Сучасні ідеї маленької спальні – створіть ідеальний простір для сну, незалежно від розміру

Не всі з нас мають розкіш великих спалень. Тож, шукаючи сучасні ідеї для маленької спальні – частіше за все – ми всі шукаємо способи зробити наш компактний сучасний простір більшим, ніж він є насправді.

Є багато порад і хитрощів, які ви можете використовувати, щоб максимально збільшити простір і зробити ваші ідеї маленької спальні успішними. На відміну від великих кімнат, вам просто потрібно бути трохи обережними з вибором, оскільки не все, що працює у великому просторі, добре переноситься на більш компактну площу.

Традиційно спальні були великими і просторими, в них було достатньо місця для цілого ряду меблів, починаючи від великого ліжка, шафи, комода, тумбочки, пуфів, крісла і в деяких випадках шезлонга або дивана. 

Але в наш час, з новобудовами та життям у квартирах, а також тими, хто ремонтує, щоб зменшити спальні, щоб втиснути їх у ванні кімнати, кімнати, в яких ми спимо, як правило, менші, тому ми повинні розумно підходити до того, як їх використовувати. 

Сучасні ідеї маленької спальні 

Зазвичай присвячуючись суто сну, відпочинку та розслабленню, сучасне життя бачило, як ми вимагаємо більше від наших спалень — включаючи простір для домашнього офісу, тренування, простір для медитації тощо. Дуже важливо подумати про те, що вам потрібно зі спальні та як ви збираєтеся її використовувати.

Це дозволить вам ретельно спланувати дизайн, щоб він був настільки ж практичним, як і стильним. Це дозволить вам легше приймати рішення щодо таких елементів, як розмір ліжка, яке місце для зберігання вам потрібно та які інші меблі вам знадобляться.

Тож читайте далі та готуйтеся збирати багато натхнення та дизайнерських ідей, які допоможуть перетворити вашу бідну спальню на витончене та просторе місце для сну…

1. Не запихайте свої меблі

Якщо комод і тумбочка приліжкової тумбочки важко розмістити в кімнаті, не виглядаючи явно підкованими, відмовтеся від останнього. За потреби комод можна легко використати як тумбочку, за умови, що він не надто високий і ви можете дотягнутися до поверхні, лежачи в ліжку. 

Поверніться до найнеобхіднішого. Почніть позбавлятися від непотрібних предметів меблів і збережіть функціональність на першому місці. Спробуйте скоротити кількість аксесуарів, замініть акцентне крісло відкидним табуретом для економії простору, не жертвуючи стилем. Пам’ятайте: менше означає більше!

Сучасні схеми, як правило, віддають перевагу лаконічному вигляду, тому також важливо тримати поверхні вільними від непотрібних дрібниць. 

Як би це не було складно — скорочення безладу є обов’язковим. Дотримання порядку з боків звільняє розум. Навіть приховування кабелів у кабельних коробках має заспокійливий і просторий ефект. Легше сказати, ніж зробити, але дуже ефективно в невеликому просторі!

2. Інвестуйте у вбудовані меблі

Зберігання — це те, що нам усім потрібно у великих кількостях — тому завжди важливо вибирати вбудовані столярні вироби на замовлення, а не окремо стоячі конструкції.

Індивідуальний, вбудований дизайн не тільки дозволить вам залишити свій слід у просторі з точки зору дизайну та кольору, але ви також зможете максимізувати потенціал таких елементів, як ніші, ніші та навіть еркера. 

Крім того, якщо ваша кімната не ідеально квадратна, ви можете переконатися, що ви використовуєте кожен дюйм кімнати належним чином. Зрештою, ви зможете з легкістю підтримувати спальню чистою та вільною від безладу, а також мати можливість демонструвати свої найцінніші речі, не втрачаючи величезної кількості простору в і без того маленькій кімнаті.

Ця спальня має вбудоване узголів’я, яке одночасно служить зручною поличкою біля ліжка. Оформлення ліжка шафами від підлоги до стелі дозволяє використовувати кожен дюйм простору для такого необхідного зберігання речей. Панно з яскравих шпалер над узголів’ям привертає увагу до центральної точки кімнати, а саме ліжка. 

3. Звільніть простір на поверхні за допомогою підвісних світильників

Якщо вам не вистачає місця для тумбочки біля ліжка або у вас є місце лише для дуже маленької тумбочки. Використання підвісок як нічних світильників — чудове рішення для додаткового простору біля ліжка.

