Як позбутися мишей

Якщо ви зіткнулися з нашестям мишей, вам може здатися, що ви зробили все, щоб їх позбутися. На жаль, мило не є рішенням, як і тримати світло ввімкненим протягом дня (два поширені міфи!) Навіть домашні засоби, як-от запах олії перцевої м’яти та інші сильні аромати, не покладуть назавжди край вторгненню.

Миші дуже цікаві й дуже мотивовані їжею. Їх непросто відігнати.

Але якщо у вас вдома є миші, вам потрібно знайти спосіб позбутися від них. Миші можуть прямо чи опосередковано поширювати захворювання людям через сечу, фекалії, слину та кліщів. Життя з мишами не просто викликає занепокоєння, це може зробити ваш дім менш здоровим.

Але якщо ви хочете знати, як швидко й назавжди позбутися мишей — і ви ще не готові викликати боротьбу зі шкідниками — експерти кажуть, що є кілька корисних порад, які ви можете спробувати самостійно. Незалежно від того, ховаються вони в стінах чи на горищі, ось як помітити та запобігти зараженню мишами у вашому домі.

Миші за своєю природою ведуть нічний спосіб життя і дуже обережні. Вони часто чекають, поки в домогосподарстві не зникне шум, перш ніж почати добувати їжу. Він зазначає, що пік активності зазвичай припадає на 2-4 годину ночі, але якщо територія заселена їжею і навколо немає загроз, миші можуть розслабитися і поїсти в будь-який час.

І якщо ви помітите одну мишу, зазвичай ховається більше. Загалом, побачити мишу при денному світлі вказує на дуже велику популяцію мишей, які занадто великі та голодні, щоб чекати до темряви, щоб нагодуватися.

Але крім фактичного виявлення миші власними очима, є й інші ознаки, на які варто звернути увагу. Послід зазвичай є першою ознакою зараження. Мишачий послід виглядає як темні зерна рису, приблизно чверть дюйма завдовжки. (Щурячий послід, як правило, ширший і довший — приблизно см в довжину.)

Миші залишають свій слід і іншими способами. Оскільки вони постійно шукають їжу, кухня, як правило, є найгарячішим місцем. Перевірте свою комору та шафи на наявність сміття на полицях або слідів гризу на коробках з продуктами. Подивіться на щілини та тріщини в стінах, уздовж плінтусів і вікон, а також навколо труб, проводів і каналізації. Миші можуть проникати в отвори діаметром чверть дюйма, що приблизно дорівнює розміру олівця.

Як позбутися мишей, крок за кроком

Немає швидкого, легкого чи гарантованого способу позбутися мишей. Так само, як позбутися інших шкідників у вашому домі, як-от тарганів, краще спочатку тримати подалі мишей.

Проте, навіть якщо вжити всіх запобіжних заходів, миші можуть прослизнути крізь щілини (буквально!). Як тільки ви помітите ознаки того, що у вашому домі є непрохані гості, дотримуйтеся цього покрокового посібника, щоб вивести мишей зі свого дому якомога безболісніше.

⚠️ Фосфід цинку виділяє надзвичайно отруйний газ, і його НІКОЛИ не слід використовувати в помешканнях. Навчені та ліцензовані спеціалісти з боротьби зі шкідниками можуть використовувати його для боротьби з норами гризунів на відкритому повітрі, але згідно із законом він повинен бути не ближче 4.5 метра від житлової споруди.

1. Знайдіть їх точки входу

Перш ніж миші зможуть загніздитися у вашому домі, їм потрібно знайти дорогу всередину. Підвали, горища, вільні простори та щілини навколо вікон і дверей — усі можливі точки входу. З’ясуйте, звідки вони беруться, тому що безладне розміщення пасток у підвалі не принесе вам ніякої користі. Зробіть все можливе, щоб визначити, де миші живуть і будують гнізда, а потім розставте пастки в цих місцях.

