7 помилок освітлення спальні, яких слід уникати

Наші кімнати часто можуть бути нашим святилищем наприкінці довгого дня, але помилки освітлення спальні можуть порушити цей спокій за лічені секунди, навіть більше, ніж в інших приміщеннях дому. Зрештою, це кімната, яка зазвичай використовується найчастіше після заходу сонця, освітлення має ключове значення для того, щоб ваша спальня відчувала себе спокійно та затишно.

Ніщо так не дратує вас, як бути засліпленим світлом, коли ви прокидаєтеся посеред ночі, щоб скористатись туалетом. Те саме можна сказати про вмикання нічної лампи, коли ви прокидаєтеся, лише для того, щоб зашкодити вашим очам, коли вони намагаються звикнути до яскравості. 

Освітлення спальні часто може бути досить шаблонним, у більшості спалень є стельовий світильник і дві настільні лампи. Але це не обов’язково.

Помилки освітлення спальні

Розташування освітлення — це ключ до створення ідеального балансу тепла, затишку та функціональності у вашому домі. Це особливо важливо в спальні, оскільки вам знадобиться поєднання робочого та зовнішнього освітлення для відпочинку, читання чи одягання.

Якщо ви ще не знали, зазвичай існує три різних типи освітлення; навколишнє, робоче та акцентне освітлення.

Навколишнє освітлення, наприклад стельові світильники, освітлює простір. Хоча робоче освітлення – це той тип, який ви б використовували, якщо плануєте читати в ліжку або наносити макіяж похмурого ранку. Акцентне освітлення, як і настінні бра, можна використовувати, щоб підкреслити архітектурні або декоративні елементи у вашій кімнаті.

Але як використати освітлення, щоб створити простір, який допоможе вам заснути, а також допоможе освітлити кімнату, коли вам це потрібно? Що ж, експерти поділилися 7 найпоширенішими помилками освітлення спальні, які вони бачать, і що радять робити натомість.

1. Надто яскраве освітлення

Занадто яскраве та біле освітлення може здатися клінічним, що є протилежністю того, як ви зазвичай хочете, щоб ваша спальня виглядала.

Заспокійлива та спокійна атмосфера в спальні є важливою для релаксації та сприяння гарній якості сну. Крім того, вплив інтенсивного, яскравого освітлення може пригнічувати вивільнення мелатоніну (гормону, який регулює сон), ускладнюючи заснути та мати спокійну ніч, коли це необхідно.

Яскраве світло також може порушити природний ритм, плутаючи внутрішній годинник організму, призводячи до порушень сну та денної втоми, а також викликаючи напругу очей. 

Використання прохолодного світла блакитних тонів у спальні, особливо ввечері, також може порушити ваш сон. Натомість обирайте теплі, заспокійливі тони освітлення. Це допомагає створити спокійне середовище, сприятливе для сну, підтримуючи ваше розслаблення та якість сну.

2. Невикористання диммера

Це чудово підводить нас до однієї з найпоширеніших помилок освітлення спальні – нехтування вмикачем диммера.

Встановлення диммера створить драматизм і миттєво змінить атмосферу, утворюючи басейни плямистого світла й тіні, коли прийде час розслабитися.

Приглушення світла ввечері допомагає тілу розслабитися та підготуватися до сну, створюючи розслаблюючу атмосферу та допомагаючи зменшити напругу очей. Проте яскравіше освітлення, швидше за все, знадобиться темним рано вранці, коли ви встаєте та готуєтеся до дня.

Таким чином, наявність можливості змінювати інтенсивність світла залежно від ваших потреб протягом дня та ввечері, а також цілий рік, особливо важлива в такій кімнаті, як ваша спальня.

3. Приліжкова настільна лампа, що не активується дотиком

Перейшовши на нічну лампу з сенсорним керуванням, ми не думаємо, що коли-небудь повернемося до традиційної настільної лампи в нашій спальні. Якщо ви, як і ми, коли-небудь махали рукою в темряві, намагаючись знайти вимикач, щоб увімкнути лампу біля ліжка вночі або особливо похмурого ранку, ви знаєте, як це може бути неприємно.

