Все, що вам потрібно знати про меблі в стилі арт-деко

Коли ви чуєте слова «меблі в стилі арт-деко», ваш розум може блукати в образах знімального майданчика фільму  «Великий Гетсбі  »: оксамитове оздоблення, блискучі золоті чи дзеркальні акценти, геометричні форми та сміливі візерунки. 

Насправді сліпучий стиль, натхненний 1920-ми роками, відомий як арт-деко, полягає в тому, щоб охопити високу майстерність, наповнену розкішшю та гламуром старої школи.

Тепер у нашій сучасній версії бурхливих 20-х років ар-деко є затребуваним стилем декору. Якщо ви хочете зробити свій простір розкішним, розгляньте можливість додавання кількох меблів у стилі ар-деко. Але майте на увазі: цей сміливий, грайливий стиль декору не для любителів мінімалізму чи слабкодухих. Пошук шикарних, модних речей, які забезпечують правильний баланс між еклектичністю та елегантністю, може бути складним завданням. Ми звернулися до дизайнерів інтер’єрів та експертів з декору, щоб вони розповіли нам про меблі у стилі ар-деко. Нижче дізнайтеся історію стилю, його ключові характеристики та поради, як найкраще додати його до свого будинку, на думку професіоналів. 

Що таке арт-деко?

Ар-деко – це стиль образотворчого мистецтва, архітектури та дизайну, що став популярним у 1920-х та 30-х роках. Він характеризується гладкістю, багатством і геометрією, часто віддаючи перевагу насиченим кольорам, розкішним тканинам та металевому оздобленню.

Яка історія меблів у стилі арт-деко?

Меблі в стилі ар-деко бере свій початок у Парижі 1920-х років, отримавши свою назву від «Міжнародної виставки декоративного мистецтва та сучасної промисловості» 1925 року, виставки, на якій французькі майстри та дизайнери переосмислили традиційний дизайн у новому сучасному стилі. Цей стиль був доповнений сміливими кольорами, унікальним 3D-дизайном, чудовою майстерністю та розкішним оздобленням. Черпаючи натхнення у французьких червонодеревників 18-го та 19-го століть, дизайнери створили єдині у своєму роді вироби з рідкісних і дорогих матеріалів, таких як цінне дерево та поліровані метали, які швидко стали популярними серед більш заможних членів суспільства. В епоху після Першої світової війни меблі та дизайн у стилі арт-деко повинні були відображати грайливість, оптимізм та життєрадісність.

Стиль ілюструє той період, до якого він прийшов. 1920-і роки були часом гламуру, розкоші та яскравого життя. Меблі та декор того часу відображають те саме з розкішними тканинами, полірованими металами та прикрасами. 

Період ар-деко досягнув піку популярності приблизно в середині 20-го століття, але продовжує залишатися популярним і сьогодні.

Які ключові характеристики меблів у стилі арт-деко?

Арт-деко — це меблі, що характеризуються геометричними деталями та формами, екзотичними породами дерева (наприклад, зебра та червоне дерево), квітами дорогоцінного каміння, лаком, дзеркальною обробкою та блискучими металевими акцентами. Коли ми думаємо про ар-деко, ми думаємо про меблі та стиль, які визначаються гламуром. Шукайте оббиті оксамитом дивани, консолі з темного дерева та гладкі металеві основи.

Одним із прикладів відомої архітектури у стилі ар-деко є культова будівля Крайслер-білдінг у Нью-Йорку. Геометричний дизайн на вершині культового хмарочоса є тезкою дизайну в стилі ар-деко, який часто так само перекладається і в меблі.

На відміну від сучасних геометричних візерунків, у ар-деко більше декоративних елементів. Поширені шеврони, V-подібні форми та зигзаги.

Як додати меблі в стилі арт-деко у свій будинок

Якщо ви хочете прикрасити свій будинок предметами дизайну у стилі ар-деко, майте на увазі, що кілька чудових предметів у стилі ар-деко можуть стати зірками кімнати. Не кожен предмет має бути оформлений у стилі ар-деко, щоб досягти зовнішнього вигляду. Ці чудові предмети в стилі ар-деко, як правило, будуть вау-фактором у вашій кімнаті, тоді як решта може непомітно доповнювати простір. Ось кілька порад про те, як додати меблі в стилі арт-деко у вашу оселю.

Порада № 1: вибирайте гладкі матеріали

Хоча в перших проектах меблів у стилі арт-деко перевага надавалася екзотичному дереву як основний матеріал, стиль розвивався, щоб включати більш доступні та масові матеріали, такі як коване залізо та скло. Якщо ви хочете включити меблі в стилі арт-деко у свій будинок, шукайте гладкі матеріали, такі як метал. Потім врівноважте їх більш затишним оздобленням, таким як килим з багатим малюнком або текстуроване ковдру.

Порада № 2: гламур у освітленні

Гламур – це назва гри з декором у стилі ар-деко, і немає кращого способу завершити образ, ніж геометричне освітлення. Ця декоративна деталь може відтінити ваші плюшеві оксамитові меблі та природні мотиви, додавши кімнаті глибини та візуального інтересу. Шукайте предмети, які мають кілька геометричних форм та орнаментів.

Порада № 3: вибирайте багату деревину

Високоякісні меблі в стилі ар-деко в 1920-х роках виготовлялися з цінних екзотичних порід дерева, таких як чорне дерево, кап волоського горіха, клен або ясен, що надавало їй глибшого кольору, чудової елегантності і, найголовніше, неперевершеної. Якщо ви хочете додати до свого будинку ефектний предмет у стилі арт-деко, шукайте предмети з цільного дерева із привабливими геометричними вставками або візерунками.

Порада № 4: заявіть про себе за допомогою дзеркала

Для додаткового гламуру додайте до свого будинку дзеркальний елемент у стилі арт-деко. Гладкі, гострі, блискучі краї створюють драматичний ефект у просторі, створюючи фокус для решти вашого декору. Як додатковий бонус виберіть акцент з тваринним принтом, щоб підкреслити фактор розкоші.

Прокрутка до верху