Як почистити килим – поради професіоналів

Трапляється: напої проливаються, з домашніми тваринами трапляються нещасні випадки, сліди взуття в бруді, а з часом наші колись незаймані килими просто забруднюються. Це неминуче, а також одна з причин, чому нині все менше будинків обирають килимове покриття від стіни до стіни. Але якщо вам подобається відчуття пишної бархатистості на ваших ногах, плюшевий килим не перевершить — навіть великий килим не підійде. Однак, хоча килим можна викинути в прання або побити на вулиці, чистити килим, який ви не можете посунути чи підняти, може бути дещо складнішим. 

Якщо ви хочете глибоко почистити килим (через пляму чи просто загальний знос), не бійтеся. Існують способи, щоб ваша тканинна підлога виглядала як нова, не звертаючись до дорогої професійної компанії. 

Попереду дізнайтеся, як правильно почистити килим. 

Як часто потрібно чистити килим?

Килим — це матеріал, який потребує постійного чищення та догляду. Подумайте про це: особливо в місцях з інтенсивним рухом, матеріал поглинає багато пилу, бруду та бактерій. Маючи це на увазі, головна порада — не чекати, поки стане надто пізно, щоб почистити килим. Хорошим емпіричним правилом є регулярне пилососіння килимів (особливо якщо у вас є діти/домашні тварини або людина чутлива до алергенів), глибоке прибирання кожні шість-12 місяців і точкове прибирання, якщо необхідно, між ними.

  Крім того, якщо ви хочете підтвердити гарантію на килим, вам потрібно буде виконувати глибоке очищення кожні 12-18 місяців, хоча це, ймовірно, має робити професійна клінінгова компанія.

  Речі, які вам знадобляться:

  • Пилосос
  • Розпилювач
  • Дистильований білий оцет
  • Харчова сода
  • Щітка з м’якою щетиною
  • Рушник

  Як почистити килим

  Крок 1. Дезодоруйте харчовою содою

  Щоб почати чистити килим, посипте всю поверхню невеликою кількістю харчової соди. Залиште його на 15 хвилин, перш ніж приступити до чищення килима. Харчова сода може пом’якшити жир і бруд, а також дезодорувати простір. Якщо у вас є домашні тварини, ваші килими, швидше за все, ввібрали запах тварин. І хоча ви, ймовірно, не помітите, хтось інший помітить. Харчова сода допомагає усунути ці неприємні запахи.

  Крок 2: Видаліть великі частинки та сміття

  Далі ви захочете ретельно пропилососити ділянку, щоб видалити пил і сміття з поверхні та всередині купи. Не бійтеся провести кілька разів по поверхні, оскільки це розпушить будь-який затертий бруд і дозволить пилососу захопити будь-який глибокий сміття. Для килима від стіни до стіни відсуньте меблі, щоб визначити місця, де скупчилася бруд і пил, і досягти найретельнішого очищення.

  Завжди виконуйте точкову перевірку на невеликій прихованій ділянці, перш ніж наносити будь-який миючий засіб або розчин на матеріал або поверхню.

  Крок 3. Нанесіть очисний розчин

  Хоча ви можете купити шампуні для килимів у магазині, розчин DIY з рівних частин оцту та теплої води працює так само ефективно. Крім того, деякі агресивні чистячі розчини можуть пошкодити певні типи ниток. Змішайте оцет і водний розчин у пляшці з розпилювачем і нанесіть на будь-які помітні плями або розбризкуйте по всій поверхні для повного очищення. Ви повинні переконатися, що тканина волога, але не насичена, оскільки це займе більше часу, щоб висихати, і це може призвести до розмноження плісняви, яка зробить ваш килим неприємним запахом.

  Використовуйте теплу, а не гарячу воду. Волокна у вашому килимі можуть стиснутися, а кольори можуть потьмяніти.

  Крок 4: Обережно почистіть будь-які помітні плями

  Використовуйте щітку з м’якою щетиною або губку, щоб почистити килимок у напрямку волокон. Це повинно вивести пляму. Більш стійкі плями можуть потребувати пасти з розчину оцту та харчової соди або кухонної солі. Для цього нанесіть суміш і дайте їй постояти приблизно 10 хвилин, перш ніж використовувати щітку з м’якою щетиною для легкого скрабування.

  Крок 5: промокніть ділянку

  Витріть пляму чистим сухим рушником. Намагайтеся не терти, оскільки це може призвести до поширення плями та її проникнення глибше у волокна килима. Натомість промокніть її чистим рушником, доки пляма не буде видалено.

  Крок 6: дайте йому висохнути

  Надзвичайно важливо, щоб килим добре висох. Волога може спричинити неприємний запах, бактерії та розвиток цвілі. Переконайтеся, що кімната має хороший потік повітря, і ввімкніть кілька вентиляторів, щоб збільшити циркуляцію простору та допомогти волокнам висохнути.

  Виберіть для чищення килима день, коли ви можете відкрити вікна. Вентиляція допоможе прискорити процес висихання.

  Крок 7: Останній пилосос

  Після того, як килим висохне, поверніться по всій поверхні за допомогою пилососа. Це допоможе підняти будь-які волокна, які сплюснулися або злиплися разом, і вивести будь-які частинки, що залишилися.

  Як позбутися та запобігти запаху килима

  Інвестуйте в дезодорант для килимів

  Такі бренди, як Arm і Hammer, виробляють дезодоранти з харчовою содою, які не лише видаляють залишки сміття, але й залишають ваш килим свіжим ароматом, схожим на білизну. Вони призначені для регулярного використання, тому ви можете посипати ними перед щотижневим пилососом, щоб килими не залишали запах.

  Створіть хорошу вентиляцію

  Коли килими піддаються впливу занадто великої кількості вологи, на них може утворюватися цвіль. Часто це головна причина того затхлого запаху. Створення хорошої вентиляції шляхом регулярного відкривання вікон або ввімкнення вентилятора може допомогти усунути надлишок вологи.

  Негайно вбирайте розлиту речовину

  Коли з’являється пляма або розливається вода, не чекайте, щоб очистити її. Запахи можуть виникати від частинок їжі, відходів або залишків рідини, які призводять до розмноження бактерій і викликають сморід. Щоб зберегти цілісність килима, скористайтеся наведеним вище методом точкового чищення одразу після появи плями.

  Прокрутити вгору