Сенсорні лампи ідеально підходять для тумбочок. Просто торкніться їх і вимкніть без будь-яких турбот.

Наявність лампи, що активується дотиком, значно полегшує життя. З огляду на те, наскільки легко і відносно недорого зробити обмін, ви будете проклинати себе за те, що не зробили його раніше.

4. Невдало розміщені вимикачі світла

Не менш неприємно, коли ти, притиснувшись до ліжка, розумієш, що забув вимкнути світло на вимикачі. Незалежно від того, чи це «велике світло» над головою, торшер чи настінні світильники для спальні, відсутність зручного розміщення вимикача біля ліжка або відразу після входу в спальню може зробити «незручним пересування кімнатою в темряві». зазначає Лі.

Якщо ви переплановуєте свою спальню, ви можете розглянути можливість встановлення головного вимикача біля ліжка. Саме ці дрібні деталі, про які часто не звертають уваги, роблять значний внесок у функціональність кімнати та можуть суттєво вплинути на загальну атмосферу. 

Крім того, якщо ви використовуєте розумні лампочки у своїй спальні, ви можете просто керувати освітленням із програми. І у нас є відчуття, що ваш телефон або планшет буде поруч, щоб уникнути необхідності вставати з ліжка, щоб вимкнути світло. Це також чудовий варіант для орендарів.

5. Температурний режим

Дуже важливо підтримувати послідовну та злагоджену схему освітлення, незалежно від того, в якій кімнаті ви перебуваєте, тому що коли разом використовуються різні кольори лампочок, це створює незбалансований і візуально різкий ефект.

Наприклад, якщо у вас є холодна, яскраво-біла лампа для читання, але тепле стельове освітлення, це може призвести до зіткнення різних температур. Це особливо важливо враховувати в спальні, оскільки це може навіть ускладнити точне сприйняття кольорів. 

Отже, коли ви одягаєтеся або наносите макіяж у спальні зі змішаною світловою температурою, ви можете виглядати зовсім по-іншому, коли виходите на природне світло. Натомість дотримуйтеся однієї температури.

6. З оголеними лампами

Незважаючи на те, що відкриті лампочки виглядають неймовірно стильно в більшості кімнат, насправді це одна з помилок освітлення спальні, яку ви, можливо, бачили. 

Кілька років тому було популярно мати оголену лампочку, яка просто не працює в спальні. Вам потрібен приліжковий світильник, який спрямовує світло вниз, створюючи більш витончену естетику.

Я б порадив не мати відкритих ламп у вашій спальні. Оголені старовинні лампочки можуть виглядати круто, але якщо у вас є телевізор або дзеркало, у якому ви можете побачити відображення, це може зіпсувати вашу спокійну кімнату.

Щоб виправити це та спроектувати спальню для кращого відпочинку, все, що вам потрібно зробити, це додати тканинний абажур, який допоможе розсіювати світло. Або взагалі виберіть інший освітлювальний прилад, який дозволить вам направити промінь світла в потрібному вам напрямку.

7. Не сприймайте стельовий світильник як елемент декору

Не дивлячись на те, що це ваше основне джерело світла, стельовий світильник, імовірно, витрачатиме більше часу на вимкнений, ніж на увімкнений. Через це ви повинні думати про це як про декоративну прикрасу, яка має виглядати однаково приємно як освітлено, так і не освітлено.

Якщо розташувати цей світильник прямо над серединою ліжка, ви відразу ж привернете увагу до цієї фокусної точки та запросите вас зануритися у своє затишне ліжко.

Отже, подумайте про те, що це герой у вашій спальні. Будьте екстравагантними та додайте розкоші за допомогою сліпучої люстри. Або спробуйте щось більш сучасне та яскраве. Що б ви не робили, думайте про це як про елемент декору, а не про щось, що служить виключно для освітлення простору.

