сграффито

Секрети чарівного сграффіто на штукатурці

Сграффіто є сукупністю спеціальних методів створення малюнка двох або більше колірних фарб при оштукатурюванні стін. Тривіальним прикладом сграффіто, або по-іншому, граффіто, може бути двоколірна картинка із застосуванням базового покриття та одного пласта штукатурки різних фарб.

Для отримання декоративного малюнку у потрібних місцях верхній шар знімається, оголюється нижній. Цей прийом оформлення інтер’єрів та фасадів будівель користувався великою популярністю в епоху європейського культурного Відродження.

Ця техніка користується популярністю серед сучасних архітекторів та дизайнерів, адже невід’ємні атрибути штукатурки, виконаної по прийому сграфіто – це стійкість та якість.

сграфіто 3

Процес створення сграффіто на штукатурці має складності. Полегшує роботу застосування шаблонів.

Для розчину верхнього шару в основному використовуються елементи, що надають відтінку вапняного тесту. Сграффіто дає змогу відтворити на стінах природний камінь. Для цього до суміші для штукатурки додається кам’яну крихту.

Для початку потрібно зробити підготовчу роботу. Вирівняти стіну, нанести базову основу. На ґрунті видряпується контури майбутнього малюнка, який потім змочується. Базову основу також зазвичай трохи шкребуть для забезпечення кращого зчеплення наступних шарів штукатурки.

сграфіто 2

Наноситься потрібна кількість пластів штукатурки. Перший пласт найтовстіший, але не більше півсантиметра. Інші вдвічі тонші. Для отримання супергладкої поверхні та ідеального малюнка пласти ущільнюються та згладжуються інструментами. Малюнок починають формувати після того, як усі шари висохнуть. Штукатурка застигає кілька годин. Для видалення зайвих шматочків потрібен спеціальний набір інструментів та щітки.

Після описаних етапів штукатурену поверхню краще захистити вологою матерією від сонячних променів. Наступного дня робота сграфіто прочищається під невеликим тиском води.

сграфіто 1

Допускається декоративні пласти штукатурки наносити пристроєм, який називається хопер-крошкомет або крошкомет-розпилювач. Пристрій полегшує роботу. Сграффіто, виконане з використанням такого інструменту, за своїми показниками естетики, якості та стійкості нічим не поступається багатошаровій штукатурці, зроблена традиційними методами.

Прокрутити вгору