Як звукоізолювати спальню – 6 способів пом’якшити акустику

Кожному з нас хоч раз у житті доводилося стикатися з шумними сусідами чи не дуже тихим районом, і ми розуміємо, що нас дратує неспроможність спати. Якщо вам потрібен абсолютний спокій і тиша для гарного нічного відпочинку, звукоізоляція вашого приміщення може стати кроком вперед. Це шість улюблених порад експертів щодо звукоізоляції спальні, як тимчасових, так і постійних, які допоможуть вам краще спати без шуму.

Незалежно від того, чи працюєте ви над власною спальнею чи модернізуєте гостьові спальні, звукоізоляція — це чудовий спосіб створити безпечне місце для сну, а деякі рішення навіть допоможуть вам покращити вашу спальню менш ніж за 100 доларів США.

1. Додайте до вікон додаткову ізоляцію

Ізоляція корисна не лише для збереження тепла в домі без підсилення опалення, додавання ізоляції до наших вікон може значно зменшити передачу шуму ззовні, особливо якщо ви заміните однокамерні вікна на щось товще:

Для вікон багато корпусів мають одинарне скло, тонке скло, яке має низький рейтинг STC (клас звукопередачі). Оскільки більша маса блокує більше звуку, заміна вікна на важче скло блокує більше шуму. Крім того, кілька скляних панелей різної товщини також підвищують рейтинг STC вікна. 

Щоб заощадити гроші та час, акустичні віконні вставки є простим продуктом, який можна встановити поверх існуючих вікон. По суті, додавання ще одного шару скла з прокладками по периметру, щоб блокувати більше шуму.

2. Використовуйте товсті матеріали для поглинання звуку та відлуння

Багатошаровість у дизайні інтер’єру – це ще одна ізоляційна порада, яка може зробити спальню затишною, зменшити відлуння та блокувати шум, щоб покращити ваш сон. 

Їхні м’які текстури природним чином розсіюють звук, даруючи тишу та тепло. Важкі портьєри та гобелени також роблять більше, ніж прикрашають. За допомогою шарів вони діють як бар’єри, зменшуючи обсяг звуку, який може поширюватися крізь стіни та навколо вашого простору.

Ці доповнення також можуть зробити спальню теплішою без опалення, що робить їх чудовим доповненням протягом усього року.  

3. Додайте постійні стінові панелі, щоб створити звуковий бар’єр

Якщо ви шукаєте більш постійне рішення звукоізоляції для вашої спальні та не заперечуєте над деякими конструкціями, щоб досягти результату, рекомендуємо спланувати доповнення до дому у вигляді внутрішніх стінових панелей для блокування шуму та ізоляції вашого приміщення додому:

У деяких спальнях у вас може бути тонкий гіпсокартон або штукатурка, які не забезпечать великої маси. Обробляти стіни може бути трохи складніше, але з деякими знаннями в будівництві це можна зробити. Для наявних приміщень найпростіше додати до стін вініловий шумозахисний бар’єр. Цей матеріал товщиною 1/8 дюйма можна встановлювати безпосередньо на дерев’яні чи металеві шпильки або безпосередньо на існуючі стіни та обробити. Це може підвищити рейтинг STC стіни до 50+, що є надзвичайно добре.

4. Шарові акустичні панелі

Якщо ви не хочете починати руйнувати стіни, гарною альтернативою можуть бути наклеєні панелі для декорування стін або стелі, якщо ви не заперечуєте, як вони виглядають у вашій спальні. 

Ці матеріали спеціально розроблені для поглинання звукових хвиль, не даючи їм відбиватися від стін і лунати в кімнаті.

Як правило, у вас є два варіанти для цих панелей. Акустичні панелі часто мають декоративний відтінок, тоді як акустична піна може бути більш утилітарною на вигляд.

Обидва ефективні для поглинання звуків середніх і високих частот. Незважаючи на те, що вони не повністю блокують проникнення шуму в кімнату, вони значно зменшать відлуння та навколишній шум у приміщенні. Це робить їх чудовими як для зменшення вхідного шуму, так і для забезпечення більшого контролю над будь-якими звуками, які створюються всередині кімнати (наприклад, музика чи розмова).

5. Закривайте внутрішні двері

Просте зачинення дверей може допомогти зберегти звук там, де йому місце, але це буде найефективнішим, якщо це двері на петлях із суцільною серцевиною, тому це, ймовірно, не найкраща ідея замінювати двері на штори. Якщо ви все ще чуєте гуркіт телевізора через зачинені двері, намагаючись заснути вночі, швидше за все, у вас порожнисті двері. Звук легше поширюється через порожнисті двері, тому вибирайте суцільні двері, які виготовлені з більш шумопоглинаючого матеріалу.

Вибір правильних дверей є одним із найпростіших і найефективніших методів звукоізоляції спальні. Це тому, що стіни, як правило, ізольовані або покриті матеріалами, які допомагають блокувати звук, а двері зазвичай є найтоншим бар’єром у стіні.

6. Закрийте щілини навколо вікон і дверей

Поради щодо захисту від протягів призначені не лише для запобігання проникненню холодного повітря, а також для захисту від атмосферних впливів, закриваючи щілини та щілини навколо дверей і вікон, запобігаючи також проникненню або виходу звуку з вашої спальні. 

Створюючи більш щільне ущільнення, герметизація зменшує передачу шуму та покращує звукоізоляцію. Це економічно ефективне рішення, яке може бути легко реалізоване власниками будинків, але для отримання оптимальних результатів важливо вибрати високоякісні матеріали для захисту від атмосферних опадів і забезпечити правильний монтаж.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

ЧИ ДОРОГО ЗВУКОІЗОЛЮВАТИ ПРИМІЩЕННЯ?

Вартість звукоізоляції кімнати може значно відрізнятися залежно від того, як ви підходите до завдання. Якщо ви обираєте підхід, орієнтований на постійне будівництво, це може бути досить дорогим. З іншого боку, тимчасові рішення, такі як панелі з пінопласту та товсті меблі, можуть бути більш бюджетними, тому варіантів багато.  

ЧИ МОЖЕТЕ ВИ ЗРОБИТИ КІМНАТУ 100% ЗВУКОІЗОЛЯЦІЙНОЮ?

Зробити кімнату 100% звукоізоляцією можна, але для цього знадобиться багато будівництва та капіталовкладень. Більше того, перебування в повністю звуконепроникній кімнаті може викликати занепокоєння, оскільки кожен шум глушиться, а ваші вуха та розум важко адаптуються. З цієї причини найкраще уникати 100% звукоізоляції кімнат навколо вашого житлового будинку.  

Незалежно від того, чи ви блокуєте музику сусідів, чи зменшуєте шум дощу, щоб спати міцно, ці поради щодо звукоізоляції ідеально підходять для будь-якої спальні. Якщо ви блокуєте шум з інших зон у вашому власному домі, не забудьте також застосувати звукоізоляційні заходи для цих приміщень, щоб повністю зменшити передачу шуму. 

Прокрутка до верху