Як почистити шпалери як професіонал

Усі знають, що важливо мити кухні , ванні кімнати та брудні підлоги, але чи знаєте ви, що вам також слід почистити шпалери? Стіни, як і будь-яка поверхня, з часом збирають пил і бруд, тому цілком логічно, що ваші шпалери також потрібно очистити.

Очищення шпалер гарантує, що вони залишаться яскравими та стійкими, оскільки бруд не зможе потьмянити їх блиск. А чищення шпалер також гарантує довший термін служби шпалер, оскільки вони зможуть довше залишатися в кращому стані. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як часто вам слід чистити шпалери, що вам знадобиться, різні типи шпалер і як зберегти їх чистими довше.

Як часто потрібно чистити шпалери?

Щоб зберегти гарний вигляд, шпалери потрібно чистити сезонно — три-чотири рази на рік. Регулярне чищення запобігає появі пилу та бруду на шпалерах, а також гарантує, що коли ви їх чистите, це займе набагато менше часу, ніж якби ви чистили їх лише раз на рік.

Однак якщо ви не хочете так часто чистити шпалери, продовжуйте читати, щоб дізнатися, як зберегти їх чистими довше. У будь-якому випадку, перш ніж почати чистити шпалери, вам потрібно буде визначити, який у вас тип.

Види шпалер

Ми всі знаємо, що шпалери бувають різних візерунків і розмірів, але чи знаєте ви, що вони також бувають різних типів? Існує три основних типи шпалер, які використовуються сьогодні, і спойлер: лише один із них насправді паперовий.

Вінілові шпалери

Вінілові шпалери – одні з найпопулярніших шпалер. Вінілові шпалери, виготовлені зі своєї тезки, вважаються міцними та їх легко чистити. Він розрахований на термін служби від 10 до 20 років, і він також може бути в кількох різних формах: суцільний листовий вініл (висока міцність), тканина з вініловим покриттям (чудова текстура) і папір з вініловим покриттям (чудовий колір).

Паперові (або целюлозні) шпалери

Паперові шпалери — це ще одна класика — вони існують протягом століть і вперше використовувалися середньовічним вищим класом для покриття кам’яних стін і збереження тепла. Він як ніщо інше може вловлювати яскраві кольори, хоча з часом його колір може зникати. Однак їх делікатна природа робить їх схильними до розривів і надмірної вологи, що робить ці шпалери дещо вибагливішими у догляді.

Тканинні шпалери

Тканинні шпалери нададуть вашим стінам пишного текстурованого вигляду. Як правило, це шпалери найвищої якості, і це не дарма — тканинні шпалери практично кричать про елегантність. Це також може стати досить дорогим, особливо якщо шпалери виготовлені з високоякісної тканини, як-от шовк або оксамит. Але разом із чудовою красою також приходить ретельний догляд, тому переконайтеся, що ви знаєте, що вам потрібно з точки зору обслуговування.

Що тобі потрібно

Для всіх видів шпалер:

 • Серветки з мікрофібри
 • Пилосос
 • Вакуумний настінний щітковий подовжувач

Тільки для вінілових шпалер:

 • Тепла вода
 • Чиста губка
 • Кастильське мило
 • Серветки з мікрофібри
 • Білий оцет (за бажанням)
 • Мило для миття посуду, гумка або білий хліб (за бажанням)
 • Гаряча праска (не обов’язково)

Як очистити шпалери

Крок 1. Очистіть поверхню від пилу

Не всі шпалери можна очистити однаково, але всі вони починаються з того самого першого кроку: видалення пилу. Спроба очистити все ще запорошену стіну призведе лише до руху та розмазування бруду навколо, тому вам потрібно витирати пил, як би це не дратувало.

Щоб полегшити собі завдання, використовуйте ганчірку з телескопічною ручкою, щоб досягти високих точок і складних кутів, або скористайтеся пилососом і подовжувачем для щітки для стін. Якщо ви використовуєте подовжувач для щітки для стін, переконайтеся, що щітка не надто груба, оскільки вона може подряпати стіни.

Використовуйте серветку з мікрофібри для видалення невеликих запилених плям на шпалерах, до яких не можна дістати ні щіткою, ні серветкою.

Якщо ваші шпалери тканинні або паперові, на цьому прибирання закінчується. Чистка рідиною може пошкодити цілісність і колір шпалер.

Крок 2. Створіть свій очисний розчин

За допомогою відра або великої миски змішайте 1/4 склянки кастильського мила з галоном теплої води. Після з’єднання змочіть (неабразивну) губку в розчині та відіжміть, доки вона не стане вологою.

Крок 3: Витріть і висушіть

Потім візьміть губку і обережно протріть вінілові шпалери. Не тріть і не віджимайте губку, але зверніть увагу на складні плями. Почніть із верхньої частини стіни й рухайтеся вниз, уважно витираючи всі краплі.

Після цього дайте шпалерам висохнути на повітрі. Якщо ви помітили, що це займає деякий час, або у вашому домі волого, скористайтеся тканиною з мікрофібри, щоб пришвидшити процес.

Крок 4: Обробіть будь-які стійкі плями

Тепер настав час повернутися до тих плям, які ви помітили раніше. Використовуйте гумку для гумки, шматок білого хліба або губку з мильним розчином, щоб обережно потерти пляму. Це добре працює для видалення потертостей, бруду та відбитків пальців. Використовуйте чисту вологу губку, щоб протерти область.

Щоб очистити жирні плями, змішайте 1/2 склянки білого оцту зі склянкою теплої води. Використовуйте спонж, щоб нанести його на жирну ділянку, а потім висушити рушником. Щоб позбутися плям від кольорових олівців, використовуйте лезо тупого ножа, щоб зішкребти надлишки воску від кольорових олівців. Потім покладіть гарячу праску (без пари) на стопку паперових рушників на пляму від олівця. Пляма має перенестися на паперовий рушник.

Як довше зберегти шпалери чистими

Безсумнівно, чищення шпалер може бути виснажливим завданням, але ви можете мінімізувати свою роботу, дотримуючись цих двох порад, щоб довше підтримувати шпалери чистими.

 1. Подумайте, де ви встановлюєте шпалери. Якщо ви плануєте поклеїти шпалери у власному домі, розміщуйте їх у місцях, вільних від зайвого жиру та вологи (так само, як: не кухня). За шпалерами, які не містять цих забруднень, буде набагато легше доглядати.
 2. Обробляйте плями, коли вони з’являються. Якщо жир бризкає або ваша чотирирічна дитина вирішить зробити шпалери своїм полотном, обробіть ці плями якомога швидше. Не тільки легше видалити нову пляму, ніж стару, це також зменшить потребу в регулярному чищенні.
Прокрутити вгору