Модульні дивани переживають час, чи мають вони майбутнє?

Чи ви є орендарем, який не планує залишатися на одному місці дуже довго, або у вас сім’я, що росте, модульний диван – це розумна інвестиція. На відміну від традиційних диванів, які складаються з однієї великої частини, модульні дивани складаються з невеликих секцій, які можна легко приєднати та розібрати. Хоча модульні дивани вперше стали популярними у 1960-х роках, їхня універсальність та зручність зробили їх ще більш популярними.

Модульний диван відмінно підходить для тих, хто має багато місця і хто хоче змінити конфігурацію або пограти з розміщенням пуфів. З чисто практичної точки зору це добрий варіант для великих сімей або тих, хто любить розважатися, тому що ви можете легко переміщати предмети, щоб оптимізувати простір для кількості людей, які його використовують.

З іншого боку, модульний диван це просто фантастична деталь, навіть якщо ви не плануєте його розбирати. Він здатний перетворити невеликий простір на затишну, але стильну гавань, і його можна розширити, щоб зробити велику кімнату більш затишною та комфортною.

Що таке модульний диван?

Модульний диван поставляється частинами, кожне сидіння можна прикріплювати і від’єднувати відповідно до індивідуальних розмірів. Модульний диван був винайдений американським дизайнером меблів Харві Проббером у 1940-х роках, але по-справжньому цей стиль став популярним у 1960-х роках. Одним з найвідоміших модульних диванів є Camaleonda Маріо Белліні, схожий на хмару диван, який був розроблений на початку 1970-х років і вироблявся лише кілька років.

Його опукла форма та модульний дизайн зробили його особливо привабливим після появи тенденції великих об’єктів, і в 2020 році він був перевиданий B&B Italia. Навіть якщо ви не знайомі з назвою, ви, мабуть, бачили Camaleonda в Instagram. Кріссі Тейген, Афіна Кальдероне, Джулі Фагерхольт та Еймі Сонг — лише деякі зі знаменитостей та законодавців смаку, які мають вдома культовий диван.

Ще один модульний диван середини століття, який ви, можливо, дізнаєтесь, — це диван Togo Мішеля Дюкаруа, який також пережив відродження популярності останні кілька років. Хоча обидва ці дивани мають відмінні стилі, вони мають модульну конструкцію, що дозволяє адаптувати їх до кімнат будь-якого розміру. Зокрема, диван Togo можна легко використовувати як великий диван або розділити на окремі стільці в залежності від ваших уподобань та того, як ви хочете використати свій простір.

Оформлення модульного дивана

Як і у випадку зі звичайним диваном, стиль вашого модульного дивана залежить від розміру та форми предмета. Модульні дивани, які мають такий великий, м’який вигляд із нижчим профілем, вимагають дуже спокійного стилю, оскільки вони, як правило, сяють самі собою — і вже мають цю затишну привабливість. Більш обтічні силуети можуть допомогти декоративні подушки і ковдри, щоб пом’якшити різкі лінії.

Вам не потрібно ставити диван до стіни – хоча це може спрацювати, але краще пограти з модульним диваном у середині кімнати. Це може виділити диван як зірку простору і дозволити вам орієнтувати його на кілька фокусних точок.

Принадність модульних диванів у тому, що ви справді можете робити все, що захочете. Немає жорстких правил, які слід дотримуватися.

Багато модульні дивани можна легко перетворити на секційні або придбати з оттоманкою, яку можна використовувати як гібрид отоманки та журнального столика. Ця конфігурація найкраще підходить для великих приміщень, хоча ви, безумовно, можете використовувати її і для невеликих кімнат – вам може просто знадобитися установка двох частин для економії місця.

Модульні дивани сьогодні

Якими б привабливими були дивани минулого, це не єдині модульні дивани на ринку. Сучасні модульні конструкції всюди, і вони коштують набагато менше, ніж їхні аналоги середини минулого століття. Burrow, меблевий бренд, орієнтований безпосередньо на споживача, запущений у 2017 році, розробив свій оригінальний диван Nomad як модульний. За словами Стівена Кула, співзасновника та генерального директора Burrow, вони спеціально мали намір створити диван, який можна було б переміщати з дому до будинку.

Унікальна модульна конструкція забезпечує гнучкість, що дозволяє регулярно збільшувати розмір або змінювати форму дивана, щоб він відповідав потребам клієнтів, що постійно змінюються, в способі життя і житлових приміщеннях.

Ще одна перевага придбання модульного дивана? Більше спрощена доставка. На відміну від традиційних диванів, які доставляються цільними, модульні дивани поставляються частинами, що полегшує підйом і спуск сходами. Це позбавляє клопоту, пов’язаного з масовою доставкою, і ідеально підходить для квартирних і міських жителів, яким може знадобитися нести коробки вгору або у вузьких коридорах.

Хоча Burrow був одним із перших брендів, які повністю зосередилися на модульних сидіннях, він не єдиний. Allform була заснована в 2020 році та пропонує модульні дивани зі 100-денним пробним періодом, а Floyd продає різні варіанти меблів, які можна легко розібрати та додати. Серія SÖDERHAMN, що настроюється, від IKEA — ще один популярний варіант, який коштує набагато дешевше, ніж інші на ринку, а Crate & Barrel’s Plush Sectional 6-Piece Sectional особисто рекомендований Вудом.

Немає сумнівів, що модульні дивани — зручний вибір як для домовласників, так і для орендарів, і всі ознаки вказують на стійкість цієї тенденції. Модульні конструкції виходять за рамки диванів і прагнення до гнучкості та налаштування з часом тільки зростатиме, оскільки бренди представляють нові інноваційні продукти для кожної кімнати будинку. Модульні дивани, можливо, існують кілька десятиліть, але схоже, що цей стиль тільки зароджується.

Прокрутити вгору