Як очистити деревину від фарби. Переробіть меблі за 4 простих кроки

Якщо вам цікаво, як стерти фарбу з дерева, ви прийшли за адресою. Ми любимо ділитися легкими проектами своїми руками, і що може бути простіше, ніж переробити старі меблі? Звичайно, ми знаємо, що є так багато причин, чому ви можете захотіти стерти фарбу з дерева. Можливо, ви випадково пофарбували двері гардеробу в неправильний відтінок сірого (не хвилюйтеся, ми всі були з цим), можливо, ви хочете змінити колір своїх вхідних дверей або, можливо, у вас є найкращий оновлений колір меблів, і ви просто не можете дочекатися, щоб почати.

У будь-якому випадку, ви будете раді знати, що вам не обов’язково бути експертом у саморобці, щоб зняти фарбу з дерева. Вам просто знадобиться кілька інструментів, трохи часу та трохи старого доброго мастила для ліктів. 

Як зняти фарбу з дерева

Перш ніж ми почнемо, видалення фарби з дерева за допомогою засобу для зняття фарби може бути небезпечним. Отже, завжди краще працювати у більшій, добре провітрюваній зоні та носити маску, рукавички та окуляри, якщо є можливість. І не забудьте накрити будь-які дорогі меблі або меблі, які можуть бути пошкоджені в процесі! А тепер поїхали. Ідеї ​​обшивки стін, щоб додати характеру, покрити нерівні стіни та утеплити будь-яку кімнату

Те, що вам знадобиться

  • Засіб для зняття фарби
  • Малярський валик або кисть
  • Скребок для фарби
  • Цукрове мило

Крок за кроком

1. Огляньте деревину

Хоча у вас може виникнути бажання очистити деревину від фарби та якнайшвидше розпочати переробку, важливо оглянути деревину, перш ніж розтягувати пальці своїми руками.

У деяких випадках не варто зчищати фарбу з гнилої, пошкодженої або тріснутої деревини, оскільки предмет може бути непридатним для практичних цілей. Перевіривши це перед початком роботи, ви можете заощадити серйозний час і проблеми з фарбою.

Під час цієї перевірки ви також повинні стежити за будь-якими фальшивими цвяхами або шурупами та видалити їх – звичайно, не порушуючи структурної цілісності конструкції.

Хоча ви також можете заклеїти дверні ручки або ручки стрічкою, ви також можете видалити їх перед зняттям фарби. 

2. Нанесіть засіб для зняття фарби

Коли ви переконаєтеся, що видалення фарби з дерева буде варте ваших зусиль, нанесіть на деревину значний шар засобу для зняття фарби за допомогою валика або пензля. Переконайтеся, що ви покрили фарбою всі ділянки, включаючи будь-які закутки та щілини. Можливо, для цього вам знадобиться використовувати пензлі меншого розміру.

Незважаючи на те, що засіб для видалення фарби починає працювати миттєво, вам доведеться почекати приблизно 30 хвилин, перш ніж ви почнете бачити реальні зміни. Ви можете помітити, що фарба починає відшаровуватися від деревини або, можливо, навіть з’являється на поверхні. 

Однак якщо ви намагаєтеся видалити кілька шарів стійкої фарби, можливо, вам доведеться повторити цей процес кілька разів, щоб отримати бажаний результат. 

3. Зішкрібте залишки фарби

Після того, як засіб для зняття фарби попрацював і фарба розпушилася, ви можете зайти та зішкребти її з дерева. 

Найкраще робити це за допомогою скребка для фарби, але ви можете виявити, що можна прибрати будь-які маленькі закутки та щілини за допомогою дротяної вати або тканини, яка лежить навколо. 

Якщо засіб для зняття фарби спрацював належним чином, цей процес має бути надзвичайно простим. Якщо ви виявите, що фарба не злилася з дерева, нанесіть ще один шар засобу для зняття фарби.

