5 простих способів видалити плями від кави з меблів

Для багатьох із нас кава – це повсякденна потреба у житті. І хоча випадкове проливання кави неминуче, плям не повинно бути. Хороша новина полягає в тому, що плями від кави відносно легко видалити, але з одним застереженням: діяти потрібно швидко. 

Перш ніж затято витирати пляму від кави вологою ганчіркою, зверніть увагу, які методи очищення працюють, а які приносять більше шкоди, ніж користі.

Не дозволяйте невеликій пролитій рідині зіпсувати вам день або ваші меблі. Натомість слідуйте надійним методам, які ми для вас розібрали нижче. Ви можете думати про видалення кавових плям як про процес спроб і помилок; завжди починайте із найпростішого рішення, перш ніж переходити до наступного методу.

Ми покроково докладно розповіли, як видалити пляму від кави з ваших меблів, свіжих або висохлих, на тканині або дереві. 

Речі, які вам знадобляться:

 • Серветка з мікрофібри
 • Оцет
 • Харчова сода
 • Розпилювач
 • Пральний порошок
 • Засоби для виведення плям з кисневим відбілювачем (за бажанням)

Як видалити свіжу кавову пляму з тканинних меблів

Плями від свіжої кави необхідно видаляти якнайшвидше. Чим довше ви чекаєте, тим важче видалити пляму.

 1. Акуратно промокніть пляму чистою серветкою з мікрофібри, концентруючись до центру плями. Чи не тріть. Перед тим, як переходити до наступного кроку, промокніть якомога більше рідини.
 2. Промийте склянкою холодної води. Акуратно промокніть воду.
 3. Повторюйте, поки не видаліть всю каву з плями. Висушіть його на повітрі за допомогою вентилятора або сушарки, налаштованої на низьку температуру. Не застосовуйте тепло, у тому числі лампи, тому що від тепла пляма засохне.

Як видалити свіжу кавову пляму з меблів з твердою поверхнею

Це просто: просто витріть пляму серветкою з мікрофібри. 

Як видалити висохлу пляму від кави з тканинних меблів

Чим довше кавова пляма залишається, тим важче її видалити. Однак це не безнадійна справа. Є три методи видалення плям від засохлої кави з тканинних меблів, тому почніть з першого (і найпростішого), перш ніж переходити до інших методів. 

 1. Зробіть очищувальну суміш із теплої води, прального порошку та оцту, використовуючи кілька крапель миючого засобу, 1/3 склянки оцту та 2/3 склянки теплої води.
 2. Змочіть у суміші чисту тканину і протріть нею пляму. Зачекайте кілька хвилин, потім промийте холодною водою, не забудьте видалити весь мильний розчин з оббивки. Промокніть сухою чистою тканиною. Повністю висушіть на повітрі далеко від прямих джерел тепла.
 3. Якщо мильна вода не справляється з цим завданням, посипте пляму харчовою содою. Залиште на 15 хвилин, потім пропилісосьте харчову соду.
 4. Якщо після використання харчової соди пляма все ще не зникла повністю, скористайтеся засобом для виведення плям з кисневим відбілювачем. Змішайте столову ложку кисневого відбілювача з 2 столовими ложками гарячої води і натріть пляму отриманою сумішшю. Перед тим, як спробувати цей метод, протестуйте засоб для виведення плям на невеликій непомітній ділянці. 

Як видалити засохлу пляму від кави з меблів з твердою поверхнею

Хоча ці плями здаються стійкими, насправді легко впоратися з ними. Якщо ви бажаєте видалити засохлі плями від кавових кілець на столах, кухонних стільницях або навіть на підставках, виберіть один із цих двох варіантів очищення.

 1. Протріть поверхню сумішшю теплої води та харчової соди. 
 2. Або просто розпорошіть на пляму універсальний засіб для чищення і протріть його тканиною з мікрофібри. 

Як видалити свіжу каву з вершками та/або цукровою плямою з меблів

Всі плями, що містять речовини, такі як кава, чай, червоне вино, видалити ще важче, якщо вони змішані з іншими речовинами, такими як вершки та цукор. Для цих плям витягніть міцний матеріал.

 1. Якщо пляма від кави містить вершки або цукор, використовуйте миючий засіб, що містить ферменти.
 2. Змішайте чайну ложку миючого засобу із чашкою теплої води у пульверизаторі. Розпиліть суміш на пляму та зачекайте 15 хвилин.
 3. Збризкайте пляму холодною водою і промокніть чистим сухим рушником.

Як видалити плями з кавових чашок

Ви думали, ці темні обручки кавових плям на ваших улюблених гуртках назавжди? Ні. Їх дуже легко видалити за допомогою цього простого способу.

 1. Спочатку насипте в чашку харчову соду, а потім додайте до неї достатньо води, щоб утворилася паста.
 2. Потріть губкою кілька хвилин, потім змийте.
Прокрутка до верху