14 простих порад для інтер’єру маленької кімнати, які миттєво зроблять її більше

Життя в маленькому просторі може бути фантастичним! Вони затишні у холодні місяці та ідеально підходять для відокремлених зустрічей із друзями. Маленькі кімнати також дають змогу легко підтримувати чистоту, що завжди є приємним бонусом!

Маленькі простори – це чудово, але ніхто насправді не хоче відчувати, що їм недостатньо місця… якщо це має сенс… є тонка грань між затишком та клаустрофобією!

Найскладніша частина життя в маленькому будинку або квартирі – це вибрати меблі, які підійдуть, але не здаватимуться тісними. Також важливо знайти способи створити ілюзію більшого простору, ніж у вас є, переважно для того, щоб люди не відчували, що їм не вистачає повітря.

На щастя, сьогодні ми розглянемо поради, як зробити інтер’єр маленької кімнати так, щоб візуально збільшити її. Все це для забезпечення великого комфорту та без шкоди для гаманця!

1. Переконайтесь, що між меблями достатньо місця

Звичайно, в інтер’єрі маленької кімнати кожен сантиметр простору на вагу золота! Але це не означає, що ви повинні втискати меблі, щоб максимально використовувати наявний у вас невеликий простір. (Або залишити ту саму кількість меблів, яка була у вашому великому будинку, якщо ви щойно зменшили розмір!)

ПОРАДА:  Намагайтеся використовувати компактні предмети меблів, де це можливо, щоб ваша кімната була обтічною. Наприклад, це може означати використання двомісного дивана замість дивана стандартного розміру.

Ви хочете переконатися, що між різними предметами меблів в інтер’єрі маленької кімнати достатньо місця, але й між меблями та стінами.

Мінімум від 46 до 61 см між вашими окремими предметами забезпечить вам чітку доріжку і знизить ймовірність того, що ви заб’єте гомілки щоразу, коли встаєте з дивана. І постарайтеся залишити зазор в 1,5 см між вашим диваном і стіною, якщо це можливо.

Це зробить ваш інтер’єр маленької кімнати більш просторим, і це означає, що вам не доведеться робити паркур над своїми стільцями та столами щоразу, коли вам потрібно покинути вітальню!

2. Використовуйте білий колір

Як начос та гуакамоле, біла фарба та маленькі кімнати можуть бути ідеальним поєднанням! Але тільки в тому випадку, якщо ваша крихітна кімната отримує багато природного світла. Без природного освітлення в інтер’єрі маленької кімнати можливо ефективніше використовувати темну фарбу (докладніше про це нижче).

Фарбування кімнати в білий колір не просто чарівним чином змусить її виглядати вдвічі більше, а наповнить її світлом та затишком. 

Але якщо у вас багато природного світла, наприклад, якщо ваша крихітна кімната виходить на південну сторону, то біла фарба відмінно відобразить світло у вашій кімнаті, допомагаючи зробити її більш просторою. Однак кімната може бути не дуже захоплюючою, коли сонце сідає!

Є кілька правил, про які потрібно пам’ятати, перш ніж бігти в магазин фарб:

  1. Обов’язково пофарбуйте весь простір в один і той же білий колір для кращого ефекту (так що стіни, оздоблення, двері та стеля мають бути одного відтінку білого), та…
  2. Коли ви вибираєте білу фарбу, пам’ятаєте про півтону – занадто холодний білий колір може зробити вашу кімнату більше схожою на операційну, ніж на простір, в якому хочете проводити час.

3. Темні стіни

Поширена думка, що темні кольори роблять кімнату меншою, тому що вони поглинають світло, а не відбивають його. Хоча це й справді, в цьому є щось більше…

Темні стіни насправді можуть відсувати стіни на задній план, тому вони здаються далі від вас. Особливо це актуально вночі, коли приміщення освітлюють лише штучні джерела світла. Уявіть, що ви перебуваєте в театрі і дивитеся на сцену – єдине світло – це актори на сцені. Решта розчиняється.

Більше того, краї маленької темної кімнати будуть розмиті в тіні. Ці оптичні ілюзії можуть на 100% допомогти зробити невелику кімнату більше.

