Ваш посібник із чищення декоративних подушок

Думайте про декоративні подушки як про прикраси для свого дивана. Вони забезпечують колір, текстуру та можуть миттєво змінити вигляд вашої вітальні майже без зусиль. 

Вони також є магнітом для мікроскопічного пилу, бактерій і алергенів. Декоративні подушки також мають таке різноманітне використання. В один момент ви можете використовувати їх, щоб підперти ноги, сидячи на дивані, а в інший — відпочити головою. Через їх різноманітність використання необхідно знати, як чистити декоративні подушки — як чохли, так і вкладиші — щоб запобігти поширенню бактерій. 

Як часто потрібно чистити декоративні подушки?

Немає однозначної відповіді на те, як часто ви повинні прати подушки під час прання. Як і у випадку з більшістю речей у вашому домі, частота, з якою ви праєте подушки, залежить від використання та середовища проживання. Подушки на дивані, які використовуються кілька разів протягом дня протягом тривалого періоду часу або вдома з дітьми чи домашніми тваринами, потребуватимуть більш частого чищення, ніж подушки на дивані, який використовується здебільшого для перегляду кіно у вихідні.

Гарне емпіричне правило: періть чохли подушок кожні два-чотири тижні, а вкладиші подушок – один-два рази на рік. Залежно від використовуваної частоти або якщо ви бачите брудні лапи цуценя чи норовливе розлите вино, збільште частоту.

Речі, які вам знадобляться

  • Ніжний пральний порошок
  • Кулі для сушіння
  • Засіб для чищення килимів
  • Вакуумне кріплення
  • Засіб для виведення плям з оббивки
  • Серветки з мікрофібри
  • Мішки для білизни
  • Спрей для білизни

Як очистити вставку для декоративної подушки

Крок перший: вийміть вставку з чохла для окремого прання

Якщо інше не вказано на етикетці, подушки можна безпечно прати в машині. Помістіть їх у барабан пральної машини — кращі пристрої з фронтальним завантаженням або верхнім завантаженням без мішалки, щоб уникнути заплутування — по два за раз, щоб рівномірно розподілити вагу.

Крок другий: машинне прання в режимі холодного делікатного прання

Увімкніть пральну машину в режимі холодної делікатної обробки з невеликою кількістю м’якого миючого засобу, який захистить колір і запобіжить утворенню плям. Рекомендуємо використовувати вдвічі меншу кількість миючого засобу для одягу такого ж розміру. Щоб переконатися, що весь миючий засіб вичерпався, можна пройти цикл холодного полоскання в машині, але це не обов’язково, якщо використовується відповідна кількість мийного засобу.

Крок третій: сушіть у сушильній машині на слабких обертах

Після прання подушки можна відправляти безпосередньо в сушильну машину на низькій температурі. Не забудьте додати кульки для сушіння — вони допоможуть розпушити подушки під час сушіння. Або розпушіть мокрі подушки вручну та повісьте їх сушитися.

Як почистити чохол для декоративної подушки

Крок перший: машинне або ручне прання, залежно від матеріалу

Для чохлів, які можна прати в пральній машині, вийміть вкладиш і пропустіть чохли за делікатним циклом у холодній воді. Рекомендуємо використовувати мішки для білизни для додаткового захисту. 

Однак машинне прання не завжди є можливістю, особливо якщо подушка виготовлена ​​з шовку чи вовни або має декоративні штрихи, такі як блискітки чи намистини. Ці чохли потрібно буде прати вручну або хімчистити. Якщо сумніваєтеся, зверніться до інструкцій на етикетці з догляду.

Крок другий: повісьте чохол для висихання або сушіть у машині на слабкому вогні

За можливості висушіть кришки машини. Якщо вам потрібно сушити їх у машині, виберіть низький нагрів, щоб уникнути усадки. 

Як випрати наволочку вручну

Крок перший: наповніть чисту ванну водою нейтральної температури

Змішайте невелику кількість рідкого миючого засобу у воді, потім занурте подушки та дайте їм просочитися на кілька хвилин.

Крок другий: перемішайте воду

Після того, як подушки просочилися наскрізь, обережно натисніть на подушки, збовтуючи воду. Це допоможе послабити та видалити будь-який бруд, який міг накопичитися.

Крок третій: злийте воду з ванни та промийте її

Опустивши воду з ванни, промийте подушки теплою водою. Потім натисніть на подушки, щоб видалити зайву воду.

Крок четвертий: висушіть на решітці

Накрийте решітку рушником, щоб вода вбирала краплі. Це також запобігає провалюванню подушки. 

Питання що часто задаються

Чистити декоративні подушки чи прати в машині?

Якщо є можливість прати наволочки та вставки в пральній машині, вибирайте цей шлях. Це найпростіший і найефективніший метод. Для подушок, які не можна прати в пральній машині, як-от подушки з декоративними додатками, такими як намистини, вам потрібно буде очистити.

Чи змінюється матеріал декоративної подушки, як і як часто її потрібно чистити?

Коротка відповідь: так. Шерсть, наприклад, добре вбирає вологу та має природні антибактеріальні властивості, тому її потрібно рідше прати. Але покупець будьте обережні. Якщо ви купуєте декоративну подушку з вовни, — її важче почистити, ніж інші альтернативи, оскільки її не можна класти в пральну машину. Бавовна, тим часом, потребує частішого прання, але найчастіше її можна прати в пральній машині.

А як щодо сезонних подушок? Чи варто їх чистити перед тим, як зберігати на сезон?

Однозначно. Найкраще чистити новинки та святкові подушки перед тим, як зберігати їх на сезон, щоб очистити тіло від жиру, пилу, пилових кліщів, алергенів і цвілі, щоб подушки залишалися свіжим. Якщо наступного святкового сезону ваші подушки у формі гарбуза чи Санти потребують оновлення, збризніть їх спреєм для білизни.

Прокрутити вгору