Для цього знадобиться залучити електрика, оскільки їх потрібно буде підключити, але після встановлення вони красиво створять ваше ліжко. Підвісне освітлення забезпечує приємне слабке освітлення, яке звільняє простір на тумбочці та без зусиль обрамляє ліжко для обтічної спальні.

4. Інвестуйте в ліжко з прихованою камерою зберігання

Навіть якщо ваша спальня невелика за площею, ви все одно хочете, щоб вона діяла як святилище, куди ви можете піти, відпочити та відпочити після довгого дня, тобто простір має бути водночас спокійним і спокійним.

Ліжка для зберігання речей пропонують усі естетичні та візуальні якості стандартного ліжка, але з додатковою перевагою зберігання — що дозволяє домовласникам створити більш простору, стильну та модну сучасну схему спальні без шкоди для функціональності.

Ліжка для зберігання також чудові для тих важливих речей, які ви хочете тримати подалі від очей, таких як запасні подушки, взуття та речі першої необхідності. Виберіть диван замість класичного каркасу ліжка. 

Це дозволить вам максимально збільшити доступний простір для зберігання, не займаючи додаткової площі, що особливо важливо в невеликих спальнях. Ящик для зберігання ідеально поєднується з дном дивана, щоб безпечно зберігати будь-які речі першої необхідності.

5. Дотримуйтесь блідого, нейтрального декору

Як правило, нейтральний декор робить кімнату більш просторою. Але не попадіться в пастку, думаючи, що вам потрібно мати білі стіни навколо, щоб це спрацювало. 

Нейтральні шпалери та панелі є чудовим вибором для невеликих спалень, за умови, що ви не виберете дійсно масштабні принти, оскільки вони виглядатимуть тісно в просторі.

У маленькій кімнаті було б доцільно залишити одну стіну без візерунків, якщо це можливо. Це може бути навіть стіна, де знаходиться головне вікно, за умови, що ви виберете прості штори або віконниці того ж відтінку, що й стіна, навпроти якої вони стоять.

6. …або вибирайте глибокі, спокусливі кольори

Якщо ж вам подобаються більш темні відтінки, не стримайтеся. Це трохи помилкова думка, що темні кольори не слід використовувати в маленьких кімнатах, оскільки вони зменшують простір. Не так. 

Крім того, що це ідеальний приклад дизайну спальні для кращого сну, ви можете створити дивовижну приємну атмосферу в маленькій спальні (кращого місця для цього немає), використовуючи темні відтінки на стінах. 

Давай сміливо з кольорами! Насичений синій або зелений колір виразно вказує на відчуття затишку та настрою. Якщо ви хочете пом’якшити колір, пофарбувавши стіну на три чверті висоти, можна перетворити простір, додавши характеру.

Якщо ви боїтеся, що ваша кімната може здатися занадто темною, особливо навесні та влітку, виберіть білу або світлу постільну білизну, щоб зробити кімнату яскравішою.

7. Відбивати світло дзеркалами

Це може здатися декоративним кліше, але це кліше неспроста, і це просто тому, що воно працює. Дзеркала в маленькій спальні відбивають світло від вікон, створюючи ілюзію більшого простору.

Наприклад, розташувати велике дзеркало навпроти вікна — це чудовий спосіб розподілити світло по кімнаті та зробити її більш відкритою.

Існують також інші способи використання світла та дзеркал у своїх інтересах. Розташуйте дзеркала в одному місці за кожною нічною лампою, щоб створити ілюзію простору, водночас відбиваючи світло більше світла в кімнату.

У будь-якому невеликому просторі, дзеркала ваш найкращий друг, і спальня — не виняток. Якщо ви відчуваєте себе особливо кмітливим, дзеркала для зберігання з полицею ідеально підійдуть, оскільки вони не тільки створюють ілюзію додаткового світла та простору в кімнаті, але й забезпечують місце, щоб поставити все, починаючи від свічок і закінчуючи косметичними засобами та засобами догляду за шкірою.  

8. Не цурайтеся великого узголів’я

Подібно до того, як диван є центром у вітальні, ліжко є першим, що привертає увагу, коли ви заходите в спальню. Не соромтеся зробити його ще більш привабливим. Якщо ви виберете для свого ліжка велике або кольорове узголів’я, ви можете дозволити собі зберегти решту простору досить нейтральним, що створює ілюзію більшого простору.

