Бензиновий генератор — найкращий вибір для дому та дачі

На жаль регулярні перебої в електромережі — це вже не щось незвичне для українців. Що робити, якщо у вашому районі відключать електрику і чи можна якось захиститися від цього? У нас є хороші новини! Підприємства та власники будинків можуть захистити себе від перебоїв в електропостачанні за низьку ціну, покладаючись на бензинові генератори. Тож який генератор для вашого будинку або земельної ділянки слід вибрати?

Як працює бензиновий генератор?

Електростанція (генератор) — це пристрій внутрішнього згоряння (електромеханічний), який перетворює механічну енергію в електричну. Серед іншого, вона складається з двигуна внутрішнього згоряння, генератора та електричного розподільчого пристрою з розетками. До цього додається корпус, який об’єднує всі ці компоненти разом з додатковою електронікою, наприклад, системою АВР.

За допомогою генераторної установки можна генерувати електроенергію шляхом спалювання бензину через двигун внутрішнього згоряння. Середня потужність портативних генераторів коливається в межах 2-3 кВт. Однак більші та набагато дорожчі електрогенератори здатні виробляти до 15 кВт електроенергії. У магазині можна знайти як однофазні, так і трифазні генератори. Вибір буде залежати від конкретного призначення і потреб в електроенергії підключених до нього електроприладів.

Критерії вибору генераторів

Розглядаючи варіанти різних генераторів, важливо враховувати їхні ключові технічні параметри. Це дозволить придбати модель, яка відповідатиме вашим очікуванням, і просто не переплатити за її невикористаний потенціал. На що слід звернути увагу при виборі генератора для свого домогосподарства:

  • Максимальна потужність — вона повинна бути на 20-25% більше, ніж потужність приладів, які ви хочете під’єднати до генератора.
  • Напруга — на ринку можна знайти однофазні та трифазні генератори. Для аварійного живлення побутових приладів достатньо однофазного генератора.
  • Розетки — перевірте, скільки вихідних розеток має генераторна установка і як вони захищені від вологи.
  • Запуск — дешевші моделі генераторів вимагають ручного запуску двигуна. Однак, якщо ви маєте більше фінансових ресурсів, варто інвестувати в модель з вбудованим акумулятором і електричним стартером.
  • Вага і корпус — перевірте, щоб корпус генератора був будь-яким чином захищений від вологи та пилу, а також захищав користувача від випадкового контакту з рухомими частинами.
  • Система стабілізації напруги — якщо ви плануєте живити від електростанції чутливі електронні пристрої, такі як комп’ютери, телевізори або ноутбуки, доцільно придбати електростанцію з системою стабілізації напруги. Це гарантує відсутність ризику пошкодження обладнання через коливання напруги.

Якщо ви шукаєте генератор для дачі, то в першу чергу обирайте компактну, легку модель з бензиновим двигуном. Звичайно, достатньо однофазного генератора. Що стосується потужності генератора, то варто підрахувати плановані витрати електроенергії. До 5 кВт цілком має вистачити. 

Прокрутити вгору