как выбрать обои_18

Як вибрати шпалери для спальні?

Вибір шпалер для спальні, на перший погляд, здається найпростішою проблемою під час ремонту квартири.

На полицях будь-якого спеціалізованого магазину, який продає будівельні матеріали, ви можете знайти сотні різних за співвідношенням ціни, якості та дизайну шпалер, не кажучи вже про кольори. Але як правильно вибрати шпалери для спальні?

як вибрати шпалери

Основним завданням інтер’єру спальні є ідеальне відтворення затишної атмосфери, щоб вона створювала спокійний відпочинок та гарний сон. Крім того, спальня, як і всі кімнати в квартирі, має бути зручною, приємною та красивою. Якщо спальня не дуже простора, ви повинні візуально розширити її.

Коротше кажучи, багато питань, і при їх вирішенні, дуже важливо не допускати помилок з прикрасою поверхонь стін, а саме шпалери, орнамент, палітри, текстури. Вибір кольору стін для спальні важливіший ніж для передпокою, коридору або кухні. Чому? Так тому, що в спальня вимагає дуже комфортну атмосферу, і це здебільшого залежить від того, які тони чи відтінки характеризують її. План і структура також впливають на сприйняття приміщення його атмосфери та зовнішнього вигляду.

В результаті, шпалери для спальні слід вибирати вдумливо та усвідомлено. Далі ми розповімо вам про те, як вибрати шпалери для спальні та як застосовувати їх.

Колір шпалер для спальні

Читайте також , як колір в інтер’єрі спальні впливає на ваше життя

Оскільки спальня повинна в першу чергу мати комфорт, краще вибрати шпалери квітів, які допоможуть вам спати та відпочивати. Кожен із вибраних тонів можуть бути об’єднані в спальні з кремовим, світло-сірим та іншими нейтральними тонами.

Розслабити та заспокоїти можуть різні відтінки бірюзового та синього кольорів в інтер’єрі. Відтінки темно – синіх тонів також можна зробити у темній кімнаті, яка також може сприятливо вплинути на якість сну.

як вибрати шпалери_9

Зелені шпалери для спальні найкраще розслаблення після психологічної та інтелектуальної праці. Такий колір шпалер рекомендується для людей, зайнятих розумовою працею, науковців, вчителів, інженерів.

як вибрати шпалери_1

Бежевий і сірі тони – нейтральні. Вони, як правило, не сприяють релаксації, проте і не особливо напружують. Якщо в кімнаті холодно і її вікна виходять на північ, краще було б взяти колір бежево-кремовий.

як вибрати шпалери_8

Якщо в кімнаті гаряче, ви повинні вибрати сірі тони, які можуть зробити спальню візуально холодніше.

Зі спальні прикрашеної шпалерами у відтінках шоколаду буде теплий вітерець.

У спальнях в чорному є як плюси, так і мінуси, але в цілому, чорна спальня допоможе вам розслабитися. Цілком чорні шпалери на полицях досить важко знайти. Часто виробник забезпечує чорний та сірий, чорний та білий, чорний та сріблястий та чорний та золотий шпалери. Спальні з чорними шпалерами можуть бути драматичними або гламурними залежно від обраної конструкції.

як вибрати шпалери_2

Колір шпалер в спальні, які потрібно використовувати з обережністю.

Яскраві та червоні відтінки шпалер для спальні будуть дратувати та агітувати.

Замість червоного краще використовувати відтінки рожевого , але ця спальня буде жіночнішою, а не спільною.

як вибрати шпалери_10

Жовті шпалери у спальні в яскравих кольорах, не бажано, оскільки поверхня жовтого кольору заряджена бадьорістю. Але з іншого боку, жовті шпалери у спальні дозволять вам легко підняти настрій та налаштуватися на позитивну хвилю.

Фіолетовий колір досить складний і не дуже рекомендується для спальні, тому що це може викликати занепокоєння. Хоча, це швидше занадто темний, соковиті та «отруйні» відтінки фіолетового. У спальню добре підходять, наприклад, ніжний бузковий відтінок лаванди або блідо-квіткові тощо.

як вибрати шпалери_3

Як вибрати шпалери для спальні | Варіанти для оздоблення стін.

Традиційним методом є покриття всіх стін кімнати однаковими шпалерами. У цьому варіанті необхідно вибрати досить спокійні продукти, як і орнаментацію та колір.

