самоклеющаяся пленка для мебели

Самоклеюча плівка для меблів

Самоклеюча плівка для меблів – геніальний винахід.

Матеріал настільки міцний і естетичний, що деякі різновиди рекомендується використовувати навіть для кухонних стільниць, які постійно піддаються впливу води та вологи, ріжучих інструментів, високих температур від гарячих сковорідок і каструль.

Підготовка поверхні та матеріалу

Самоклеючу плівку для меблів можна приклеїти на що завгодно. При цьому дерев’яні поверхні спочатку бажано покрити лаком, а цегла, бетон чи штукатурку – пофарбувати олійною фарбою. В цьому випадку полотно зафіксується без особливих проблем і служитиме протягом довгого часу. Якщо ж поверхня не обробити, тоді досить «сильна» плівка просто зірве основний шар, наприклад, побілки, штукатурки і він відвалиться.

Щодо самого матеріалу, то його також попередньо готують.

Заздалегідь вимірюється площа, яку передбачається обробити, і за вимірами вирізуються потрібні полотна і деталі. Зробити це дуже просто, оскільки зі зворотного боку плівки, що самоклеїться, виробники наносять решітку у вигляді квадратних клітин однакового розміру, зі стороною в один сантиметр. Це значно полегшить роботу під час вирізування частин будь-якої форми. До речі, досвідчені майстри радять викроювати деталі з невеликим припуском з обох боків.

Вперше самоклеючу плівку для меблів наносити досить складно. Якщо немає досвіду і щоб все зробити акуратно, краще діяти з напарником, який допоможе тримати елемент, що приклеюється, в необхідному положенні.

Послідовність кріплення самоклеючої плівки

Спочатку обережно відклеюють паперову основу на два-три сантиметри, прикладають полотнище до початку оброблюваної поверхні та розгладжують матерією або м’якою щіткою, щоб унеможливити появу здуття та складок. Після цього папір поступово продовжують відокремлювати від плівки, і процес обклеювання продовжується. Не варто поспішати, ця робота потребує терпіння, уважності та ретельного підходу.

Якщо, незважаючи на всі застереження, уникнути появи складок та здуття не вдалося, їх можна досить легко виправити. Невеликі дефекти забираються за допомогою звичайної голки. З цією метою слід проткнути центр міхура, щоб дати повітря вийти назовні, а потім загладити це місце фланеллю.

Більші дефекти самоклеючої плівки для меблів забираються по-іншому. Шпалерним ножем робиться акуратний розріз, а потім краї трохи розтягуються і накладаються один на інший, ділянка ретельно загладжується.

Щоб обклеїти край виробу, треба розрізати припуски під кутом в сорок п’ять градусів, і загорнути їх внахлест один на одного.

Перш ніж обробляти криволінійні, складні поверхні, має сенс попередньо нагріти відрізану деталь звичайним феном. За допомогою легкого розігріву полотно стає більш піддатливим, у подібному вигляді його легше наносити на вигини, але діяти при цьому необхідно акуратніше, щоб не пошкодити матеріал.

Прокрутити вгору