Теплові насоси проти газових котлів – що краще і чому?

Розмова про теплові насоси проти газових котлів у всіх на вустах. Більшість людей хочуть замінити свій поточний котел якомога дешевше. Те, що додає плутанини в рішення, так це довгострокові поточні витрати. Інвестування в модернізацію теплового насоса може заощадити. Той факт, що ця більш сучасна, електрична, а не газова, система також є більш екологічною, є ще одним чудовим бонусом до зміни джерела опалення.

Цей посібник має на меті роз’яснити все, що вам потрібно знати про дискусію між тепловими насосами та газовими котлами, щоб ви могли вирішити, який варіант є найкращим для вас.

Що таке тепловий насос?

Існує два типи: джерело повітря та джерело землі. Ми збираємося розглянути лише джерела повітря, оскільки вони є більш поширеними, легшими в установці та обслуговуванні та, як правило, більш ефективними. Серед повітряних теплових насосів вони діляться на два типи: теплові насоси повітря-повітря і повітря-вода. Як випливає з назви, один нагріває повітря, а інший безпосередньо нагріває воду.

Повітряні теплові насоси використовують електрику для роботи, схоже на роботу кондиціонера, але навпаки, для виробництва тепла. Пристрій «повітря-вода» отримує тепло із зовнішнього повітря та безпосередньо нагріває воду у системі центрального опалення. Вони підходять для будинків з підігрівом підлоги або більших радіаторів. Тепловий насос повітря-повітря також забирає тепло із зовнішнього повітря та подає його безпосередньо у ваш будинок за допомогою вентиляторів. Це означає, що вам знадобиться система циркуляції теплого повітря для опалення вашого будинку за допомогою одного з цих агрегатів.

Для більшості людей тепловий насос повітря-вода є набагато простішим і доступнішим способом модернізації поточної системи опалення. Таким чином, ці одиниці можуть мати право на державну грошову допомогу у формі заохочення відновлюваного тепла.

Що таке газовий котел?

Газовий котел використовує для виробництва тепла природний газ. Це бере газ, який подається безпосередньо у ваш дім, запалює його для створення полум’я та використовує його для нагріву води, яка проходить через котел. Холодна водопровідна вода, що надходить, стає гарячою, щоб бігти навколо радіаторів вашого будинку або йти до ваших кранів для душу, ванни, миття посуду тощо, безпосередньо у випадку з комбінованим бойлером.

Газовий котел, оскільки він використовує газ, ніколи не може бути повністю відновлюваним з точки зору енергії. Газ, що постачається деякими енергетичними компаніями, є до 20% відновлюваним джерелом газу, що означає, що він з часом закінчиться як обмежений ресурс, що є частиною причини дебатів про теплові насоси проти котлів.

Теплові насоси проти газових котлів: як вони поєднуються

Для теплових насосів проти газових котлів ми спочатку розглянемо плюси та мінуси кожного:

1. Початкова вартість покупки та встановлення

Різниця у вартості між двома типами опалювальних приладів досить очевидна. Класичний газовий котел існує вже давно, що означає, що технологія стає все дешевшою і дешевшою, тому тепер ви можете вибрати один за меншою ціною. Недоліком цього є те, що теплові насоси є відносно новою технологією, тобто вони все ще розвиваються, і початкова вартість може бути значно вищою.

Заміна котла на аналогічний може означати легку роботу з відносно невеликою кількістю додаткових деталей. Щоб отримати систему теплового насоса, вам може знадобитися переробити трубу, щоб вона відповідала більшій установці. Вам також знадобиться місце, щоб розмістити його, оскільки досить великий блок потребує місця, щоб сидіти поза межами вашої власності – подібно до великого кондиціонера. 

Інші витрати, які слід враховувати, це ізоляція та радіатори. Вам знадобиться мати добре ізольований будинок, щоб тепловий насос працював і використовував великі радіатори або теплу підлогу. Це пов’язано з тим, що теплові насоси використовують повітря для тепла, тобто воно менш інтенсивне, ніж газовий котел.

2. Ефективність

Коли справа доходить до ефективних експлуатаційних витрат теплових насосів проти газових котлів, у довгостроковій перспективі, саме тут можна заощадити гроші, оскільки тепловий насос набагато ефективніший, ніж газовий котел. Це також означає, що ви можете використовувати лише електрику, а не покладатися на обмежений газ. Теоретично газ є дешевшим за електроенергію, але про це нижче.

Газові котли, завдяки конденсаторам, ефективніші, ніж будь-коли, але вони все ще використовують паливо для нагріву води. Це означає, що в найкращому випадку ви отримуєте ефективність 94%. Або іншими словами, за кожен витрачений фунт шість пенсів витрачено даремно.

Ефективність теплових насосів становить 300-400%. Це означає, що за один кіловат використаної електроенергії ви отримаєте в три-чотири рази більше енергії.

3. Вартість виконання

Експлуатаційні витрати, незважаючи на показники ефективності, не такі однозначні, як можна було б очікувати, коли справа доходить до теплових насосів проти газових котлів. Так, ви отримуєте набагато більше тепла на спожиту електроенергію, використовуючи тепловий насос. Проте електроенергія дорожча за газ і нафту.

Ціни на електроенергію приблизно втричі вищі за ціни на газ, але ключовим тут є те, як теплові насоси ефективно використовують електроенергію та забирають більшість тепла з повітря та землі. У добре ізольованому будинку завдяки цій ефективності рахунок за опалення та гарячу воду для дому менший, ніж за газ. Прогнозується також, що ціни на електроенергію в майбутньому зменшаться разом із зростанням ціни на газ, оскільки він субсидується менше, а ціни на викопне паливо зберігаються.

Якщо брати до уваги термін служби, то тепловий насос виглядає ще привабливіше.