Вибір м’якого узголів’я ліжка дозволить вам додати колір і візерунок у простір, водночас створюючи фокус і опору, на якій базуватиметься ваша схема дизайну.

Виберіть дизайн, який вам справді подобається, і пам’ятайте, що велике узголів’я може допомогти зробити маленьку кімнату більш просторою. Йдеться про гру з масштабом і правильний баланс, щоб створити ілюзію простору та висоти. 

Якщо придбання м’якого узголів’я виходить за межі вашого бюджету, чому б не проявити креативність і не спробувати самостійно створити узголів’я своїми руками?

Виділіть ключові кольори тканини узголів’я та використовуйте подушки та аксесуари цих відтінків по всій кімнаті, щоб створити цілісний вигляд. У той же час використовуйте однакові кольори в усьому просторі, вносячи цей найважливіший баланс і створюючи розкішний вигляд.

9. Встановіть суцільні віконниці, щоб створити додаткову стіну

Як правило, більшість людей намагаються уникати притулити узголів’я ліжка до вікна. Можливо, це хвилювання про протяги або занепокоєння, що у вас не буде стіни, до якої можна спертися. 

Однак, оскільки простір обмежений, коли мова заходить про планування спальні, іноді розміщення узголів’я ліжка біля вікна є найкращим і єдиним рішенням для збільшення простору. Якщо це так, спробуйте інвестувати в міцні віконниці для вашої спальні. Вони миттєво перетворять візуально відкритий простір на суцільну стіну. 

Якщо ви працюєте з невеликим простором, вибір яскравих віконниць на замовлення може допомогти створити фокус. Пропонуючи повний контроль над освітленням, денне світло відбиватиметься від кольорових віконниць, привертаючи погляди до вікна та створюючи ілюзію більшого простору.

10. Стисніть місце для зберігання за допомогою розумного узголів’я

Підходьте творчо до зберігання в маленькій спальні. Не просто вибирайте просту тумбочку. Виберіть конструкцію з ящиками або висувними бортиками. Придбайте або створіть шикарне сучасне узголів’я ліжка з прихованими місцями для зберігання чи полицями, щоб сховати весь безлад біля ліжка. Просто змусьте себе мислити трохи креативніше, а не просто пухкі для простого дизайну.

Хороша тумбочка може служити корисним місцем для зберігання всіх необхідних речей, тому важливо вибрати дизайн із ящиками та достатньою кількістю місця для зберігання. 

Якщо простір на підлозі обмежений, чудовою альтернативою є настінні тумбочки, які ніби парить на стіні.

Це узголів’я IKEA було створено шляхом поєднання трьох дуже недорогих шаф для взуття IKEA Trones разом, закріплених на стіні.

11. Додайте невеликий домашній офіс

Так само, як настінні тумбочки створюють відчуття простору, настінні столи створюють відчуття простору. Якщо вам потрібно створити простір для невеликого домашнього офісу у вашій спальні, тримайте її якомога вільнішою. 

Якщо ви будете використовувати його часто, не йдіть на компроміс із хорошим стільцем, інакше у вас болітиме спина, але вам також не потрібно погоджуватися на потворні офісні меблі. 

Простий настінний стіл, розміщений на правильній робочій висоті відносно вашого стільця, забезпечить вам зручне місце для роботи, але також не буде домінувати в просторі.

12. Вибирайте прості, невигадливі меблі та аксесуари

Час показати ці розумні Scandis, їхні чисті лінії та простий дизайн. Не дивно, що саме до цього стилю дизайну природно тяжіють більшість любителів сучасних інтер’єрів. 

Але сучасні ідеї спальні не повинні бути нудними. Шукайте меблі та аксесуари з високими формами, звуженими ніжками, змішаними матеріалами та однотонними тканинами з красивою текстурою. 

Ніколи не варто недооцінювати ефект освітлення в маленьких спальнях. Абстрактний підвісний світильник, щоб звільнити простір на підлозі для унікальної обробки, яка створить дзен і затишне середовище, водночас подвоюючи як сучасне мистецтво. 

Або спробуйте кілька світлодіодних стрічок своїми руками, які розташують навколо основи меблів для спальні, створюючи яскраве освітлення, займаючи мінімальний простір.

13. Розгляньте відкрите зберігання

Втиснути невелику шафу в невелику спальню, не кажучи вже про спальню на мансарді, часто більше клопоту, ніж того варто.

