Як затирати плитку – покрокова інструкція для кухні та ванної кімнати

Плитка у вашій ванній кімнаті та на кухні може швидко виглядати втомленою та потребувати оновлення, а навчившись самостійно затирати плитку, ви пришвидшите процес (і заощадите ваші гроші). Від настінної плитки до плитки для підлоги, дотримуйтесь нашого простого посібника «Зроби сам», і ваша ванна кімната чи кухня буде миттєво оновлена ​​без необхідності залучати професіонала.  

Оскільки ідеї плитки для ванної кімнати стають дедалі авантюрнішими з такою кількістю різноманітних комбінацій кольорів і візерунків, корисно знати, як затерти їх самостійно, щоб, коли прийде час оновити, ви могли виконати роботу. Те ж саме стосується кухні – це простий спосіб невеликої економії при плануванні ремонту кухні. 

І якщо ви розбираєтеся, як покрити плиткою підлогу у ванній кімнаті, ми рекомендуємо зосередитися на цьому важливому етапі. Тому що якщо вашу плитку належним чином захистити, її буде легше чистити, вона буде більш стійкою до утворення плям і матиме більший опір бактеріям і цвілі.

Як затирати плитку

Перед тим, як починати затирання, переконайтеся, що плитковий шов очищений від пилу, клею, розпірних кілків, вологи чи іншого сміття.

Якщо ви вибрали плитку з пористою поверхнею, кракелюрною глазур’ю, металевою глазур’ю тощо, перевірте, чи потрібно її герметизувати перед затиранням.

Те, що вам знадобиться

  • Затирка/клей
  • Розкидувач розчину
  • Губка
  • Відро
  • Тканина

Більшість магазинів та інтернет-магазинів продають різні типи затирки та всі необхідні продукти.

Чим затирати плитку

Існує чотири основних види затирки:

• Затирка на цементній основі: часто використовується для проектів плитки своїми руками. Він слабкіший за епоксидну затирку, але легше працювати.

• Епоксидна затирка:  трохи дорожча за інші типи, але ефективна для плитки, яка потребує високого ступеня водостійкості, наприклад плитки для ванної кімнати.

• Латексно-модифікована шліфована цементна затирка:  Подібна до цементної затирки, але з додатковим ступенем водостійкості та адгезійними характеристиками, що робить її чудовою для ванних кімнат і стільниць.

• Затирка для герметизації: видавлюється з трубки вручну або з пістолета для герметизації та чудово підходить для заповнення важкодоступних кутів.

1. Приготуйте затирку

Якщо ви використовуєте порошкоподібну затірку, налийте трохи води у відро, а потім додайте затірку. Перемішуйте палицею, продовжуйте додавати розчин і помішувати, поки не отримаєте консистенцію збитого морозива.

Затирка повинна бути достатньо густою, щоб утримувати форму, але не настільки густою, щоб її було важко наносити.

2. Нанесіть затирку

Нанесіть затірку на плитку за допомогою ракеля або шпаклівки. Візьміть трохи затирки і введіть її в щілини між плитками. Це допомагає працювати по діагоналі під кутом 45 градусів.

Працюйте одночасно на невеликих ділянках, щоб уникнути висихання до того, як буде встановлено.

3. Нанесіть розчин на щілини

Затирка затвердіє після нанесення, тому, поки вона ще придатна для роботи, вставте її в шви. Не забудьте перевірити час висихання на упаковці та витерти всі надлишки вологою губкою. Зачекайте 10 хвилин, потім знову протріть вологою губкою.

Ніколи не додавайте воду, щоб розчин легко розтікся, оскільки це послаблює цементацію.

4. Ущільніть затирку

Вам потрібно буде загерметизувати стики, щоб зробити його водонепроникним. Переконайтеся, що ви використовуєте відповідний герметик для затирання – завжди читайте інструкції перед нанесенням. Стики ущільнити двома нанесеннями. 

Після нанесення першого шару герметика витріть будь-які краплі з плитки, оскільки деякі плитки чутливі до герметика. 

5. Залиште затирку до висихання

Дайте плитці постояти рекомендований час. Коли висохне, відполіруйте серветкою.

Як затирати плитку

Чарівна біла затирка ніколи не запліснявіє і не стане брудною, чи не так? Проведіть вихідні, замінивши свій – і поки ви це робите, чому б цього разу не спробувати щось інше від білого, з кольоровою або навіть блискучою затиркою?

Затирати плитку простіше, ніж ви думаєте! Зробіть це самостійно за допомогою мастила для ліктів і граблі для затирки або одного з цих готових продуктів.

1. Захистіть покриття

Накрийте підлогу серветкою для пилу, щоб швидше прибирати, а якщо ви працюєте над ванною, раковиною чи раковиною, вставте вилку, щоб розчин не блокував сміття. Відкрийте вікна та двері, щоб провітрити кімнату, оскільки в повітрі буде багато пилу. Якщо ви не можете, одягніть захисну маску. Одягніть захисні окуляри, щоб шматочки розчину не потрапили в очі.

