Як випрати ковдру за 5 неймовірно простих кроків

Більшість із нас знають, що прати простирадла та наволочки потрібно щотижня. Але коли справа доходить до ковдр, у нас є ще кілька запитань. Для початку, як часто ми повинні їх мити? Нам не потрібно щотижня запихати ці пухнасті ковдри в наші пральні машини, чи не так? І що ще важливіше, як ми маємо прати свої ковдри? Чи можемо ми кинути їх у прання разом із постільною білизною, чи їм потрібен додатковий догляд?

Подібно до простирадл, ковдри можуть з часом накопичувати бруд, піт, олію та інше сміття . І це накопичення може спричинити різноманітні проблеми (подумайте: висипання, запальна алергія тощо). Швидше за все, ви щотижня проводите з ковдрою 49–63 години. 1 Отже, звичайно, ви хочете, щоб це було чисто. І окрім накопичення сміття, хіба свіжа пухнаста ковдра не схожа на те, до чого хочеться притулитися вночі?

Що ж, у нас є хороші та погані новини. Хороша новина: вам, ймовірно, потрібно прати ковдру лише раз на сезон. Погана новина: ви не можете кидати свою ковдру в пральну машину разом із рештою постільної білизни. 

Як часто потрібно чистити ковдру?

Оскільки ковдра не торкається безпосередньо вашого тіла, вам не потрібно прати її так часто, як ви прате простирадла. Крім того, оскільки ваша ковдра підкладена наповнювачем, вона може не витримувати прання так добре, як ваші простирадла.

Щоб підтримувати свою ковдру в ідеальній формі, ви, мабуть, захочете прати її раз на сезон. Цього має бути достатньо часто, щоб ваша ковдра була чистою, але не так часто, щоб ваша ковдра зношувалась невиправдано швидко. 

Звичайно, якщо ваша ковдра забрудниться більше, ніж ви очікуєте, ви завжди можете випрати її раніше. Спробуйте поєднати свій особистий досвід із цим емпіричним правилом, щоб знайти частоту прання, яка вам підходить. 

Речі, які вам знадобляться: 

  • Голка і нитка (необов’язково)
  • Пральна машина великої місткості
  • Сушарка високої потужності
  • М’який миючий засіб
  • М’ячі для сушіння або тенісні м’ячі

Як почистити пухову ковдру

Крок 1. Перевірте свою ковдру на наявність розривів

Покласти порвану ковдру в пральну машину — це запорука катастрофи, тож подивіться на розриви, дірки чи потерті нитки. І обов’язково відремонтуйте їх перед тим, як випрати ковдру — ви, ймовірно, можете скористатися голкою та ниткою, щоб виконати роботу.

Крок 2. Обережно виперіть ковдру в машині

Переконайтеся, що ваші пральні машини достатньо великі, щоб вмістити вашу ковдру. Щоб випрати ковдру вдома, вам знадобиться пральна машина великої місткості та сушильна машина великої місткості. Якщо ваша пральна та сушильна машини справні, обережно помістіть ковдру в пральну машину. І додайте невелику кількість м’якого миючого засобу.

Запрограмуйте пральну машину на щадний цикл. Щоб визначити температуру води, ознайомтеся з інструкціями по догляду за конкретною ковдрою. (Якщо ви не можете їх знайти, прохолодний або теплий зазвичай є безпечним варіантом.

Якщо є можливість, налаштуйте пральну машину на два цикли полоскання, щоб усе мило вимилося з ковдри.

Крок 3. Ретельно прополощіть ковдру

Перевірте свою ковдру, щоб переконатися, що вона ретельно виполоскана. Якщо воно все ще відчувається мильним, запустіть ще один цикл полоскання.

Крок 4. Висушіть свою ковдру за допомогою кульок для сушіння

Коли ваша ковдра стане чистою, обережно перемістіть її до високоємної сушильної машини. Потім додайте до завантаження кілька сушильних м’ячів або тенісних м’ячів. (Це має допомогти вашій начинці рухатися, допомагаючи вашій ковдрі швидше висихати та запобігаючи злипання начинки в одному місці.) Потім запустіть цикл сушіння на низькому нагріванні. 

Крок 5. Висушіть ковдру в пральній машині без нагрівання

Якщо ваша ковдра не висохла повністю, залиште її в сушарці. Увімкніть цикл сушіння на повітрі (або сушіть у сушильній машині без нагрівання) і повторюйте цей крок, доки ковдра повністю й повністю не висохне. 

Як почистити пухову альтернативну ковдру

Крок 1. Перевірте свою ковдру на наявність розривів

Перш ніж випрати ковдру, переконайтеся, що вона в ідеальному стані. Якщо ви помітили розриви, дірки або потерті нитки, подбайте про них. (Ймовірно, ви можете зробити це за допомогою голки та нитки.)

Крок 2. Обережно виперіть ковдру в машині

Коли ваша ковдра буде готова до прання, переконайтеся, що ваші пральні машини готові до цього. Ще раз перевірте, чи є у вас пральна машина великої місткості та сушильна машина великої місткості. Якщо ви цього не зробите, ваші машини можуть бути замалими, щоб впоратися з вашою ковдрою.

Якщо ваші машини досить великі, обережно покладіть ковдру всередину пральної машини. І додайте невелику кількість м’якого миючого засобу. Ще раз перевірте інструкції з догляду, щоб зрозуміти, який цикл слід використовувати для прання ковдри. Як правило, запуск м’якого циклу з прохолодною водою має спрацювати.

Крок 3. Ретельно прополощіть ковдру

Ваша ковдра не повинна бути повністю вільна від мила, перш ніж вона потрапить у сушарку. Тому перевірте, чи його ретельно промито. Якщо ні, запустіть ще один цикл промивання.

Крок 4. Висушіть ковдру в пральній машині без нагрівання

Щоб висушити ковдру, обережно помістіть її в сушарку. І додайте кілька сухих м’ячів або тенісних м’ячів. (Вони повинні забезпечити рівномірний розподіл начинки у вашій ковдрі та сприяти її швидкому висиханню.) Потім висушіть ковдру в пральній машині без тепла. (Якщо у вас є цикл сушіння на повітрі , ви можете його увімкнути.)

Може знадобитися кілька циклів, перш ніж ковдра повністю висохне. Тому продовжуйте сушити, поки воно не стане готовим.

Прокрутити вгору