4. Очистіть деревину

Засіб для зняття фарби надзвичайно сильний, і хімічні речовини в цьому продукті можуть надзвичайно пошкодити деревину, якщо їх залишити на ній. Через це ви повинні добре очистити деревину.

Після видалення фарби видаліть її надлишки щіткою та добре очистіть її цукровим милом — цей крок має вирішальне значення, оскільки ви не хочете, щоб вона потрапила у фарбу, коли завершуєте переробку з фінальним шаром фарби. 

Крім того, ви можете взяти чисту тканину і змочити її в теплій мильній воді. Потім протріть ним деревину, щоб видалити залишки засобу для зняття фарби. 

Якщо ви хочете, ви також можете відшліфувати деревину після видалення фарби. Але, звичайно, все залежить від того, що ви збираєтеся робити далі. Якщо ви плануєте перефарбувати деревину, її необхідно відшліфувати.

Фактично, дизайнер інтер’єру пропонує використовувати фарбу з балончика під час вашого проекту переробки. Замість того, щоб використовувати традиційну фарбу з консервної банки, виберіть фарбу-розпилювач, яка є економічно ефективною та створює більш вишукане та професійне покриття. Перед розпиленням переконайтеся, що всі поверхні покриті, щоб уникнути будь-якого перенесення продукту.

Альтернативні способи видалення фарби з дерева

Хоча засіб для зняття фарби є легкодоступним і, мабуть, найпростішим продуктом для видалення фарби з дерева, це не єдиний варіант. Якщо ви шукаєте чистіший і природніший варіант, натомість вам підійдуть такі:

Використовуйте оцет: оцет став популярним засобом для чищення, але його також можна використовувати для видалення фарби. Він не такий міцний, як засіб для зняття фарби, тому вам може знадобитися кілька шарів і трохи додаткового скребка з вашого боку, але це, звичайно, варіант.

Використовуйте термічний пістолет: можна зняти фарбу з деревини, розплавивши його, і для цього вам потрібен термопістолет. Якщо ви тримаєте тепловий пістолет під кутом 45 градусів до ділянки, яку намагаєтесь очистити, ви зможете його послабити. Звичайно, це небезпечний варіант, тому потрібно бути обережним. 

Використовуйте наждачний папір: ще один можливий варіант – використовувати наждачний папір для видалення фарби з дерева. Шліфування є найпростішим, і його можна виконувати вручну або за допомогою інструменту залежно від розміру ділянки. Для видалення сильної фарби добре підійде більш грубий наждачний папір із зернистістю 40-60, а для згладжування або видалення менших недоліків використовуйте наждачний папір із зернистістю 80-120. Отримайте кінцеву гладку поверхню деревини з зернистістю 360-600. Працюйте повільно і ніколи не натискайте занадто сильно.

Поширені запитання

Як найпростіше видалити фарбу з дерева?

Найпростіший спосіб очистити деревину від фарби за допомогою засобу для видалення фарби. Цей продукт розроблено спеціально для цієї мети, тож чому б вам не спробувати? Все, що вам потрібно зробити, це нанести велику кількість засобу для видалення фарби на деревину та залишити приблизно на 30 хвилин, але завжди перевіряйте конкретні інструкції на етикетці.

Через короткий проміжок часу ви повинні побачити, як фарба почне розпадатися. Воно почне пузиритися й відійде від деревини, а тоді все, що вам потрібно зробити, це зішкребти його скребком для фарби. 

Повторіть цей процес, якщо у вас є особливо стійкі ділянки або особливо густа фарба, а потім очистіть деревину цукровим милом або теплою мильною водою. 

Який найкращий інструмент для видалення фарби з дерева?

Після того, як ви нанесли засіб для зняття фарби, ви повинні скористатися скребком для фарби, щоб видалити його з деревини. Це простий і легкий у використанні інструмент, який можна придбати досить дешево в будь-якому магазині DIY. 

Ви також можете використати дротяну воту для видалення цієї фарби, але ви можете виявити, що це залишить небажані подряпини та подряпини на дереві знизу.

Прокрутка до верху