4. Тривалість життя

Тепловий насос має набагато менше навантаження, ніж котел, і тому може служити вдвічі довше. Тоді як котел може прослужити десятиліття, можливо, 15 років, якщо його добре обслуговувати (що коштує грошей), тепловий насос може мати термін служби до 30 років, якщо за ним добре доглядати (що відносно легко).

Є багато котельних інженерів, які можуть виконувати зареєстроване обслуговування газового котла на рік. Таким чином, ціна цього може бути нижчою. З новим тепловим насосом працюватиме менше фахівців, але в більшості випадків його потрібно менше ремонтувати, а це означає, що він може бути доступнішим, особливо якщо врахувати довгострокову економію через відсутність необхідності купувати інший. І в більшості випадків перевірку теплових насосів можна провести самостійно.

По суті, за кожну заміну теплового насоса, яку ви виконуєте, за цей час вам, можливо, доведеться заплатити за до трьох газових котлів.

5. Технічне обслуговування

Як для газових котлів, так і для теплових насосів рекомендується проводити техогляд щорічно. Якщо ви знаєте, що робите, це можна зробити самостійно, безкоштовно. Але якщо ви хочете, щоб вийшов професіонал, це означатиме витрати. Тим не менш, ви можете підписатися на деякі служби для довгострокових угод, які охоплюють кілька виносок, тож ви можете заплатити наперед і забути про це на довгостроковий термін.

Щодо того, як обслуговувати теплові насоси – різноманітні повітряні насоси – є фільтри, які можна очистити або замінити, змійовики та вентилятори, де можна зробити те саме, лопаті вентиляторів для перевірки та належний потік повітря. Для більшості людей все досить просто зробити, що дозволяє знизити витрати. Оскільки на більшість теплових насосів надається гарантія до 10 років, більшість витрат покриваються, якщо щось потребує заміни.

Для газових котлів, через небезпечну природу пристрою, рекомендується, щоб будь-яке технічне обслуговування проводилося фахівцем. Вам також потрібно буде придбати детектор чадного газу.

Теплові насоси за своєю суттю безпечніші за газові котли. Через відсутність горючого джерела палива та відсутність продуктів згоряння, включаючи чадний газ.

Теплові насоси проти газових котлів: що краще для мого будинку?

Поставте собі такі запитання:

1. Скільки у вас місця?

Це може відразу вирішити за вас. Якщо у вас недостатньо місця для теплового насоса, газовий котел може стати вашим єдиним вибором. Тепловий насос встановлюється поза домом на землі або кріпиться до стіни. Це займає площу, яка змінюється залежно від вихідної потужності пристрою, який ви вибираєте, більші будинки потребують більше енергії. Будинок площею 100 квадратних метрів можна обігріти тепловим насосом потужністю 5 кВт.

Одна з цих одиниць має приблизно два метри в довжину і 600 сантиметрів у висоту на тій же глибині. Він невеликий, але вам потрібно переконатися, що навколо пристрою достатньо місця, щоб він міг втягувати повітря. Також майте на увазі, що будь-що поблизу буде мати холодне вихідне повітря.

Газовий котел набагато менший і може бути встановлений у вашому домі всередині шафи. Ідеально, якщо у вас вже є газовий котел і ви просто замінюєте його в цьому ж приміщенні. Але якщо ви переходите від бойлера з водяним резервуаром до комбінованого, ви можете виявити, що це буде нова робота з встановлення – хоча ви заощаджуєте простір, де був старий резервуар для води.

Хоча тепловий насос більший, він живе зовні, тому може заощадити внутрішній простір, який зараз займає ваш котел.

2. Чи добре ваш будинок ізольований?

Якщо у вас немає добре ізольованого будинку, ви вже витрачаєте гроші та енергію, нагріваючи його там, де тепло може вийти. У цьому випадку газовий котел, який виробляє більш інтенсивне тепло швидше, ви можете зберегти в будинку тепло. Але це шкідливо для навколишнього середовища, а також завдає шкоди вашому банківському балансу.

Тепловий насос є менш інтенсивним, тому для нього потрібен добре ізольований будинок, який утримуватиме тепло. Отже, це добре з точки зору збереження вас і навколишнього середовища. Державні гранти зазвичай покривають модернізацію ізоляції будинків. Це означає, що ви могли б утеплити пустотні стіни та утеплити дах без будь-яких додаткових витрат. Професійна ізоляція вашого будинку значно зменшить втрати тепла у вашому домі. Отже, якщо ви можете оплатити початкові витрати, ви заощадите більше на рахунку за опалення в довгостроковій перспективі.

Хоча для теплового насоса потрібне добре ізольоване житло, це також має бути зроблено для будинку з газовим котлом, щоб гарантувати, що ви не витрачаєте енергію.

Остаточний вердикт

Якщо у вас є будинок, де є місце для теплового насоса, який також добре ізольований, то довгострокові переваги цього сучасного домашнього опалювального пристрою очевидні. Враховуючи початкові витрати та гранти, ви можете заощадити гроші на тепловому насосі. Особливо, якщо модернізувати старий котел. Це також означає, що ви будете допомагати навколишньому середовищу та більше не будете залежати від газу, ідеально, якщо у вас є сонячні батареї та ви хочете бути менш залежними від мережі загалом.

Якщо ви хочете отримати найдешевший варіант і використовувати мінімальний зовнішній простір, то вам підійде комбінований котел. Це створить потужне опалення, щоб зберегти тепло навіть у менш ефективно ізольованому будинку. Це також ідеально, якщо ви хочете дуже швидко обігріти свій дім від холоду, за умови, що ви не проти довгострокових витрат на технічне обслуговування та невід’ємних ризиків, пов’язаних із газопостачанням у вашому домі.

Прокрутка до верху