Як почистити посудомийну машину за 5 простих кроків

Коли ви востаннє мили свою посудомийну машину? Можливо, це було минулого місяця чи минулого року, а може, ви не пам’ятаєте. Можливо, ви припустили, що поки вона миє ваш новий посуд і приладдя, ваша посудомийна машина також очищає себе. На жаль, це не так, тож вам варто додати це завдання до свого контрольного списку весняного прибирання.

Посудомийну машину, як і іншу вашу кухонну техніку, потрібно регулярно мити, щоб працювати на найвищому рівні. З часом залишки їжі, залишки миючого засобу, жир і мінеральні відкладення накопичуються всередині вашої посудомийної машини, спричиняючи її менш ефективну роботу. Це також може створити середовище для розмноження бактерій, що викликають запах. Якщо ваш посуд стає не таким чистим, як раніше (або ви нещодавно помітили дивний запах під час виконання циклу миття), настав час якісного глибокого очищення.

Якщо думка про бактерії, що потрапили всередину вашого приладу, викликає у вас здригання, читайте далі, щоб дізнатися про п’ять простих кроків, які миттєво очистять вашу посудомийну машину.

Як часто потрібно мити посудомийну машину?

Ми рекомендуємо щотижня виконувати кроки з першого по третій — очищати злив та фільтр, а також протирати дверцята. Однак ви можете зберегти глибоке очищення оцтом і харчовою содою для свого щомісячного списку завдань.

Можливо, це не найпривабливіше завдання, але як тільки ви побачите накопичення всередині вашої посудомийної машини, вам слід виробити звичку регулярно мити. Зрештою, щоб мати цей блискуче чистий посуд, вам потрібен блискуче чистий прилад, щоб зберегти його свіжим.

Речі, які вам знадобляться:

  • Паперові рушники
  • Губка
  • Мірний стакан, який можна мити в посудомийній машині
  • Дистильований білий оцет
  • Харчова сода
  • Універсальний засіб для чищення
  • Засіб для чищення нержавіючої сталі
  • Перекис водню (за бажанням)
  • Гумові рукавички (за бажанням)

Як очистити посудомийну машину

Крок 1: Очистіть злив

Перш ніж почати, вам потрібно спорожнити посудомийну машину. Після того, як ви приберете посуд з останнього циклу миття, зніміть нижню полицю посудомийної машини та перевірте злив.

Ймовірно, там ховається їжа, мотлох та інші таємничі предмети, тож ви можете надіти рукавички для цього. Візьміть паперовий рушник і кілька разів проведіть по каналізації, ретельно видаливши все, що не належить. Очищення каналізації допоможе вашій посудомийній машині працювати ефективніше, а також значною мірою допоможе запобігти утворенню запахів.

Крок 2: Зосередьтеся на фільтрі

Після того, як ви очистили каналізацію, настав час перейти до фільтра посудомийної машини (який зазвичай розташований під нижнім розпилювачем або в задньому куті вашої посудомийної машини). Зніміть фільтр із нижньої частини посудомийної машини та промийте його гарячою водою, використовуючи зубну щітку, щоб обережно очистити сітчасту сітку від жиру чи їжі. Коли сітчасті та пластикові частини фільтра стануть чистими, поверніть його на місце.

Якщо ваш фільтр особливо забруднений, корисно замочити його в раковині в гарячій мильній воді під час виконання наступних кроків.

Крок 3. Протріть двері

Дверцята вашої посудомийної машини, швидше за все, отримують багато відвідувачів, а це означає, що вони збирають багато відбитків пальців і мікробів. Щоб очистити внутрішню частину дверцят посудомийної машини, візьміть мильну губку та витріть сміття чи жир. Обов’язково очистіть дверцята зверху та з боків.

Крок 4: Запустіть цикл лише з оцтом

Після виконання кроків з першого по третій поставте мірну чашку, яку можна мити в посудомийній машині, наповнену двома чашками дистильованого білого оцту, на верхню полицю вашої посудомийної машини. Запустіть посудомийну машину на звичайний гарячий цикл без додавання будь-яких миючих засобів або посуду. Оцет розщепить будь-які залишки частинок або жиру, що залишилися після протирання поверхні.

Крок 5: Посипте харчову соду

Після завершення циклу миття оцтом вийміть мірну чашку та посипте одну чашку харчової соди на нижню решітку. Запустіть ще один звичайний гарячий цикл — знову без посуду. Це вишенька на торті вашого глибокого очищення, оскільки харчова сода діятиме як дезодорант і вдвічі зменшуватиме залишки бруду.

Як довше підтримувати посудомийну машину чистою

Оскільки глибоке прибирання потрібно включати в розклад приблизно раз на місяць, між прибираннями слід виконувати кілька профілактичних кроків. Найважливішим завданням, яке потрібно виконувати щотижня, є очищення фільтра, яке, на щастя, займає лише кілька хвилин. Якщо ви не дуже часто користуєтеся посудомийною машиною, достатньо прочищати фільтр кожні два тижні, щоб пристрій працював безперебійно (а ваш посуд виблискував).

Як позбутися смуг на вашій посудомийній машині

На передній частині дверей використовуйте паперові рушники та універсальний миючий засіб, щоб видалити мікроби з поверхні. Якщо у вас є посудомийна машина з нержавіючої сталі, відполіруйте будь-які відбитки пальців за допомогою якісного засобу для чищення нержавіючої сталі (наприклад, серветок для чищення нержавіючої сталі Weiman або розпилювача), щоб ваша посудомийна машина виглядала так само добре зовні, як і всередині.

Розчин для очищення посудомийної машини своїми руками

Оцет і харчова сода зазвичай очищають більшість запахів і бактерій, що ховаються у вашій посудомийній машині, але іноді потрібне більш глибоке очищення. Щоб отримати легкий розчин для чищення своїми руками, змішайте дві чашки харчової соди з приблизно трьома столовими ложками перекису водню, а потім відкладіть одну мірну ложку в сторону. Дайте черпаку застигнути, перш ніж додати його на нижню полицю вашої посудомийної машини для повторного циклу гарячої води.

Прокрутити вгору