мебель в стиле классицизм

Меблі у стилі класицизму

Незважаючи на те, що зараз 21 століття, стиль класицизм знову став набирати популярності.

Він допомагає підкреслити матеріальний добробут та вишуканий смак та стиль власника квартири чи будинку. Якщо ви вирішили оформити свою оселю в цьому стилі, важливо знати її основні риси.

Стиль класицизм у меблях має головні особливості, які відрізняють його від інших стилів, що використовуються в декорації меблів:

1.Вон, на відміну від бароко, характеризується своєю чіткою прямокутністю щодо поділу гарнітури та контуру в цілому. Тут є явна тектонічна і конструктивна легкість, яка підкреслена строгою чіткістю форм.

меблі в стилі класицизм4

2. Фасадні елементи прикрашають деревом. В основному це сандал, палісандр, махагоні, ебенове дерево, туя та дуб, який найчастіше використовують у Німеччині та Англії. Викладають таку поверхню за технологією маркетрі, декоруючи її овальною, круглою або ромбоподібною формою.

меблі в стилі класицизм1

3. Форма спинки крісла, стільця та дивана зроблена у вигляді прямокутника, овалу, геральдичного щита, кола, або ж у формі витягнутого прямокутника. За наповненням, в основному йде суцільна спинка, але в деяких випадках її роблять наскрізною, декоруючи її рамкою або іншою окрасою. Але варто зазначити, що прикраса стосується лише цієї частини.

меблі в стилі класицизм2

Також тут є запозичена в епохи античності вигнутість форми. У першому варіанті спинка загиналася назад у верхній її частині, а в другому – як би увігнута формою спини.

меблі в стилі класицизм3

4. Как правило, класицизм XVIII століття відрізнявся строго прямими формами опорної частини меблів, але в крісел і стільців прямою була лише передня частина опори. У неї була перевернуто-пірамідальна або конічна форма, де обов’язково були присутні каннелюри. Для столів, тумбочок, ліжок або диванів, як і в ампірі, робили суцільну цокольну основу.

Коментарі