11 трюків організації гардеробу, якими користуються професіонали

Коли ви востаннє прибирали, редагували та впорядковували свою шафу? Ви не пам’ятаєте? Що ж, вам давно пора оновити свій гардероб. Весна – чудовий час для того, щоб навести порядок у шафі. Завдяки теплій погоді ми всі маємо настрій для детоксикації та прибирання зимового сміття. Спочатку це може здатися страшним, але повірте нам, охайна шафа може творити чудеса для вашого благополуччя.

Ви не тільки швидше одягнетеся, але й відчуєте, що краще контролюєте своє насичене життя, переглядаючи організовану та доступну колекцію одягу щодня. Щоб надихнути вас раз і назавжди впоратися з цим переповненим безладом, ми знайшли хитрощі, якими користуються професіонали — стилісти, які заробляють на життя організацією та редагуванням шаф клієнтів.

Ось 11 обов’язкових порад щодо найчистішої та надихаючої шафи.

01з 11

Сортуйте в купи

Почніть із того, що перегляньте свою шафу та розсортуйте свій одяг на купи. Дістаньте все з шафи, працюючи по частинах. Почніть із розвішування одягу, а коли ви це зробите, перейдіть до речей, які зберігаються в комоді. Предмети, які вам подобаються і які ви носите, часто йдуть у купу «зберігати». Предмети, які вам подобаються, але ви давно не носили, і ви не знаєте, як вони підійдуть, йдуть у купу «приміряти». Предмети, які ви не носили вічно, йдуть у купу «очищення».

Також розділіть свій одяг на зимовий і літній одяг. Восени пакуйте свій літній одяг (кафтани, бікіні, шорти, сарафани тощо). Навесні збирайте свій зимовий одяг (колготки, рукавички, товсті светри, термокофти тощо) подалі та зберігайте у важкодоступному місці. Рекомендуємо вам зберігати речі, яких ви не торкатиметеся до весни, якомога далі від очей.

02з 11

Упорядкуйте за категоріями

Хоча кожен стиліст має різну систему організації гардеробу, єдине, що вони пропонують, — це організувати одяг за категоріями. Спідниці, штани, светри, блузи, джинси — упорядкуйте всі предмети за категоріями. Це найстаріший трюк у книзі прибирання шафи, але групування за категоріями значно полегшує визначення того, що у вас є та скільки.

Розташуйте деталі за елементами, а потім за стилем, довжиною та кольором, щоб ви могли все чітко бачити. Те ж саме стосується взуття: фасон, колір, висота.

03з 11

Мінімізуйте дублікати

У кожного є предмети, до яких вони тяжіють, і коли ви сортуєте одяг, зверніть увагу на речі, які часто порушуються. Позбудьтеся дублікатів, які ви не носите. Навіщо комусь 12 білих сорочок в одному гардеробі?! Навіщо зберігати резервні копії, якщо ви завжди прагнете до ідеального який ти любиш? Іншими словами, збережіть п’ять чорних топів, які ви любите і носите часто, але позбудьтеся інших чотирьох, які не викликають радості і ви не носили.

04з 11

Очищайте мудро

Позбудьтеся всього, що ви не носили, предметів, які не викликають радості, і всього, що є пошкодженим, старим або в плямах. Якщо ви нічого не одягали більше року, можливо, настав час позбутися цього, тому що це просто втрачає простір. Зберігши велику кількість одягу в купі очищення, переберіть її. Зробіть «викидну» купу предметів, які занадто старі або пошкоджені, щоб їх продати. Зробіть купу одягу «на продаж», яку можна продати в місцевому магазині комісійних товарів або на веб-сайті. 

Переробляйте, переробляйте, переробляйте! Пропонуємо дарувати або продавати предмети, які більше не підходять вам чи вашому стилю. Нарешті, створіть «архівну» купу одягу, який ви перестали носити, але хочете зберегти з сентиментальних причин або тому, що він має цінність.

Витягніть все, що пошкоджено. Якщо в ньому є дірка або блискавка не працює, виправте її або позбудьтеся від неї. Якщо одна з оригінальних кнопок відсутня, але ви не збираєтеся знайти оригінальні кнопки, позбудьтеся її. Якщо це дизайнерський витвір, скажімо, щось явно з 1960-х чи 70-х років, продавайте це та заробляйте на цьому гроші. Радить редагувати або видаляти принаймні один раз на сезон і зберігати речі, які, як ви знаєте, є вічними. Архівні предмети — як шарф Hermès, навіть якщо це принт або кольорова схема, які вам не подобалися, тримайте їх — з часом вони стануть цінними.

05з 11

Приміряйте речі

Ця купа одягу, яку ви зробили для примірки? Приміряйте їх! Не дозволяйте купі сидіти у вашій шафі ще шість тижнів. Одягніть одяг і подивіться, як він виглядає в дзеркалі. Я заохочую клієнтів приміряти речі, які вони не впевнені чи не носили давно, але все одно подобаються. Ви можете закохатися в щось знову або вирішити, що це просто не підходить, тож викиньте це до купи відмов. 