Отже, якщо у вас немає місця для гардеробу та ви не можете дозволити собі індивідуальний дизайн, щоб ефективніше використовувати простір.

Набагато доступніший варіант, можна встановити поручні для одягу в ніші, щоб максимально використовувати кожен дюйм простору.

14. Впровадьте багатофункціональні меблі

Уникайте великих і громіздких предметів меблів, повз які вам доведеться протиснутися, оскільки вони блокують потенційні проходи. 

Натомість спробуйте вибрати меблі, які виконують дві функції, щоб максимально використати доступний для вас простір. Наприклад, лавка в кінці ліжка з відділенням для взуття під ним, ліжко, яке одночасно служить шафою для вашого одягу, шафа з вбудованими ящиками або полицями тощо.

Якщо вам потрібен туалетний столик, але у вас немає місця, наприклад, для спеціального місця для сидіння, замість цього скористайтеся верхньою частиною комода для багатофункціонального підходу. 

15. Виберіть настінні світильники для виграшу

Освітлення є ключовим моментом у кожній кімнаті будинку, але як ніколи важливо в спальні. Якщо у вас мало місця, то настінні світильники — чудовий вибір.

Черпаючи натхнення у гламурних бутик-готелях, встановлення настінних світильників на стіні допомагає створити відчуття розкоші навіть у найменших спальнях.

У вас немає електричних налаштувань для дротового настінного світильника? Тоді знайдіть натомість вставні настінні світильники. Виглядають так само, як звичайний настінний світильник, вони оснащені шнуром живлення, який звисає з основи лампи, який ви просто підключаєте, щоб використовувати. Подумайте про встановлення найкращих інтелектуальних ламп освітлення, щоб ви могли повністю контролювати колір, розклад і затемнення світла.

Настінний світильник із висувною або поворотною рукояткою — чудова альтернатива настільній лампі, оскільки він забезпечує потрібну кількість освітлення, не заважаючи простору.

16. Виберіть глибоке узголів’я

Глибоке узголів’я ліжка з міцним каркасом пропонує вам додаткове місце для зберігання речей, яке необхідно мати в невеликому просторі.  

Якщо ви не можете знайти дизайн, який вам подобається або підійде для каркаса вашого ліжка, подумайте про те, щоб створити свій власний, поєднавши придбане в магазині (або саморобне) узголів’я, покрите тканиною, з глибоким дерев’яним каркасом, пофарбованим у такий самий або подібний колір. відтінок як тканина.

поширені запитання

Як зробити маленьку спальню сучасною?

Існує тонка різниця між сучасними ідеями маленької спальні та традиційними. Основні будівельні блоки того, як прикрасити невелику спальню, залишаються схожими в обох стилях, а декоративний вибір є єдиною відмінністю між двома стилями. 

Сучасні схеми, як правило, посилаються на минуле або більш класичну атмосферу в певних областях, але в невеликих штрихах не створюють загального відчуття. Тож ви можете включити традиційний декор, як-от панелі, візерунок і віконниці, за умови, що ви зведете до мінімуму класичні посилання. 

Освітлення має важливе значення в невеликому просторі – воно може змінити або порушити схему. Занадто яскраве освітлення може створити в кімнаті похмуру холодну атмосферу, але повне ігнорування верхнього освітлення також є помилкою в такому маленькому просторі. 

Освітлення — важливий елемент спальні, особливо якщо вона компактніша, тому важливо переконатися, що у вас є різні рівні. Це місце, де ви проводите багато свого часу, тому це безумовно варто інвестувати. 

Подумайте про те, як ви використовуєте цю кімнату, чи це просто спальня, де ви розслабляєтесь, спите й відпочиваєте, чи у вас є куточок для читання чи місця для йоги чи тренувань? Це важливо, оскільки допоможе вам вирішити, де розмістити освітлення, які типи та скільки джерел вам знадобиться.

Почніть із основного джерела світла, і виберіть стельовий світильник, який забезпечить достатню кількість загального світла в кімнату, закриваючи вас від одягання до відпочинку з гарною книгою.

З точки зору дизайну, якщо ви хочете зробити освітлювальний прилад помітним, то підвіска зі скла, металу або щось із дерева чи ротанга виглядатиме якнайкраще та створюватиме фокус на стелі. Зрештою, ваше освітлення має виглядати належним чином незалежно від того, чи ввімкнено, чи вимкнено. Обов’язково встановіть диммер, оскільки він дозволить вам легко змінювати настрій і атмосферу, водночас створюючи відчуття спокою та затишку ввечері, коли це необхідно.