Так що, коротше кажучи: всупереч поширеній думці, темна фарба дійсно може додати кімнаті глибини. Якщо ви вагаєтеся, але вам цікаво, перевірте цю теорію в невеликій дамській кімнаті.

Темно-бірюзове, темно-зелене або м’яке вугілля можуть чудово виглядати в невеликому просторі. Він може перетворити інтер’єр маленької кімнати з компактного на біса затишний.

4. Підтримуйте однакову підлогу у всьому будинку

Дотримуючись одного і того ж типу і кольору підлог у вашому будинку, ви обманюєте свій мозок, змушуючи думати, що ваші кімнати є однією безперервною областю і більше, ніж вони є насправді.

Наявність кількох типів різних підлогових покриттів візуально відволікає та створює хаос, що не допомагає нашій справі в інтер’єрі маленької кімнати!

Ви можете додати колір, глибину та текстуру до певних кімнат, використовуючи килими та циновки. Для досягнення найкращого ефекту дотримуйтесь простих килимів кольорів, які відповідають (або схожі) кольорам стін. Залишіть джазові килими для великих кімнат!

Всі ми знаємо, що одяг у вертикальну смужку може зробити вас вищим (або ширшим!). Хороша новина полягає в тому, що ви можете застосувати цей принцип і до свого покриття для підлоги! Спробуйте смугастий килим, щоб подовжити кімнату і зробити її приголомшливою! 

5. Відмовтеся від штор

Якщо у вас невелика кімната, не використовуючи штори, ви зробите її більш візуально. Можливо, це один із моїх улюблених лайфхаків для крихітних кімнат!

Коли ви звикли розвішувати штори або жалюзі у кожній кімнаті будинку, вам може здатися дивним вперше обійтися без фіранок. Проте спробуйте, це справді має значення!

Якщо ви не погоджуєтесь з відсутністю штор і це неприйнятно для вас, то спробуйте підібрати колір штор до кольору стіни, щоб отримати безшовне поєднання, яке обманює погляд. 

Як альтернатива, прозорі штори можуть зробити інтер’єр маленької кімнати легким і просторим, але при цьому забезпечити конфіденційність між внутрішнім і зовнішнім простором.

6. Повісьте дзеркала, щоб збільшити простір

Так, це найстаріший трюк, коли справа доходить до того, щоб зробити інтер’єр маленької кімнати світлішим і яскравішим! Але це один із класичних лайфхаків для крихітних кімнат з однієї причини: він працює!

Стратегічно розташоване дзеркало у вашій кімнаті відображає світло і обманює ваш погляд, змушуючи думати, що кімната йде далі, ніж є насправді. 

Спробуйте повісити або притулити велике дзеркало до стіни, навпроти дверей чи вікна. Ваша кімната виглядатиме так, ніби вона простягається на багато кілометрів!

Також ви можете включити дзеркальні предмети меблів у свій простір, щоб створити такий самий ефект.

7. Використовуйте прозорі меблі

Можливо, ви вже знали про трюк із дзеркалом, але чи замислювалися ви коли-небудь про використання прозорих меблів? Якщо ви можете використовувати меблі з люциту у своєму декорі, є дуже хороший шанс, що це допоможе зробити ваш простір більшим, ніж воно є насправді.

Проста можливість “бачити крізь” певні елементи в кімнаті може миттєво збільшити відчуття простору, тому що ви буквально усуваєте певні візуальні бар’єри. Найкращий спосіб реалізувати цю пораду – стільці та столики з люциту. Ви також можете додати скляний журнальний столик для того ж таки ефекту.

8. Позбавтеся безладу

У невеликих приміщеннях вам потрібно бути якомога жорсткішими з потенційним безладом, перш ніж він почне забивати ваші поверхні і зробить вашу кімнату брудною. Знайдіть для нього постійний будинок або якщо він вам дійсно не потрібен, пожертвуйте його на благодійність.

Наприклад, візьмемо вашу кухню. Ви можете подумати, що зручно мати всі свої гаджети на стільниці, щоб вони були там, коли вам потрібні. 

Але будьте чесні… коли ви останній раз користувалися цим тостером для сендвічів?

Прибравши свої гаджети і склавши їх на зберігання, ви заощадите місце і зробите свою кухню набагато більше та чистіше. Ваші кухонні стільниці та стільниці будуть вам вдячні!

