тканевые обои

Тканинні шпалери: від мамонтів до цивілізації

Зараз мало кого здивуєш наявністю тканинних шпалер у своїй квартирі; ця деталь стала невід’ємним атрибутом майже кожного житла.

Такому винаходу, який тепер здається само собою зрозумілим аж до непомітності свого існування поряд з нами, передують тривалі пошуки облагородження свого місця проживання. Мабуть, потяг до прекрасного у нас у крові; навіть у ті давні часи, коли на рівні інстинкту бажали зловити мамонта та засмажити м’ясо, людям було притаманне прагнення прикрасити свою печеру. Саме з перших звіриних шкур, повішених на стінах стародавнього житла, і починається переможне вторгнення шпалер у наш спосіб життя.

Близько 1000 років до н. давні ассирійці та вавилоняни винайшли тканинні шпалери, які аж до XI століття були чорно-білими.

тканинні шпалери 5

У середні віки зразком сучасних шпалер служили гобелени – великі за розміром полотна дуже щільної і якісної тканини із зображенням хронік історичних подій. Їхня ціна була занадто велика, доступна лише небагатьом верствам суспільства; таким чином, віддаючи данину моді, у біднішого населення виникла ідея наклеювати на стіни аналоги дорогих гобеленів – дешеві тканини з таким самим малюнком.

тканинні шпалери 2

Поступово структура “тканинних шпалер” ставала тоншою і витонченішою, а до мальовничих картинок битв додавалися біблійні мотиви, зображення тварин і рослин.

шпалери 3

Своє ширше поширення шпалери набули завдяки початку їх виробництва в Європі; кілька фабрик виготовляли шпалери на замовлення, а найкращі художники розмальовували їх вручну. І все ж таки шпалери залишалися досить дорогі для масового споживання, тому, знайшовши компроміс між витратами на виробництво і можливістю потенційних покупців, було вирішено наносити малюнок на готову тканину.

тканинні шпалери 4

Саме завдяки раціональній пропозиції художника фламандської школи Іоанна Ван Ейка, в історії шпалер почалася нова ера – ера друкованих тканинних шпалер, які завойовували дедалі більшу популярність у різних країнах. Вже у XVI столітті в Англії та Франції шпалери стали виробляти промисловим способом завдяки відкриттю верстата з виробництва тканинних шпалер.

Поступово ціни на шпалери ставали доступнішими, але й зараз тканинні шпалери (зараз текстильними) вважаються елітним видом шпалер.

Прокрутка до верху