Використовується поєднання шпалер компаньйона для обробки всі конструкції стін у спальні: наприклад, дві поверхні стіни прикрашають гобелени з квітковим візерунком, а решта зі смугастими шпалерами.

Шпалери-супутники – це шпалери з різними візерунками, але в одній палітрі. Або навпаки: з тим самим орнаментом, але у різних кольорах. Найпопулярніший варіант: малюнок шпалер поєднання та монохромні шпалери близького тону.

Поєднання шпалер в спальні може принести особливості дизайну кімнати, яка поєднує в собі тверді і м’які ноти, логіку і процвітання, порядок і природність.

як вибрати шпалери_4

Широко відомий метод проектування – грати яскравим акцентом стіни чи секції. Часто соковитий візерунок над поверхнею стіни за ліжком, робить її акцентом.

як вибрати шпалери_12

Цілком імовірно, що така популярність використання шпалер спальні з’явилася завдяки населенню скандинавських країн, а саме Швеції.

Підкреслюється або вся поверхня стіни за ліжком, або її розташування. При використанні фонового малюнка готова ділянка стіни, його краю уточнюються за допомогою сполучень, смуг і рейок.

як вибрати шпалери_11

Буває, що шпалери приклеєні до стіни у голові ліжка, піти далі на частину стелі. Цей метод добре працює у спальнях з низькими стелями: перехід шпалер із вертикальної поверхні стіни до стелі може візуально підняти приміщення.

як вибрати шпалери_5

Орнаменти, малюнки та текстури

У спальні для всіх конструкцій стін або домінуючою стіни необхідно правильно вибрати малюнок шпалер. Це важливо, тому що картина показуватиме загальний стиль, динаміку, атмосферу. Це значною мірою впливатиме на сприйняття навколишнього середовища.

як вибрати шпалери_6

Квіткові шпалери для спальні. Шпалери в квітковий принт є ідеальним рішенням для створення романтичної атмосфери.

Але ви повинні враховувати, що спальня з квітковими шпалерами буде більшою за жіночу.

Якщо є необхідність збалансувати чоловічу та жіночу енергетику в спальні, ви можете створити комбінацію квіткових шпалер зі смугастими.

як вибрати шпалери_13

Квіткові шпалери підкреслюють свою стилістичну орієнтацію, якщо вони будуть суміщені з класичними мотивами. Для  стилю прованс , властиве використання текстильних покриттів стін у квітку.

Шпалери для спальні у смужку або клітку.  Шпалери в клітку, на відміну від квітки, додадуть до кімнати чоловічих чорт. Як наслідок, для прикраси чоловічої спальні можна вибрати такі шпалери для обклеювання всіх стін або комбінації з однотонними шпалерами.

Смугасті шпалери використовуються для прикраси спальні у традиційному та ретро-стилях.

як вибрати шпалери_7

Якщо смуга на шпалерах дуже соковита і щільна, то краще використовувати тільки узголів’я ліжка для акценту стіни, роблячи інші стіни пастельному стилі. Це рішення зазвичай застосовується у дизайні спальні в сучасних напрямках.

Читайте також список особливостей та переваг спальні у стилі модерн

Шпалери у спальні з орнаментом.  Шпалери для спальні з квітковим візерунком добре вписуються у спальнях у старовинному та традиційному стилях. Схожі шпалери дозволяють спальні бути трохи більш жіночною та м’якою.

як вибрати шпалери_14

Шпалери з геометричними візерунками, придатні для спальні в будь-яких напрямках, але кімната нестиме трохи жорсткий характер.

як вибрати шпалери_15

Текстура шпалер для спальні. Якщо ви не бажаєте, щоб дизайн шпалер у спальні домінував, вибирайте прості шпалери з текстурним малюнком. Орнамент і малюнок може бути різним.

як вибрати шпалери_16

Ви можете вибрати текстильні шпалери для спальні, що нагадують тканину, з якої виготовлені подушки. Наприклад, є шпалери під оксамит чи вельвет. Також широко використовуються шпалери із шовкографією.

як вибрати шпалери_17

Сподіваємося, що ця стаття відповіла на запитання: як вибрати шпалери для спальні? Успіхів вам з вашим ремонтом!

Прокрутити вгору