Хоча сучасні журнали про дизайн можуть бути заповнені рідкісними кімнатами та стриманим дизайном, у вікторіанську епоху мінімалістський будинок сприймався б як несмачний. Вікторіанська епоха символізує доступну на той час екстравагантність, де «чим більше, тим більше» має бути мантрою.

Те, що виходить з моди, завжди повертається знову, тому погляньмо на цю розкішну епоху дизайну і подивимося, як ми можемо використовувати елементи вікторіанського стилю в інтер’єрі сьогодні.

Історія вікторіанського стилю інтер’єру

З 1837 по 1901 рік правління королеви Вікторії збіглося з епохою інновацій та творчості як в Англії, так і в усьому світі. Незважаючи на те, що вікторіанський стиль відомий своїми ефектними та яскравими елементами, він включає безліч стилів навколишніх періодів часу. З появою доступного масового виробництва дизайн інтер’єрів перетворився на те, що призначалося лише багатих, в хобі, у якому міг брати участь навіть середній клас.

Оскільки тепер люди могли дозволити собі наповнити свої будинки меблями, витворами мистецтва та гобеленами, вони справді  наповнювали  свої будинки. Колекції були модні, і ми, безумовно, спостерігаємо їх знову. У вікторіанський період будь-яку поверхню можна легко покрити предметами.

Вікторіанська епоха принесла із собою зростання глобалізації та подорожей, що також позначилося на дизайні інтер’єрів. Раптом кожен отримав доступ до журналів та газет, які демонстрували, як живе решта світу, і спонукали середній клас «йти в ногу з Джонсами».

Ключові елементи вікторіанського дизайну інтер’єру

Коли ви думаєте, що «декор, гідний королеви», ви, ймовірно, уявляєте образи вікторіанського дизайну інтер’єру. Меблі були декоративними і містили безліч декоративних елементів, доданих виключно в естетичних цілях. Це безперечно був час, коли форма переважала над функцією в дизайні інтер’єру, тому меблі часто були громіздкими і негабаритними, з хитромудрими деталями, такими як різьблені ручки або ніжки, або перламутрові вставки.

Ще однією ключовою особливістю вікторіанського стилю інтер’єру було інтенсивне використання гобеленів та шпалер. Рідко можна знайти стіну або поверхню без хитромудрого візерунка або яскравого кольору, що прикрашає її. Насичені тони дорогоцінного каміння, такі як зелений, синій та фіолетовий, переважали не тільки через їх потужне, багате відчуття, але й тому, що вони приховували плями та бруд.

Стіни були вкриті вишуканими шпалерами з квітковими візерунками та часто з текстурами, щоб надати кімнаті великого візуального інтересу. Однією з наших улюблених частин вікторіанського декору є поєднання шпалер, тканин і паперу, покликаних імітувати оксамитові гірлянди, оздоблення та інші недоступні декоративні елементи. Коли ці речі вводяться навмисно у невеликих кількостях, вони забезпечують чудові фокуси.

Вікторіанський стиль в інтер’єрі, ніколи не обвинувачений у нудності чи прісності, полягав у тому, щоб використовувати кожен сантиметр будинку, який ви так старанно збудували чи купили. Від камінної полиці до книжкової полиці (яка, звичайно, була вбудованою) ви знайдете декор і предмети мистецтва. І коли люди почали подорожувати світом, дизайн інтер’єру також став включати елементи міжнародного дизайну.

Як використовувати вікторіанський стиль сьогодні

Що посієш, те й пожнеш, особливо у дизайні інтер’єру. Сьогодні дизайнери, які втомилися від стриманого мінімалізму, стають більшими, сміливішими і гучнішими. Вікторіанський стиль інтер’єру є ідеальним джерелом натхнення для тих, хто хоче надати своєму будинку королівського вигляду і не боїться досягати великих успіхів.

Перш ніж ви почнете спрямовувати свій внутрішній королівський дух, важливо знайти ідеальне поєднання декоративного та сучасного. Нам подобається використовувати антикваріат як акценти у поєднанні з обтічними предметами з чіткими лініями або вигинами. Кольори дорогоцінного каміння були фаворитом у той період через розширення доступу до дешевих, але стійких барвників для тканин, що відкрило будинок звичайної людини для кольору.

При змішуванні вікторіанських елементів найкраще діяти обережно. Занадто багато хорошого може здатися нудним чи перебільшеним, але поєднання кількох красивих антикварних предметів або оснащення голої акцентної стіни парчовими шпалерами може додати чудовий баланс у сучасний житловий простір чи їдальню.

Вікторіанський стиль в інтер’єрі не для тих, хто дотримується ідеалізму «менше означає більше», коли справа доходить до прикраси, але якщо ви хочете додати багато візуального інтересу та заявити про себе, подумайте про те, щоб направити королеву Вікторію під час вашого наступного домашнього перетворення.

Прокрутити вгору