2. Видаліть стару затирку

Затирку можна видалити цвяхом, але це дуже складно! Граблі для затирання краще купити або позичити, а ще краще – електричний розчинозмивач. Це набагато менш трудомістке, особливо якщо ви обробляєте цілу кімнату, а не просто оздоблення.

Вставте граблі в лінію затирки, починаючи з середини плитки. Застосуйте натиск і проведіть нею вздовж лінії повільним рівномірним рухом. Якщо ви використовуєте електричний інструмент, не потрібно натискати, але переконайтеся, що ви вибрали головку правильного розміру та будьте обережні, щоб не пошкодити краї плитки під час руху. Спочатку робіть вертикальні лінії, потім горизонтальні. Протріть плитку, щоб видалити пил.

3. Перемішайте та нанесіть новий розчин

Якщо ви використовуєте порошкоподібну затірку, змішайте рівно стільки, скільки ви зможете використати за 20 хвилин (після цього вона почне твердіти). Нанесіть краплю змішаного порошку або готової затирки на розповсюджувач (за допомогою скребка або кельми). Використовуйте розкидувач, щоб внести затірку в лінії, проходячи по плитці ребром, щоб видалити надлишки.

4. Очистіть і дайте висохнути

Використовуйте добре віджату вологу губку для плитки, щоб видалити надлишки. Якщо будь-яка затирка випадає, просто трохи натисніть пальцем. Дайте йому застигнути протягом приблизно півгодини, а потім скористайтеся шпаклівкою, щоб створити акуратні, поглиблені лінії – просто обережно проведіть заокругленим кінцем уздовж лінії. Залиште висохнути на кілька годин, а потім м’якою чистою тканиною видаліть залишки порошку з поверхні плитки.

Тепер ваша ванна кімната виглядатиме як нова – і вам не потрібно виплескатися на новий гарнітур! Тільки не забувайте, щоб він виглядав якнайкраще за допомогою нашого зручного посібника з очищення затирки .

ЯК ВИ НАНОСИТЕ ЗАТІРКУ НА ПЛИТКУ?

Як згадувалося вище, найкраще використовувати ракель або розповсюджувач розчину, оскільки це забезпечить найкраще покриття. Нанесіть розчин за допомогою відповідної шпаклівки, працюючи в усіх напрямках між плитковими швами, щоб переконатися, що розчин повністю заповнив шви.

Далі він дає такі головні поради:

  • Переконайтеся, що у вас достатньо розчину з однієї порції для всієї площі.
  • Правильно змішайте достатню кількість розчину, щоб його було використано протягом робочого часу розчину (перевірте правильність змішування та відкритий час на упаковці розчину).
  • Ніколи не загартовуйте затірку

ЯК ДОВГО ВИ ЗАЛИШАЄТЕ ЗАТІРКУ ПЕРЕД ВИТИРАННЯМ?

Через кілька хвилин (подробиці перевірте упаковку) протріть область вологою (але не мокрою) губкою, змоченою чистою водопровідною водою. що всі плиткові шви знаходяться врівень. Продовжуйте чистити губку в чистій воді через регулярні проміжки часу – чим чистіша губка, тим більше розчину з поверхні плитки видаляється.

Перевірте, чи всі лінії розчину повністю заповнені затиральним матеріалом; якщо ні, додайте додатковий розчин і через кілька хвилин знову протріть повторно заповнену ділянку чистою вологою губкою.

Коли розчин почне «цвісти» на поверхні, протріть поверхню плитки круговими рухами за допомогою чистої сухої тканини (перевірте інструкції виробника щодо правильного часу «полірування» плитки). Надлишки затирки перетворюються на пил і просто відриваються від плитки на тканину, тому важливо використовувати багато чистих ганчірок.

Примітка: часові інтервали для нанесення затирки, видалення надлишків затирки та полірування/полірування плитки під час процесу затирки можуть різко відрізнятися залежно від температури, вологості, типу плитки, що затирається, типу затирки, що використовується, ширини плиткового шва та інші фактори, тому важливо починати з невеликої непомітної ділянки, щоб оцінити ймовірний час затвердіння для кожного процесу.

ЧИ МОЖНА НАНЕСТИ РОЗЧИН ДЛЯ ПЛИТКИ НА СТАРИЙ РОЗЧИН?

На жаль, ні. Для найкращих результатів, які триватимуть, вам потрібно спочатку видалити стару затирку. Якщо ви просто додасте нову затирку, ви побачите, щойно пройдетеся по плитці для підлоги або намокнете плитку на стінах і бризки, затирка почне тріскатися і втрачатися, тому найкраще виконати роботу належним чином.

Прокрутити вгору