Як звукоізолювати кімнату від галасливих сусідів – захистіть свій спокій і тишу вдома

Наш дім – це наша святиня, а це означає, що ніщо не порушує спокій більше, ніж чужий шум. Незалежно від того, звуки телевізора вашого сусіда доносяться крізь стіну вашої вітальні, дзижчання газонокосарки, що заважає недільному ранку у вашому саду, чи чийсь дзвінок Zoom проникає у ваш домашній офіс, рекет інших людей може відчутися як зловмисник у вашій кімнаті.

Звукоізоляція ваших кімнат може допомогти зменшити гучність і відновити спокій і тишу. І як доводять наші поради експертів, використання цих дизайнерських хитрощів і модифікованих рішень не обов’язково коштуватиме величезних грошей.

Чому так важлива звукоізоляція від галасливих сусідів

Зменшення рівня шуму в наших домівках не тільки зробить тихіше, але й покращить наше здоров’я. Нещодавній звіт Комітету з науки і технологій Палати лордів назвав шум «нехтованим забруднювачем» і пов’язав шумове порушення навколишнього середовища з поганим сном, роздратуванням, серцево-судинними захворюваннями та діабетом. 

Шум негативно впливає на здоров’я, самопочуття, продуктивність і псує все життя. За оцінками, соціальні витрати від шуму міських доріг лише в Англії становлять від 7 до 10 мільярдів фунтів стерлінгів щорічно. За даними уряду Великої Британії, це робить рівень шуму подібним до ДТП і значно перевищує вплив на зміну клімату.

Дотримуйтесь цих порад, щоб ефективно звукоізолювати кімнати у вашому домі та відкрийте для себе спокійніше життя.

1. Купуєте нерухомість? Спочатку проведіть звукову перевірку

Коли ви переглядаєте нерухомість, не забувайте прислухатися до проблем, а також шукати їх. 

Спробуйте запланувати перегляд на час, коли ви зазвичай перебуваєте вдома – можливо, вечір або вихідні. Це найкращий спосіб дізнатися, наскільки добре будинок захищений від потенційного шуму.

І прямо запитайте у продавця, чи є сусіди з галасливим способом життя, діти чи домашні тварини, які можуть створити проблеми. 

Продавець за законом зобов’язаний повідомити вас, якщо йому відомо про будь-які офіційні скарги, такі як скарги на шум, подані на сусіда, навіть якщо це не він подав скаргу.

2. Додайте м’які меблі, щоб заглушити звуки

Якщо лише невеликий звук є проблемою – можливо, у вас є одна кімната, яка, здається, лунає сильніше, ніж інші у вашому домі – тоді ви можете мінімізувати ефект за допомогою м’яких меблів.

Звукоізоляція може сповнити вас страхом, подумавши, що вам потрібно здичавіти з деякими ящиками для яєць і спеціальною ізоляцією. Але є кілька простих хитрощів, які допоможуть звукоізолювати ваш будинок, зберігаючи при цьому дизайн інтер’єру красивим.

Якщо ви бачите, що у вашому домі відбивається звук, це, ймовірно, пов’язано з великою кількістю твердих оздоблень – кам’яними стільницями, дерев’яними шафами, кахельною підлогою тощо. Щоб мінімізувати реверберацію, потрібно використовувати тканини як звукопоглиначі. Додайте килим, трохи оббивки, подушки, штори та пледи, і це одразу допоможе.

М’яке узголів’я в спальні, щільні штори з затемнювальним або ізоляційним шаром і затишний килимок на підлозі допоможуть зменшити нічні звуки та допомогти вам заснути, особливо якщо ви нічна сова, якій важко висаджувати.

Дизайнер інтер’єрів каже, що вона одержима тим, як спокійні та продумані будинки можуть змінити повсякденне життя людей, і вважає, що якщо простір виглядає неймовірно, але не полегшує життя, то це не працює.

3. Додайте великі меблі для поглинання звуку

Гаразд, вам не обов’язково заповнювати кімнату меблями, але справа в тому, що великі та важкі предмети можуть допомогти поглинути звук і зменшити його вплив на простір. 

Коли важкі предмети розміщені всередині приміщення, вони, як правило, поглинають звук, створюючи менше шуму. Ви можете додати шари ізоляції, присунувши книжкові полиці та шафи до стін, які виходять на вулицю.

Звук складається з низькочастотних хвиль, які, як правило, продовжують поширюватися, поки не зустрінуть якусь форму опору. Звукові хвилі також мають тенденцію відбиватися від поверхонь, які створюють опір, що створює певну форму реверберації в кімнаті. Розв’яжіть це, спершу зупинивши звук, який поширюється по кімнаті.