Гарне зберігання також є обов’язковим при плануванні сучасної маленької спальні. Інвестуйте в ліжко з прихованим зберіганням або придбайте вибір міцних ящиків для зберігання, які ви можете засунути під ліжко, щоб їх не бачили. 

Люди все частіше шукають способи ефективніше використовувати свої спальні, на це, схоже, впливає наплив впливових людей.

Ідея розумної організації та зберігання, у поєднанні з усуненням непотрібних речей, була пов’язана з щасливішим мисленням. У просторах, які набагато менші, ви повинні бути розумними щодо зберігання.

Оманські ліжка дозволяють миттєво зберігати за допомогою механічної підйомної системи. Вони ідеально підходять для великих, громіздких речей, місце для зберігання розташоване в основі ліжка, а не розділене на окремі відділення чи ящики.

Який найкращий дизайн для маленької спальні?

Якщо ваша спальня менша, вам потрібно розумно поставитися до місця для зберігання, щоб забезпечити комфортне, але практичне місце. Спробуйте використовувати будь-який доступний вам закуток — від плаваючих полиць над ліжком до ліжка-тахти з речами під ними та тумбочок із речами під ними.

Зберігайте свою спальню в порядку та безладі — це ключ до того, щоб вона виглядала більшою, тому сховайте предмети, якими ви не користуєтеся щодня, і зберігайте простий дизайн — оскільки жвава кімната також може зробити її більш тісною.

Є багато хитрих візуальних хитрощів і хитрощів, за допомогою яких ви також можете зробити простір більшим. Повісити штори вище за вікно, щоб обдурити око для посиленого відчуття простору. Оберіть настінне узголів’я, щоб мінімізувати кількість меблів, і все це виглядатиме елегантно та стильно.

Спробуйте пограти з героями, щоб знайти найбільш просторе розташування. Додайте характеру за допомогою плюшевих подушок і багатошарових пледів, щоб створити заспокійливу атмосферу. 

Хоча вибір декору важливий, оскільки це спальня, комфорт також є ключовим. Завжди купуйте найякісніші та найбільші ліжко та матрац, які може прийняти кімната і витрачайте якомога більше, оскільки це інвестиційні речі, які залишаться з вами надовго.

Не захаращувати простір меблями і знати, як розставити меблі в спальні, потрібно підходити ретельно і з великою увагою. Як тільки все буде на місці, вам не захочеться знову все це переносити, якщо через деякий час ви виявите, що це не працює.

Занадто багато меблів може зробити кімнату захаращеною та гнітючою, тому ми завжди рекомендуємо інвестувати в кілька ключових предметів меблів для спальні, які ви полюбите назавжди. Це особливо важливо для невеликих спалень, де кожен предмет меблів має значення.

Які кольори роблять спальню більшою?

Коли справа доходить до кольору, до спальні підходить все. Це те, як ви це застосовуєте, і де це змінить простір. 

З точки зору стилю, ваша спальня, незалежно від того, наскільки вона велика чи мала, має бути справжнім відображенням вашої особистості та бути наповнена меблями та аксесуарами, які вам справді подобаються. Але за допомогою кількох хитрих прийомів ви також можете створити спокійну, розслаблену та розкішну атмосферу.

Вам не потрібно дотримуватися приглушеної, нейтральної палітри кольорів яскравіші кольори можуть бути такими ж заспокійливими, якщо їх правильно використовувати. Незалежно від того, чи ви обираєте пікантні жовті тони, чорнильно-блакитні відтінки чи насичені червоні й зелені відтінки, головне — використовувати колір у збалансований і приємний для ока спосіб.

Хоча деякі вважають, що пофарбування невеликої кімнати в темний колір може зробити її більш компактною, це не завжди так. Вибирайте темні кольори стін, але продовжуйте фарбувати стелю, щоб надати кімнаті глибини – це призведе до того, що кімната буде вищою і, отже, більшою.

Нейтральна палітра брудно-білого та ніжного екрю може стати потужним плацдармом для невеликої спальні. Акценти оливкового та рожевого кольору фуксії з розкиданими подушками створюють яскравий колір. Крім того, поєднуйте чіткі білі простирадла з темно-синіми для більш вишуканого та гладкого вигляду.

Прокрутка до верху