напольное покрытие для кухни 6

Вибір підлогового покриття для кухні за твердістю

У приміщенні більшу частину простору займає підлога, яка неодмінно повинна поєднуватися з іншими елементами декору інтер’єру. Тому вибір покриття для підлоги пов’язаний з великою кількістю критеріїв, таких як колір, фактура, матеріал виготовлення, якість виробу і ціна.

Крім того, важливу роль відіграє функціональність покриття для підлоги. Зазвичай такий матеріал вимагає великих вкладень, але дуже довго. Одне з найчастіших питань стосується вибору між дерев’яним та жорстким покриттям.

Жорсткий тип покриття

підлогове покриття для кухні 5

До нього можна віднести, в першу чергу, цегляне покриття для підлоги , яке дає можливість створювати візерунки з кладки і відрізняється своєрідною фактурою. Мінусом є низька температура підлоги, яка вимагає забезпечення додаткового тепла і часом укріплень.

підлогове покриття для кухні 4

Плиткова підлога просто змінюється, її легко підтримувати в «товарному вигляді», стійку до вологи. Негативною властивістю можна назвати низьку звукоізоляцію та таку саму низьку температуру підлоги. Однак ця проблема вирішується за допомогою додаткового підігріву, який можна влаштувати безпосередньо перед укладанням плитки.

підлогове покриття для кухні 3

При облаштуванні кам’яного покриття підлоги варто вибір між натуральним і штучним матеріалом. За властивостями вище стоїть натуральний матеріал, оскільки він невибагливий у догляді. Укладання відбувається на бетонну основу, а сам камінь прикріплюється цементом.

підлогове покриття для кухні 2

Для створення підлоги з мармуру потрібно багато коштів, хоч він і виглядає красиво. Але є обмеження – для підлог підійдуть лише темні кольори. А як бюджетний варіант добре підійде плитка з мармуровою крихтою, яку укладають аналогічно каменю.

підлогове покриття для кухні.

Сланець відрізняється водостійкістю, пружністю, міцністю та легкістю покриття для підлоги. Стійкий до забруднень. З нього легко вирізати блоки необхідної величини та форми, а також працювати з поверхнею, шліфуючи її у разі потреби або залишаючи шорсткою.

Підлога з дерева

підлогове покриття для кухні

Дерево вважається найбільш екологічним, теплим та міцним матеріалом. Але, крім краси та функціональності, воно відрізняється і високою ціною. На підлогу йдуть тверді породи: бук, клен, в’яз, дуб, ясен. Але не відстають і м’які, наприклад, береза, сосна та вишня. Як альтернативу можна використовувати ламінат, який покривається лаком, оскільки він коштує набагато дешевше і вкладається легше, ніж звичайна паркетна підлога.

Не менш популярні паркетні дошки , які можна настелити в рази швидше за штучний паркет. Але на противагу цьому така підлога швидше занепадає, оскільки як верхні шари більш тонкі. Крім цього, звичайний паркет може виявитися дорожчим.

При виборі підлогового покриття необхідно керуватися насамперед тим, скільки часу проводитиметься на кухні, і яка робота там відбуватиметься. Якщо плануються лише посиденьки за чашкою чаю та мінімумом готування, то можна взяти більш примхливе покриття для підлоги. Інакше підійдуть лише довговічні та міцні матеріали.

Прокрутити вгору