06з 11

Складайте те, що потрібно

Багато предметів одягу можна скласти і зберігати акуратно складеними на полицях у шафі. Наприклад, джинси, светри, хутро, нижня білизна та шарфи — це все, що за словами Кінні, ви повинні складати. Я складаю білизну і сліпи, будь-яку білизну, шкарпетки та колготки. Светри, особливо кашемірові, і хутряні коміри потрібно відкласти в окрему шухляду. Будьте обережні з хутром. Ви можете справді зіпсувати хутро, розбивши його в шафі.

Складайте дуже важкі светри, щоб вони не втратили форму на вішалці. Крім того, кедр — це не міф. Це справді запобігає потраплянню молі у ваші кашемірові чи вовняні светри. Замінюйте кедр кожні шість місяців. І Кінні каже, щоб ваші джинси повністю висохли, перш ніж складати їх і прибирати. Якщо ви складете їх, коли вони трохи вологі, вони отримають сильні складки.

07з 11

Одяг із кольоровим кодом

Після того, як ви розсортували все в окремі категорії, упорядкуйте одяг за кольором. Пам’ятаєте абревіатуру початкової школи, Рой Г. Бів? Саме час цим скористатися! Упорядкуйте за кольорами: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, синій, індиго, фіолетовий. Тримайте білий і чорний на протилежних кінцях. Упорядкуйте предмети так, як вам підходить. Рекомендуємо розвішувати речі за кольором, а не за довжиною. Мені також подобається починати з без бретелей і переходити до довгих рукавів.

08з 11

Робіть нотатки

Прибираючи шафу, тримайте поруч аркуш паперу та ручку. Складіть список предметів, які вам потрібні. Якщо ваше улюблене маленьке чорне плаття замале, і ви позбавляєтеся його, додайте LBD до списку. Якщо у вас є шість синіх суконь, які ви любите і носите, запишіть собі, що вам не потрібна ще одна синя сукня. Ви не підете в супермаркет голодним. Те саме стосується і шопінгу. Перш ніж почати, будьте раціональними та стратегічними щодо того, що вам потрібно.

Кінні радить звернути увагу на співвідношення основ і тверджень: «Менше — це краще. Краще мати базові речі, які можна носити різними способами, знову і знову. Деяким людям подобаються кольори та принти, але яскравий виріб – це те, що можна одягнути лише пару разів. Ось чому важливо мати чудову маленьку чорну сукню, ідеальну джинсову куртку та вбивчі чоботи вище коліна. Ви можете комбінувати, поєднувати та додавати аксесуари до цих предметів більше, ніж до яскравих речей.

09з 11

Розділіть стратегічно

Розділіть категорії стратегічно. Не зберігайте тенісні туфлі під дизайнерськими вечірніми сукнями. Рано чи пізно ваші сукні можуть почати пахнути брудними ногами! Розмістіть категорії, які ви носите рідше, як-от святкові сукні, у важчедоступній частині шафи. Одяг, який ви носите найчастіше, наприклад повсякденні топи та сукні, має бути максимально доступним.

Обов’язково розмістіть весь свій одяг на вішаках, які утримають його на місці. Ви ж не хочете, щоб увесь ваш одяг падав з вішалок. Повернувшись додому з хімчистки, захистіть свій одяг і вийміть чистий одяг із сумок. Ніколи не залишайте свої сукні чи будь-який інший одяг у хімчистці чи пластикових пакетах для одягу. Хімічні речовини з хімчистки атакують волокна вашого одягу та завдають шкоди.

10з 11

Виконайте тест на вішалку

Не знаєте, як часто ви носите певні речі? Виконайте тест вішалки. Переверніть весь одяг, що висить у вашій шафі, так, щоб вішалки дивилися в неправильну сторону; задом наперед. Після того, як ви витягли щось і одягли це, правильно розташуйте вішалку, коли повертаєте її назад у шафу. Через шість місяців ви дізнаєтеся, який одяг ви не носили. Позбудьтеся цих предметів!

Опра Вінфрі популяризувала цей трюк, коли в її шоу взяла Пітера Уолша, зірку «  Надзвичайного безладу» . «Якщо ви приміряєте його, але вирішите не носити, переконайтеся, що ви поклали його назад, повернувши вішалку назад — без обману. Будьте готові до шоку; ви побачите, що у вас є багато одягу, який вам не потрібен. Вам слід серйозно подумати про те, щоб позбутися всього, що ви не носите регулярно.

11з 11

Відпусти

Не тримайтеся за щось просто для того, щоб вчепитися за це. Розберіть свою шафу, і ви наведете порядок у своєму житті! Це може бути непросто, але викидання старих речей і дарування одягу створять багато вільного місця у вашій шафі. Зі старим і з новим, чи не так? Будьте чесними з собою, переглядаючи свою шафу. Які речі вам не підходять, а які ви не носили останній рік? Будьте готові кинути ці шматки і намагайтеся не чіплятися за речі.

Прокрутка до верху