5 способів організації книжкових полиць, гідних бібліотеки

Незалежно від того, чи ваш дім заповнений сотнями різних книг, чи вам вдалося скоротити свою колекцію прочитаних книг до кількох десятків, ви, напевно, погодитеся, що організувати книжкову полицю, щоб вона виглядала привабливо і забезпечувала достатньо місця для зберігання, може бути складно. Чи існує певний порядок розташування книг? Розміщення книг у кольоровому порядку – це головне принцип чи помилка? Як найкраще оформити книжкову полицю в дитячій кімнаті?

Щоб відповісти на всі ці та багато інших запитань, ми проконсультувалися з чотирма професійними організаторами з усієї країни, які нижче розкажуть про методи організації книжкових полиць, які неодмінно вас вразять. Зрештою, немає причин, щоб ваша домашня полиця не виглядала гідно бібліотеки.

Продовжуйте читати, щоб отримати п’ять найкращих порад, якими поділилися професіонали.

01з 05

Визначте призначення полиці

Те, як ви продовжите розставляти книжкову полицю, залежатиме від того, як ви збираєтеся її використовувати. Але спочатку перегляньте все на полиці та розлучіться з будь-якими книгами, які, на вашу думку, більше не читатимете. Подаруйте ці книги та насолоджуйтеся додатковим простором, з яким вам доведеться працювати.

Книжкова полиця функціональна, декоративна чи поєднує обидві цілі, вплине на наступні кроки.

Якщо ваша книжкова полиця більш декоративна, ви можете впорядкувати книги за кольором, змішати різні типи книг разом (художня література, документальна література, подорожі), а також додати різні дрібнички та декоративні елементи зверху або збоку книги. Якщо ви шукаєте більш функціональну бібліотеку, я б згрупував книги за типом, а потім ви могли б організувати їх в алфавітному порядку.

Хочете зробити книжкову полицю функціональною та декоративною? Рекомендуємо творчо підходити до того, як ви впорядковуєте книги. Подумайте трохи нестандартно.

Розмістіть їх за типом і впорядкуйте за розміром, розставте їх, складіть невеликі стопки книг із вашими улюбленими декоративними елементами зверху. Великі книги ви можете демонструвати їх красиво складеними одна на одну за розміром і кольором.

02з 05

Ретельно подумайте про розміщення

Організовуючи книжкову полицю, ви повинні пам’ятати про розміщення різних книг. Тримайте книги в твердій обкладинці окремо від книг у м’якій.

Виконавши цей крок, подумайте, де насправді на полиці стоять книги. Винесіть усі книги вперед, щоб полиця була меньш глибокою. Ви хочете, щоб те, що ви бачите, мало гарну послідовну чисту лінію.

Пам’ятаючи про висоту, ви також можете визначити, які книги розмістити там, де каже професійний організатор. Розміщуючи книжки на книжковій полиці, розташуйте їх від найменшої до найвищої або від найвищої до найнижчої. Це створює гарний ефект каскаду. Якщо ви укладаєте книги горизонтально, розташовуйте більші книжки внизу, а менші – зверху.

Бажаєте прикрасити свої полиці? У будь-якому випадку, не соромтеся, але зауважте, що під час укладання потрібно пам’ятати про кілька прийомів. Незважаючи на те, що люди мають багато різних поглядів на концепцію розташування книг за відтінком корінця, якщо дозволяє простір, ви навіть можете призначити колір для кожної полиці.

Гарною ідеєю буде мати відкритий простір з красивими предметами декору тут і там по всій полиці. Єдине її правило: не штовхайте книжки назад і не ставте перед ними декор — це створює відчуття безладу.

03з 05

Упорядкуйте за датою прочитання

Якщо ви завзятий читач, напишіть дату, коли закінчили книгу, на внутрішній стороні обкладинки. Упорядковуйте книги в хронологічному порядку за датою, коли ви її прочитали. Це особливо чудова тактика, якщо певні книги були прочитані в особливі моменти вашого життя.

04з 05

Тримайте полиці в чистоті

Давайте подивимося правді в очі: як і у випадку зі справжніми бібліотечними книгами, принаймні деякі з ваших книг вдома безперечно мають ознаки зносу. Зрештою, не всі книги такі чисті та незаймані, як виглядають на стилізованих фотосесіях.

Професіонал ділиться короткою порадою щодо відображення книг, які бачили кращі дні: видаліть їх тверду палітурку. Просто зніміть і переробіть оригінальні обкладинки, щоб побачити тверду обкладинку під ними.

Видалення обкладинок книг може призвести до обтічного та елегантного вигляду. І бонус: у більшості випадків під обкладинкою ховається приголомшливий дизайн твердої обкладинки, швидше за все, більш нейтрального відтінку, що надає вашій книжковій полиці вигляду та відчуття, зосередженого на декорі.

05з 05

Спробуйте, якщо у вас є діти

Створюєте полицю для маленьких?

Коли думаєте про дітей, ви повинні щось організувати, щоб їм було легше користуватися. Дитячі книжки з узгодженням кольорів допоможуть дітям навіть у віці двох років, оскільки вони знають, якого кольору їх улюблена книга, ще до того, як навчиться читати, і знають, куди її покласти.

Кольорове кодування є основним вибором для дітей.

Кольорове кодування — це весело і виглядає красиво. Але зберігайте розміри разом, упорядковуючи від найвищого до найнижчого, у межах кожного кольору. Естетика і функціональність? Ми всі за це.

Сортування книг за темами — ще одна тактика, яка також може бути корисною для дітей. Тематичні книги можуть сприяти їхньому навчанню. Наприклад, мати всі книги про «людей, які нам допомагають», «слонів» або книжки на сезонну тематику на Великдень, весну, літо тощо».

Загалом, зведення до мінімуму кількості книг не тільки допоможе полиці залишатися більш організованою, це також може бути корисним для зосередженості дітей.

Забагато книг може бути перевантаженням, тому зменшення доступної кількості та чергування означає, що вони читатимуть більшу кількість книг, ніж якби всі вони були доступні постійно.

Прокрутити вгору