поширені запитання

ЯК БОРОТИСЯ З ПОГАНИМ ОСВІТЛЕННЯМ У СПАЛЬНІ?

Якщо ви маєте справу з поганим освітленням у спальні, ви можете зробити кілька речей, щоб покращити ситуацію. На додаток до семи наведених вище порад, можливо, варто використовувати регульовані вікна.

Це дозволяє максимізувати природне денне світло протягом дня та контролювати інтенсивність світла залежно від того, як ви хочете, щоб ваша спальня виглядала та відчувалася. Якщо ви хочете, щоб ваша спальня виглядала яскравіше, використання світлої фарби або шпалер на стінах може мати велике значення.

Це може допомогти відбити світло та зробити кімнату світлішою. Отже, якщо ваша спальня не отримує максимально природного освітлення, можливо, настав час відмовитися від темної колірної гами та прийняти щось інше.

Пропонуємо додати світлодіодні стрічки позаду ламбрекену, щоб проникати світло в штори. Це чудовий спосіб створити в кімнаті спокійну та затишну атмосферу.

Спальня призначена для створення спокійного настрою, тому додавання тонких освітлювальних приладів, таких як казкові вогники, або додавання світлодіодних стрічок за ламбрекеном, щоб розливати світло за шторами, є чудовим способом створити невимушену та затишну атмосферу в кімнаті.

Кімнати з вікнами, що виходять на північ, не мають прямого сонячного світла, тобто рівень освітлення залишається відносно стабільним, але може виглядати похмурим. У цих кімнатах завжди використовуйте лампи денного світла теплих тонів, щоб імітувати природне світло. Це особливо важливо для будь-яких верхніх стельових світильників.

Кімнати, які виходять на південь, отримують багато сонячного світла, але можуть боротися з тінями. У цих кімнатах уникайте стельових світильників, оскільки це може підкреслити темні кути. Замість цього подбайте про шарове освітлення, зосередившись на підлогових і настільних лампах, щоб поширити м’яке освітлення по всій кімнаті.

ЯК НАЙКРАЩЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ СВІТЛО У СПАЛЬНІ?

Подумайте про освітлення, як про сонце. Вдень великий і яскравий, а вночі стає нижчим і м’якшим.

Коли світильники на стелі більше не потрібні для огляду, увімкніть більший торшер, коли настане вечір. Тоді їх можна доповнити або замінити більш вишуканою настільною чи нічною лампою.

Імітація призахідного сонця — це чудовий спосіб змінити простір протягом дня та принести мир і спокій перед сном.

ЯКЕ ОСВІТЛЕННЯ ПОВИННО БУТИ В СПАЛЬНІ?

Спальні вимагають більш гнучкого освітлення. Вам може знадобитися яскраво освітлена кімната взимку, але м’якше світло рано вранці. Таким чином, схема, яка передбачає підвісні, стельові та настінні світильники, створює ідеальну комбінацію освітлення спальні.

Добре освітлена спальня повинна включати навколишнє освітлення (наприклад, стельові або настінні світильники), робоче освітлення (наприклад, лампи для читання або косметичні світильники) і акцентне освітлення, щоб підкреслити декор або архітектурні особливості.

Щоб створити багатошаровий підхід, вам ідеально знадобиться пара відповідних настінних світильників біля ліжка, щоб обрамити ваше ліжко та створити елегантний індивідуальний підхід до спальні. Якщо у вас немає місця для двох настільних ламп або ви любите читати в ліжку, настінні світильники, бра або дві підвісні підвіски можуть створити такий самий вигляд.

На мою думку, у всіх спальнях має бути принаймні дві приліжкові лампи та торшер у кутку. Торшер просто додає стилю та світла цим темним куточкам вашої кімнати.

Тепер, замість того, щоб турбуватися про те, у скількох із цих помилок освітлення спальні ви можете бути винні, ніколи не бійтеся. Існують легкі виправлення для всіх з них, тож давайте розкриємо…

Прокрутити вгору