2. Розставте гуманні мишоловки

Мишоловки є одним з найефективніших способів позбутися мишей, які оселилися у вашому домі. Розмістіть мишоловки в найбільш вразливих місцях вашого будинку, наприклад, уздовж стін і за сміттєвими баками.

⚠️ Через негуманний метод убивства липкими або клейовими мишоловками ми їх не рекомендуємо. Вони також не такі ефективні, оскільки дорослі миші швидко навчаться їх уникати. Так само ми не рекомендуємо родентициди, які ніколи не слід використовувати вдома через ризик випадкового отруєння, особливо дітей.

Ми рекомендуємо такі види мишоловок:

  • Замикаючі пастки: ця популярна система швидкого спрацьовування зупиняє мишей на їхньому шляху. При правильному використанні пастки швидко вбивають мишей, що робить їх ефективнішим і більш гуманним способом знищення цілої популяції. Різноманітні види пасток включають планку, молюск і приховане вбивство.
  • Електричні пастки: ці мишоловки заманюють мишей у камеру перед тим, як убити їх електричним струмом. Вони спеціально розроблені, щоб запобігти ударам людей і домашніх тварин. Просто візьміть до уваги – Електронні пастки ефективні, але дорогі в експлуатації оскільки вони швидко розряджають батареї.

Для всіх мишоловок необхідна якась приманка — арахісове масло є найпоширенішою приманкою, але ви також можете використовувати шоколад, хот-доги, бекон, пташине насіння або горіхи, щоб заманити мишей у пастку.

3. Очистити гараж

Миші люблять машини так само, як і будинки. Якщо вони потраплять у гараж, то можуть просто вирішити жити під капотом вашого автомобіля, де двигун теплий і теплий. Як тільки вони почнуть гризти дроти, вони можуть серйозно пошкодити ваш автомобіль. Обгортання проблемних ділянок стрічкою проти гризунів (яка оброблена компонентами, які також містяться в перці чилі) може допомогти запобігти поверненню мишей.

Хоча встановити кілька мишоловок у вашому гаражі, щоб виключити будь-яких небажаних шкідників, це чудово, запобігти їх проникненню у ваше приміщення ще краще. Важливо огородити гараж. Погодна зачистка під дверима гаража може допомогти уникнути шкідників. Найголовніше, ви повинні тримати в недоступному для вас місці будь-яку їжу, яка може привабити шкідників. Ніколи не зберігайте у своєму гаражі сміття, корм для домашніх тварин або будь-які інші предмети, які приваблюють мишей.

4. Коли нічого не допомагає, викличте дезінфікатора

У кожного є свій поріг того, з чим можна миритися, поки не звернеться за допомогою. Якщо ви дійшли до того, що вам потрібен професіонал, запитайте своїх друзів і сусідів, чи є у них якісь рекомендації, незалежно від того, чи шукаєте ви когось, хто зможе агресивно та ефективно виконувати роботу, чи винищувача, який запропонує більш гуманний підхід. Розраховуйте витратити немалі кошти на лікування, залежно від розміру вашого будинку та масштабу спалаху.

⚠️ Ми не рекомендуємо будь-які бомби чи туманоутворювачі, оскільки вони небезпечні для людей і часто не дуже ефективні. Їх єдиний результат — це залишати токсичні залишки на кожній поверхні будинку.

І завжди перевіряйте повноваження винищувача перед найманням. Запитайте у професіонала, чи має він державну ліцензію та чи є він членом штату чи національної асоціації. Ці люди, як правило, витрачають час на належну атестацію та вивчають новітні методи лікування.

Як запобігти зараженню мишами в майбутньому

На жаль, не існує універсального рішення для боротьби зі шкідниками. Після того, як ви видалите будь-яких мишей, які бродять у вашому домі, пройдіть цей список, щоб переконатися, що вони — і будь-які інші гризуни, якщо на те пішло — не повернуться.

