Разберемся в основных видах современной штукатурки и поговорим об их особенностях. В наши дни на специализированных строительных рынках можно встретить разнообразные виды штукатурки, предназначенные и для наружных, и для внутренних работ.

Сучасні штукатурки: особливості, різновиди

Кваліфіковані фахівці не перестають говорити про те, що при плануванні будівельних та ремонтних робіт особливу увагу потрібно приділяти всім процесам, серед важливих з яких є саме оштукатурювання стін.

Розберемося в основних видах сучасної штукатурки та поговоримо про їх особливості.

В наші дні на спеціалізованих будівельних ринках можна зустріти різноманітні види штукатурки, призначені і для зовнішніх, і для внутрішніх робіт.

— Так, фасадна штукатурка допоможе надати тій чи іншій будівлі досить привабливого зовнішнього вигляду, зменшить тепловіддачу житла, а також забезпечить стійкість до впливу атмосферних явищ. Даний матеріал дозволяє якісно закладати всілякі тріщини та наявні нерівності кладки.

— Зауважимо, що для проведення штукатурних робіт усередині приміщення, коли стоїть питання як підготувати стелю під натяжну стелю, то найкраще віддавати перевагу штукатурці, в основі якої використано гіпс. До переваг відносять підвищену тепло- та звукоізоляцію, стійкість до високої вологості. Якщо ж ми відзначаємо технологічну сторону даного питання, то раціональнішим буде купувати суху суміш, в основі якої також використаний гіпс.

Наполегливо рекомендується враховувати матеріал основи для суміші сучасної штукатурки – це може бути камінь, залізобетон або деревина, а також вологість у кімнаті.

Виробники високоякісної продукції на упаковці обов’язково вказують всі параметри – інших варіантів тут просто і бути не може.

Якщо говорити про призначення, то за цим параметром розрізняють такі штукатурки: декоративні – матеріал для фінішного оздоблення, а також звичайні – якісне вирівнювання поверхні для подальшого оздоблення.

У свою чергу, декоративні поділяються на такі типи: мозаїчні – містить зерна кам’яної крихти, за рахунок чого досить легко маскують дрібні дефекти та нерівності стін; структурні – це, перш за все, дрібнозерниста маса зі спеціальним наповнювачем, гра якої обмежена лише можливостями фірми-виробника а також фантазією покупця; фактурні – в їх складі можуть бути гранули різних форм і розмірів, каміння, деревне волокно, за рахунок чого поверхні стіни можна надати воістину дивовижний рельєфний вигляд.

Отже, маючи уявлення про основні види сучасних штукатурок, ви, поза всяким сумнівом, зможете зробити правильний вибір і купити те, що необхідно саме для вашої конкретної ситуації.

Прокрутити вгору