9. Збільште вертикальність вашої кімнати

У вас є маленька кімната з високими стелями? Це чудова можливість будувати нагору!

Книжкові шафи від підлоги до стелі, стелажі та високі шафи змусять відвідувачів дивитися вгору, а не впоперек, і ваша кімната здаватиметься більше. Додатковим бонусом є те, що у вас є багато додаткового місця для зберігання ваших книг, одягу та взуття!

Якщо ви шукаєте стильний спосіб збільшити розміри вашої кімнати, вам підійде плетіння внахлест! Встановіть його вертикально, і ваша кімната виглядатиме вище, встановіть горизонтально, і вона зробить вашу кімнату ширшою. Лінії дерев’яних дощок обманюють погляд, змушуючи думати, що ваш простір більший, ніж він є насправді.

Навіть якщо у вашому невеликому приміщенні немає високої стелі, не варто недооцінювати можливості використання вертикального простору в інтер’єрі маленької кімнати!

10. Легке освітлення

Велике ефектне світло у невеликому просторі створює фокус, який притягує погляд до стелі. 

Не бійтеся діяти по-крупному, коли справа доходить до інвестицій у світ вашої кімнати.

Спробуйте великий скульптурний кулон, щоб миттєво зробити інтер’єр вашої маленької кімнати елегантним! Або скульптурне настінне бра, як на фото вище.

І поки ми говоримо про освітлення, я також рекомендувала б майже повністю відмовитися від підлогових і настільних ламп у невеликих кімнатах. Дотримуйтесь підвісних світильників і настінних бра, щоб ваша підлога та поверхні (наприклад, бічні столики) залишалися чистими.

11. Використовуйте менше предметів

Наявність меншої кількості великих предметів не дозволить вашій кімнаті виглядати занадто брудною, зробить її чистішою і більшою.

Безліч дрібних предметів, розташованих близько один до одного, створюють менше плавних ліній у кімнаті, відволікають увагу, створюють безлад та роблять простір ще меншим, ніж воно є насправді.

Хорошою новиною є те, що інтер’єр вашої маленької кімнати не виглядатиме голим і нудним! Переключившись на меншу кількість великих предметів, ви можете обдурити своїх відвідувачів, змусивши їх думати, що ваша кімната набагато просторіша, і при цьому зберегти візуальний інтерес.

12. Монтуйте все, що можна змонтувати

Найчистіша підлога дійсно допоможе створити відчуття простору в інтер’єрі маленької кімнати. 

Використовуйте стіни у своїх інтересах та монтуйте на них все, що зможете. Полиці, тумбочки, світильники, ТВ-консолі і телевізори можна повісити на стіну, звільнивши підлогу і відкривши простір.

Просто переконайтеся, що все, що ви вішаєте, підтримується належним чином!

13. Використовуйте універсальні меблі

Зменшіть розмір своїх меблів у крихітному просторі, вибравши предмети, які є більш ніж однією метою. Наприклад, подивіться, як домовласники на фото вище вміло перетворили консольний столик за диваном на комп’ютерну станцію/робочий простір! Блискуче.

У вас маленька спальня? Пошукайте ліжко з додатковим місцем для зберігання під ним або пуф , на якому можна сидіти, а також зберігати аксесуари.

У вас є офіс, який виконує подвійну функцію як запасну кімнату? Диван-ліжко означає, що у вас є зручне місце для роботи за ноутбуком та спальне місце, коли друзі залишаються у вас вдома!

Потрібне місце для зберігання у невеликій вітальні? Спробуйте кавовий столик або тумбочку із вбудованими полицями! Може здатися, що це не має великого значення, але наявність додаткової полиці тут і там може мати велике значення у невеликому просторі.

14. Використовуйте велике мистецтво замість маленького

Це може здатися нелогічним, але, як правило, чим більше, тим краще, коли йдеться про витвори мистецтва у невеликих кімнатах. Намагайтеся дотримуватися однієї основної частини, а не безлічі дрібніших частин. Це не дасть вашій і так маленькій кімнаті виглядати занадто хаотично.

Спробуйте ці поради для інтер’єру маленької кімнати, і ви зможете миттєво перетворити будь-яку кімнату з тісної на абсолютно чарівну!

Прокрутити вгору