1. Закрийте точки входу

Закрийте вузькі щілини 100% силіконовою масою. Для отворів, ширина яких перевищує 5 см, спочатку забийте їх сталевою ватою або мідною сіткою, яка не дозволить мишам прогризти їх, а потім закрийте їх сумішшю для швів; піноізоляційний блокатор від шкідників є іншим варіантом. Зверніть пильну увагу на те, де труби входять у будинок, і перевірте фундаменти підвалів. Прикріпіть дверні захвати до нижньої частини дверей, що виходять назовні, щоб миші не носилися під ними.

2. Обріжте гілки у вашому будинку

Чагарники та гілки запрошують мишей та комах у ваш дім. Переріжте їм дорогу до будинку, обрізавши кущі ззовні вашого будинку. Хоча весна, як правило, найкращий час для обрізки, якщо ви просто видаляєте мертві або зламані гілки, це можна безпечно робити в будь-який час року. Також важливо тримати штабелі дров принаймні на 6 метрів від будинку, оскільки миші — не кажучи вже про термітів і мурах-теслярів — люблять гніздуватися в купах.

3. Відключіть джерела їжі

Особливо при низьких температурах миші шукають тепла та постійного запасу їжі. Намагайтеся тримати кухонні полиці, шафи та стільниці чистими та зберігайте незапечатані продукти в герметичних контейнерах для зберігання продуктів, щоб обмежити доступ до них. Те саме стосується корму для домашніх тварин : намагайтеся не залишати їжу в мисці для котів чи собак на цілий день, оскільки це приверне гризунів.

Миші також будуть їсти паперові вироби та картон, тому найкраще викинути або переробити зайву харчову упаковку під час щотижневого прибирання кухні.

4. Зробіть ваше сміття забороненим

Як і комах та інших шкідників, мишей також приваблюють сміттєві баки. Для захисту від миші використовуйте відро для сміття з щільною кришкою або використовуйте гумові шнури, щоб тримати його закритим; найкраще підходять металеві баки. Регулярно очищуйте банки всередині та зовні, щоб запобігти запаху, що приваблює гризунів.

5. Розбийте ефірні олії

Хоча домашні засоби — не найкращий спосіб позбутися мишей, деякі стверджують, що запах м’яти перцевої та гвоздикової олії відлякує мишей. Немає шкоди в тому, щоб спробувати природні відлякувачі, тому, якщо ви хочете спробувати, просочіть ватяні кульки цими ефірними оліями та приклейте їх до місць, які часто приваблюють мишей, як-от ящики, шафи та під’їзди.

Існують деякі суміші, схожі на «попурі», які рекламуються, щоб не допустити мишей у закриті приміщення (наприклад, кабіни сільськогосподарських тракторів взимку), але вони неефективні на великих або відкритих територіях. І вони надто ароматні – смердючі – щоб їх терпіти вдома.

6. Подумайте про те, щоб завести кішку

Миші схильні відчувати страх, якщо вони відчувають запах феромонів котячої сечі. В іншому науковому звіті зазначалося, що поєднання кота і собаки вдома особливо ефективно для відлякування гризунів. Звичайно, це не єдина причина завести чотирилапого друга, і є компроміси, які слід враховувати, від вартості годування та догляду до всієї цієї шерсті домашніх тварин.

Миші — це серйозна неприємність, яка може швидко погіршитися, якщо її не контролювати. Як і у випадку з більшістю нашестя шкідників, причиною можуть бути інші побутові проблеми — наприклад, щілини навколо вікон і дверей, які також пропускають воду та холодне повітря. На щастя, виправлення зазвичай прості, і якщо їх виконати разом із усуненням джерел їжі, вони майже напевно вирішать вашу проблему з мишею. Це може зайняти кілька тижнів, щоб досягти цього, але дім без миші цілком доступний.

Прокрутка до верху