Як пофарбувати ламіновані меблі – професійні поради для ідеальної обробки

Апсайклінг зростає, і це не дарма. Ми всі маємо віддавати перевагу використанню того, що у нас уже є, і купівлі вживаних товарів, що може призвести до того, що вам знадобиться знати, як фарбувати ламіновані меблі. 

Велика кількість меблів має верхній шар ламінату, що надає їм вигляд штучного дерева. Хоча це чудово для естетичних цілей і для пошуку дешевших альтернатив предметам із натурального дерева, це означає, що якщо ви хочете перефарбувати його, вам, можливо, доведеться підходити до цього з обережністю. Це відносно легкий проект своїми руками, який ви можете виконати за вихідні, але вам потрібно знати кроки, щоб зробити це належним чином, а також найкращу фарбу для меблів, щоб не пошкодити предмет.

Як пофарбувати ламіновані меблі

Фарбування меблів – це чудовий спосіб вдихнути нове життя в старі предмети меблів, які вже не подобаються вам або потребують свіжого фарбування.

Це не складне завдання, але ви захочете застосувати певну обережність і по-іншому підійти до нелакованої деревини. Більшість недорогих меблів, куплених на головній вулиці, ймовірно, мають тонкий шар ламінату, тож пам’ятайте про це, коли плануватимете свій наступний проект переробки. 

Фарбування ламінованих меблів — це один із тих проектів, який може пройти ідеально, з довговічною обробкою, або бути жахливо неправильним, відшаровуватися та відколюватися протягом декількох днів після обробки. Щоб досягти ідеального покриття, тобто стійкого до потертостей і подряпин, моя головна порада — не пропускати ґрунтовку та герметик.

Те, що вам знадобиться

  • Цукрове мило 
  • Наждачний папір 
  • Грунтовка і фарба 
  • Валик і лоток 
  • Пензлик

Крок за кроком

1. Підготуйте поверхню

Почніть із очищення поверхні, щоб видалити будь-який надлишок бруду чи жиру. Це допоможе досягти гладкого покриття та забезпечить належне зчеплення фарби з меблями. 

Ви можете використовувати для цього вологу ганчірку або цукрове мило, якщо меблі виглядають трохи гірше. Переконайтеся, що ви витріть його тканиною з мікрофібри або залиште його до повного висихання. 

2. Відшліфуйте ділянку

Ламінат має гладку текстуру, що означає, що фарбі важко зачепити, тому вам доведеться відшліфувати поверхню, щоб створити шорстку структуру. 

Вам потрібно лише злегка відшліфувати наждачним папером із зернистістю 120, а потім щіткою прибрати зайвий пил. 

3. Не забудьте загрунтувати

Грунтування — це, мабуть, один із найважливіших кроків під час фарбування меблів з ламінату, оскільки воно створює липку поверхню, на яку фарба тримається.

Налийте невелику кількість грунтовки в лоток для фарби, а потім за допомогою поролонового валика нанесіть більш легкий шар. Якщо меблі темного кольору і ви хочете пофарбувати її світліше, нанесіть два шари. Залиште кожен шар до повного висихання і відшліфуйте загрунтовану поверхню між шарами. 

Ґрунтовка, призначена спеціально для ламінату та меламіну, є кращою, але грунтовка для дерева також, як правило, працює. Розкачайте його поролоновим валиком або пульверизатором і залиште висохнути. Вам також не завжди потрібно шліфувати перед використанням, але для будь-якого фарбування меблів буде достатньо легкого потертості зернистістю 120, щоб фарба зчепилася краще.

4. Почніть малювати!

Тепер веселощі можуть початися! Після того, як предмет меблів буде повністю підготовлений, ви можете почати вибирати колір на свій вибір. 

Якщо вам потрібна швидка модернізація, фарба для меблів із вбудованою ґрунтовкою та герметиком також зробить цю роботу. Крім того, існує безліч фарб для меблів, які створять різний вигляд, незалежно від того, чи бажаєте ви глянсову чи матову обробку чи навіть екологічно чистий вибір. 

Якщо ви малюєте твір, який має панелі або складні деталі, почніть із зовнішнього боку та просувайтеся всередину, малюючи в логічному порядку. Дотримуйтесь інструкцій на фарбі, забезпечуючи шліфування між кожним шаром. Після нанесення останнього шару зніміть стрічку, поки фарба ще волога. Вуаля! Це ніби у вас абсолютно новий предмет меблів. 

Якщо ваш початковий колір темніший за новий, вам знадобиться більше тонких шарів (ми рекомендуємо три), щоб забезпечити його покриття. Однак якщо ви наносите темний відтінок на світлий, то буде достатньо двох шарів.

5. Додайте ущільнення для зон інтенсивного використання

Наприклад, якщо ви збираєтеся зробити журнальний столик своїми руками, то вам варто додати ущільнювач, щоб меблі не зношувалися та не розколювалися. У місцях, які часто використовуються, як-от тумбочка чи письмовий стіл, варто додати додатковий рівень захисту, щоб ваша важка робота не пропала даремно. 

Хороший герметик захистить від розливів, потертостей і відколів. Якщо вам потрібна швидка модернізація, фарба для меблів із вбудованою ґрунтовкою та герметиком також зробить це завдання. 

6. Залиште висихати

Легко захотіти використовувати свіжо перероблені меблі, як тільки вони будуть закінчені, але вам потрібно залишити їх висохнути, щоб не зіпсувати фарбу. 

Переконайтеся, що ви прочитали інструкції щодо часу висихання на банці, оскільки багато лаків потребують 24-48 годин для повного затвердіння. Тому не намагайтеся квапити процес, терпіння призведе до кращого результату! 

поширені запитання

ЯКА НАЙКРАЩА ФАРБА ДЛЯ ЛАМІНОВАНИХ МЕБЛІВ?

 Існує два основні типи фарби для меблів: на масляній і водній основі. 

На масляній основі , як правило, більш міцний і довговічний. Ви можете використовувати його на більшості поверхонь і зазвичай не потребує верхнього покриття. Однак він сохне набагато довше і містить розчинники. 

Акрилові фарби або фарби на водній основі легко наносяться, швидше сохнуть і містять менше сильних хімікатів. Як і для будь-якої іншої модернізації ламінованих меблів, вам обов’язково потрібно буде використовувати ґрунтовку з цим типом фарби, і вам, ймовірно, знадобиться кілька шарів. 

Хороший герметик захистить від розливів, потертостей і відколів.

ЧИ МОЖНА ПОФАРБУВАТИ ЛАМІНОВАНІ МЕБЛІ, НЕ ШЛІФУЮЧИ ЇХ?

Хоча шліфування завжди рекомендується для більш професійної обробки, яка не тільки добре виглядає, але й витримує випробування часом, існують способи пофарбувати меблі з ламінату, не шліфуючи їх. 

Одним із варіантів є використання продукту під назвою рідкий наждачний папір. Це створює хімічну реакцію з поверхнею ламінату, завдяки чому фарба краще прилипає до неї. Це забирає набагато менше часу, ніж шліфування великого предмета меблів, тож якщо час важливий, подумайте про це. 

Ваш інший варіант – нанести надміцну ґрунтовку, створюючи більший бар’єр між ламінацією і фарбою. 

Незалежно від того, чи хочете ви почати фарбувати свої старовинні меблі IKEA, чи просто закладаєте знання, коли натрапите на ідеальну вживану знахідку, ви можете бути впевнені, що ваша фарба буде кращою, ніж інші. 

Прокрутка до верху