Вмонтовані шафи або книжкові полиці в нішах можуть допомогти поглинути будь-який звук, який доноситься крізь стіну, наприклад, із сусіднього будинку. Або ви можете використовувати суцільний багажник як альтернативний журнальний столик у центрі кімнати, а не стіл з ніжками, оскільки об’єм може допомогти зупинити звукові хвилі, що поширюються у вашому житловому просторі.

4. Покладіть вагонку

Перетворення ваших стін за допомогою панелей принесе як звукові, так і естетичні переваги, але вам знадобляться справжні панелі, а не просто рейки, щоб підробити зовнішній вигляд.

Створення текстурованих поверхонь на ваших стінах і стелі — це ще одна найкраща порада для полегшення звукової реверберації — хороша новина для шанувальників ідей панелей, оскільки це ідеальний спосіб текстурувати стіну та при цьому переконатися, що вона виглядає фантастично.

Ви можете придбати звукоізоляційні пінопластові панелі та використати їх для обшивки стін, а потім приховати їх, встановивши зверху дерев’яні панелі. Ще краще – це утеплити кімнату.

Чим товща ізоляція або якісніший матеріал, тим кращою буде звукоізоляція.

Щоб допомогти вам вибрати, який продукт підходить саме вам, дизайнер радить звернути увагу на його рейтинг звукоізоляції. 

Матеріали, які використовуються для звукоізоляції приміщень, класифікуються за їхньою ефективністю – відомі як STC, або клас передачі звуку. Чим краще і вище показник, тим вище звукоізоляційні можливості матеріалу. Такі предмети, як ізоляція, штори та вікна, мають рейтинг STC.

5. Інвестуйте в міцні двері

Якщо шум із сусідніх садів або вулиці є проблемою, то хороші вхідні та внутрішні двері можуть допомогти заблокувати звук. Крім того, вони допоможуть утеплити ваш будинок!

Добре підігнані міцні двері зводять до мінімуму шум і передачу тепла з кімнати в кімнату. Вони також значно зменшать рівень неприємного шуму від ваших сусідів і ззовні.

Не знаєте, які двері купити? Порада полягає в тому, щоб вибрати протипожежні двері з твердої деревини FD30, які значно зменшать рівень шуму, який ви чуєте від сусідів і зовнішнього світу.

6. Використовуйте штори та вікна, щоб заблокувати звук

Цілком зрозуміло, що більш щільна обробка вікон, незалежно від того, чи це затемняючі штори, чи ізольовані віконні жалюзі, допоможе захистити від шуму, а також від холоду.

Я завжди раджу додавати теплові удари в будь-які жалюзі або штори, виготовлені на замовлення. Крім того, що він запобігає морозу від протягів вікон, він також приглушує звук.

Ви також можете захистити вікно від протягів, щоб уникнути шуму. Герметики зазвичай використовуються для блокування протягів і холодного повітря, але їх також можна використовувати для блокування звуку – ви були б здивовані тим, скільки звуку проникає через маленькі щілини.

Ущільнювальна стрічка там, де вікна та двері торкаються рами, справді може мати велике значення.

7. Додайте повстяну основу до картин і меблів

Якщо, навіть з додаванням додаткових м’яких меблів, ви все ще відчуваєте, що ваш дім виглядає як ехокамера, скористайтеся цим трюком від дизайнера інтер’єру.

Візьміть дешевий фетр і прикріпіть його до задньої сторони всіх своїх фотографій і дзеркал – неймовірний ефект, який він матиме, і він абсолютно непомітний. Ви навіть можете додати його на нижню частину столів і стільців.

8. Оновіть свої вікна

Якщо звук від шумних сусідів та інших джерел є для вас справді великою проблемою, або якщо ви все одно плануєте оновити свої вікна, тоді інвестиції в подвійні або потрійні склопакети значно вплинуть на кількість звуку, що проникає у ваш будинок.

Вікна є джерелом найбільшого шуму. У багатьох будинках є однокамерні вікна, які можна встановити на дерев’яну раму. Це погано, коли йдеться про шумоізоляцію.

Вікна з акриловою рамою допоможуть уникнути шуму. Вікна з подвійними або потрійними склопакетами зазвичай мають рейтинг STC від 28 до 35, зменшуючи звук, що проникає у ваш дім, майже на 20 відсотків. Додайте акрилові рамки, і звукозаглушення досягне 50 відсотків.

Прокрутити вгору