Як вивести плями з матраца раз і назавжди

Підтримуйте свій матрац у хорошому стані, щоб отримати найдовшу віддачу від своїх інвестицій. Доглянутий матрац може прослужити до десяти років, і якщо ви інвестували в якісний матрац, важливо правильно за ним доглядати.

Але трапляються нещасні випадки, і іноді ідеальний матрац забруднюється неідеальною плямою. Для найкращого результату ідеально виявити пляму відразу, як тільки вона з’явиться, але навіть стару пляму можна видалити за допомогою відповідних інструментів. Незалежно від того, чи є у вас матрац з піни з пам’яттю чи матрац із внутрішньою пружиною, ось інструменти, які вам знадобляться, щоб позбутися цієї стійкої плями та оновити своє ліжко.

Як часто потрібно виводити плями з матраца?

За словами експертів, ви повинні прагнути чистити свій матрац принаймні двічі на рік. Це гарантує захист від бактерій, бруду та сміття, а ваш матрац прослужить довгі роки. Але що станеться, коли ви виявите непривабливу пляму на своєму матраці? Будь-яку пляму слід очистити, як тільки ви її виявите, чи то одразу після її появи, чи через кілька тижнів, коли ви змінюєте простирадла.

Свіжу пляму буде легше очистити, ніж ту, яка залишилася протягом багатьох днів, тому ми рекомендуємо перевіряти свій матрац щоразу, коли ви змінюєте простирадла (тобто, в ідеалі, щотижня), щоб переконатися, що ваш матрац чистий від плям.

Що вам знадобиться, щоб вивести пляму з матраца

  • Пензель
  • Серветка з мікрофібри
  • Харчова сода
  • Оцет
  • Засіб для миття посуду
  • М’яка щітка
  • Ручний пилосос
  • Куплений в магазині ензимний очисник (не обов’язково)

Перш ніж подумати про заміну цього сильно забрудненого матраца, прочитайте далі, як видалити навіть стару пляму, щоб ваш матрац виглядав абсолютно новим.

Крок 1. Промокніть пляму

Якщо ви діяли швидко і помітили пляму відразу ж, ніколи не тріть. Візьміть рушник з мікрофібри й обережно промокніть пляму, доки не зникнуть залишки. Ми рекомендуємо уникати паперових рушників, особливо з плямами рідини, але все, що у вас під рукою, підійде в крайньому випадку.

Крок 2. Пропилососьте матрац

Незалежно від того, чи ви помітили пляму відразу, чи вона вже висохла, настав час пропилососити матрац. Візьміть ручний пилосос або насадку, яка дозволить вам легко вимести бруд і сміття з вашого матраца.

Ми рекомендуємо робити це принаймні щомісяця як звичку, але це ключовий крок, який потрібно виконати, перш ніж спробувати впоратися з плямою. Навіть якщо бруд не є частиною поточної проблеми, це чудовий спосіб зменшити пил і продовжити термін служби вашого матраца.

Крок 3: Розпиліть розчин оцту

Ваш наступний крок дещо залежатиме від типу плями (якщо ви знаєте!). Якщо ви знайшли загальну пляму й не можете визначити її джерело, почніть так. Візьміть порожню пляшку з пульверизатором і змішайте одну частину теплої води з однією частиною оцту та трохи мильного засобу. Перемішайте і розпиліть безпосередньо на уражену ділянку. Дайте розчину постояти принаймні 10 хвилин або довше, якщо ваша пляма стара, а потім обережно промокніть пляму.

Як і з будь-якою плямою, ні в якому разі не потрібно втирати розчин у матрац. Це лише погіршить пляму та заштовхне бруд глибше у волокна.

Якщо це видалило вашу пляму, чудово! Зачекайте, доки матрац повністю висохне, перш ніж знову класти простирадла.

Крок 4. Скористайтеся купленим очисником

Якщо ви зіткнулися з нещасним випадком привчання до горщика або з іншою рідиною тіла, ви можете потягнутися за ферментним очисником, поки будете боротися з плямою. Придбаний у магазині засіб для чищення, створений для сечі чи інших нещасних випадків, може допомогти запобігти проникненню запахів углиб вашого матраца.

Коли справа доходить до плям тілесних рідин, таких як кров або сеча, завжди уникайте використання гарячої води, оскільки тепло може «закріпити» пляму та зробити її стійкою. Почніть з холодної води.

Крок 5: Посипте харчову соду

Коли ви дасте розчину виконати свою роботу і ви видалите пляму, посипте харчовою содою весь матрац. Це може допомогти запобігти появі цвілі та зменшити ймовірність появи запахів, які залишаються у вашому матраці. Дайте соді постояти принаймні 10 хвилин, а потім пропилососьте її.

Крок 6. Дайте йому висохнути на повітрі

Незалежно від того, чи є у вас ортопедичний матрац чи матрац з піни з пам’яттю, важливо завжди дати матрацу повністю висохнути, перш ніж застелити ліжко. Використовуйте найменшу кількість рідини для очищення плями, наскільки це можливо, допоможе уникнути плісняви ​​та цвілі, а провітрювання дасть вашому матрацу можливість дихати.

Поради, як уникнути плям на матраці

Звичайно, найкращий спосіб видалити пляму з матраца – це зробити все можливе, щоб уникнути плям. Хоча ви не можете запобігти нещасним випадкам, ми рекомендуємо завжди накривати ваш новий матрац якісним захисним матрацом. Шукайте щось водонепроникне, але водночас дихаюче та гнучке.

Перевіряйте матрац на наявність подряпин або розривів кожного разу, коли змінюєте простирадла, і не забувайте чистити його кожні кілька циклів.

Як позбутися запахів у вашому матраці

Як ми обговорювали раніше, харчова сода є чудовим природним пом’якшувачем запаху та прекрасним останнім кроком до будь-якої процедури чищення матраца. Якщо ви все ще боретеся зі стійкими запахами, спробуйте замість цього кукурудзяний крохмаль. Обережно посипте його на пляму або запах і пропилососьте.

Інші варіанти включають спрей для дезінфекції тканини або кілька крапель ефірних масел, змішаних з водою. Обов’язково уникайте насичування матраца будь-яким із цих методів – достатньо розпилення, щоб освіжити матрац.

Прокрутити вгору