Як позбутися неприємного запаху в будинку

Є багато способів замаскувати неприємні запахи у вашому будинку, але як дійсно їх позбутися? Ось зараз і розглянемо як позбутися неприємних запахів у будинку! Нейробіологи кажуть, що люди можуть розрізняти 10 000 запахів, хоча ми не маємо назв для багатьох з них.

Наш нюх – нюхове почуття – привносить глибину та емоційне багатство у повсякденне життя. Подумайте про почуття та спогади, які виникають, коли ви відчуваєте запах свіжоскошеної трави або квітучого бузку, зариваєте обличчя у висушене на сонці простирадло поруч із конвеєром або заходьте на кухню, як яблучний пиріг з корицею виходить із духовки.

Наша нюхова система також попереджає нас про потенційні небезпеки: зіпсовані продукти, гнилизна та розкладання, шкідлива цвіль. У більшості американських будинків є безліч спреїв, плагінів, наклейок, ароматичних свічок та інших продуктів, призначених для маскування чи видалення неприємних запахів. Однак багато людей страждають на алергічні реакції на ароматизатори деяких з цих продуктів, а деякі освіжувачі повітря навіть містять токсини.

Тим не менш, кілька недорогих предметів першої необхідності, які у вас вже є під рукою – оцет, сіль, кава, харчова сода, перекис водню – нейтралізують найнеприємніші запахи у вашому будинку та у ваших транспортних засобах.

Як позбавитися неприємного запаху в будинку?

Несвіже повітря:

 • Щоб ароматизувати повітря в приміщенні природним чином, розрізайте навпіл і поставте розрізані половинки в непомітному місці.
 • Нанесіть трохи ванілі на лампочку, і її тепло ароматизуватиме повітря.
 • У хорошу погоду просто відчиняйте вікна! Дайте свіжому повітрі вийти і позбавтеся неприємних запахів.

Запахи на кухні та у ванній кімнаті:

 • Більшість людей знають, що зберігання відкритої коробки із простою харчовою содою в холодильнику нейтралізує неприємні запахи. Посипте трохи на дно відра для сміття і в сам мішок для сміття для отримання аналогічних результатів.
 • Півсклянки харчової соди на два літри води та м’яка тканина або щітка також добре підійдуть для чищення холодильника, а також для чищення та освіження ванни, плитки, раковин, сливів, сміттєвих баків та унітазів. Для отримання більш сильних властивостей, що дезінфікують, використовуйте скраб з сильним оцтовим розчином.
 • Свіжа або кавова гуща, що залишилася, також вбере неприємний запах у холодильнику, мікрохвильовій печі або шафі.
 • Кип’ятіть дві частини води з однією частиною оцту в контейнері, який підходить для мікрохвильової печі, щоб видалити неприємний запах з мікрохвильової печі. Сам запах оцту швидко випаровується.
 • Додайте півсклянки оцту в літр води і дайте залишити на плиті кілька хвилин. Це прибере запах підгорілої їжі і багато інших запахів з вашої кухні (і продукти, що пригоріли з ваших каструль з нержавіючої сталі).
 • Змочіть шматок хліба в оцті і покладіть його на ніч у коробку для сніданку або кошик для сміття, щоб видалити запах їжі, що скупчився.
 • Подрібніть цедру цитрусових, що залишилася, у відрі для сміття, щоб надати їй насолоду. Або вилийте півсклянки солі в каналізацію та увімкніть утилізацію. Це розріджує липу їжу і допомагає нейтралізувати запах.

Позбавтеся запаху тканин та килимів:

 • Ви можете позбутися запаху килимів, килимів та оббивки (у тому числі салонів автомобілів), рясно посипавши їх харчовою содою. Залиште харчову соду на кілька годин, потім пропилісосьте або витрусіть.
 • Сеча або блювання людини/домашньої тварини на килимах та оббивці можуть бути складнішими. Якщо ви можете дістатися до нього відразу, промокніть спочатку рушником, потім обприскуйте уражену ділянку сумішшю з 3 частин холодної води та 1 частини оцту та промокніть (але не тріть). За необхідності повторіть кілька разів, доки запах не зникне. Запах оцту зникне за кілька годин.
 • Кавова гуща зробить повітря всередині вашого автомобіля або його багажника більш солодким. Для використання в автомобілі помістіть гущу в закритий пластиковий контейнер з отворами.
 • Старожили використовують цей метод для видалення запахів та плям з килимів та оббивки. Він особливо добре працює із сечею домашніх тварин. Ви можете перевірити стійкість кольору, просочивши розчином невелику непомітну ділянку і залишивши її на 24 години, перш ніж обробити пляму.
  1. Надягніть гумові або латексні рукавички.
  2. Акуратно змішайте літр 3-відсоткового перекису водню, чверть склянки харчової соди та чайну ложку рідкого мила у пластиковому контейнері. Не перемішуйте заздалегідь та не зберігайте у закритому контейнері.
  3. Вилийте або розпиліть розчин прямо на уражені ділянки та залиште на 24 години, перш ніж промокнути зайву рідину. Дайте висохнути на повітрі.

Сподіваємось ці способи допоможуть Вам і на зміну неприємному запаху прийде приємна свіжість.

Прокрутити вгору