Як очистити важкодоступне зовнішнє вікно

Чисті вікна покращують привабливість вашого будинку та дозволяють природному світлу проникати всередину. Вони також забезпечують чітку лінію видимості для подій на відкритому повітрі. Хоча ви можете регулярно мити внутрішню частину вікон , очищення зовнішньої сторони може стати проблемою, особливо якщо до вікон важко дістатися, на верхніх поверхах або вони мають дивну форму.

Отже, як мити важкодоступні вікна? Існують різні підходи, включно з використанням драбини, висувних стовпів, магнітних очищувачів вікон і роботів-прибиральників, і безпека є головним пріоритетом. Ось найкращі способи очищення зовнішніх вікон, до яких важко дістатися.

Підготовка до миття вікон

Першим кроком до чищення важкодоступних вікон є вибір методу доступу до кожного вікна. Хоча деякі віддають перевагу драбині для важкодоступних зовнішніх вікон, ви також можете використовувати швабру або висувний ракель. Вам знадобляться драбина чи подовжувач, чи ви знімете вікна та помиєте їх на землі, перш ніж знову встановити? Ваш метод визначатиме матеріали та підготовку, які вам знадобляться для успіху.

Коли ви визначитеся з підходом до очищення, зберіть усі необхідні інструменти. Інструменти для очищення відрізняються залежно від методу, а також уподобань користувача. Наприклад, одні вважають за краще мити за допомогою миючого засобу для посуду, а інші віддають перевагу комерційним засобам для миття вікон. Стандартне обладнання для прибирання включає м’яку щітку або губку, ракель, миючий розчин (мило для посуду або комерційний засіб для миття вікон) і інструмент для сушіння, наприклад тканину з мікрофібри.

Нарешті підготуйте власне вікно до миття. Почніть з очищення області навколо вікна. Якщо вікна мають сітки, зніміть і очистіть їх окремо . Також видаліть усе, що може заблокувати доступ до віконних стекол і рам, наприклад решітки чи віконниці, і вимийте їх окремо. Крім того, приберіть навколо вікна все, що можна пошкодити, наприклад вазони, машини чи дитячі іграшки.

Як мити зовнішні вікна за допомогою драбини

Якщо вам зручно користуватися драбиною, щоб дістатися до вікон, переконайтеся, що вона справна. Обов’язково присутня інша особа, яка закріпить його за вас і переконається, що він підтримується на протиковзких накладках. Вживайте заходів безпеки, як-от носіння шолома, ременя та іншого відповідного захисного спорядження.

Основні кроки для чищення будь-якого вікна – це очищення від бруду та бруду за допомогою м’якої щітки або губки та мильної води. Потім промийте вікно чистою водою і висушіть його газетами або ганчіркою з мікрофібри. Ви також можете скористатися розчином для миття вікон без розводів . Переконайтеся, що ви можете безпечно підніматися та спускатися по драбині зі своїми інструментами та розчинами для миття вікон.

Як прибирати вікна зовні без драбини

Якщо ви хочете, щоб ваші ноги міцно стояли на землі, ви можете використовувати різні інструменти для доступу до цих важкодоступних місць.

Висувний ракель із телескопічною ручкою : вони бувають різної довжини, і ви можете придбати такий, достатній для того, щоб дотягнутися до вікна другого поверху з землі. Купуючи висувний ракель, замовляйте один із міцним рукавом, який може витримати тиск відтирання плям і бруду з вікон.

Садовий шланг із регульованою насадкою: такий підхід дозволяє використовувати потік води під високим тиском для очищення вікон, включаючи всі закутки та щілини. Почніть із бризки шлангом у вікно. Потім потріть вікно м’якою щіткою або губкою. Потім промийте чистою водою зі шланга. Ракель, прикріплений до висувної стійки, видаляє надлишок води та надає вікну полірованого вигляду. Або скористайтеся комерційним розчином для миття вікон або сумішшю оцту та води. Розпиліть на вікно та протріть поверхню ганчіркою з мікрофібри для блискучої чистоти.

Побутова швабра: Існують насадки для швабри спеціально для миття вікон. Однак, якщо ваше вікно доступне з першого поверху, ви можете скористатися стандартною шваброю з мильною водою. Промийте та висушіть серветкою з мікрофібри, намотаною на швабру. Ви також можете протерти вікно за допомогою купленого в магазині або домашнього миючого засобу, щоб виглядати без смуг.

U-подібна телескопічна палиця: вони зазвичай поставляються в наборі, що містить губку, ракель і тканину для чищення. Стовп особливо корисний для мешканців багатоквартирних будинків, оскільки він огинає горизонтальні розсувні двері з внутрішньої сторони. Це означає, що вам не потрібно виходити на вулицю, щоб помити зовнішні вікна.

Магнітний очисник: якщо ви живете в квартирі або з іншого боку не можете дістатися до вікон за допомогою драбини чи висувної жердини, подумайте про використання магнітного очищувача. Дві сторони пластикового інструменту для чищення розміщуються з обох боків вікна та злипаються. Використовуючи ручку на внутрішній частині інструменту, ви можете направляти інструмент туди, куди вам потрібно. Змочіть чистячі сторони пристрою в миючому розчині та встановіть його на внутрішню та зовнішню поверхню вікна. Потім перемістіть внутрішню ручку, щоб очистити обидві сторони. Не рухайте його надто швидко, оскільки це може призвести до від’єднання магнітів. Крім того, для найкращих результатів працюйте ретельно зверху вниз.

Віконні пилососи: вони спеціально розроблені для видалення частинок бруду та пилу, що застрягли на вікні та його рамі. Вони миють вікна без крапель води, що особливо корисно для багатоквартирних будинків. Ці ручні пилососи мають лезо ракеля, яке видаляє поверхневий бруд і налиплий бруд. Вони також можуть видалити конденсат.

Роботи-прибиральники. Існують різні моделі роботів-прибиральників вікон, більшість з яких працюють за допомогою всмоктування або магнітів. Прикріпіть інструмент до обох боків віконного скла, а потім методично очищуйте від краю до краю. Деякі працюють автоматично, а інші керуються дистанційно.

Найміть професіонала: якщо у вас немає часу чи вміння випробувати перелічені вище методи, подумайте про професійну допомогу. Хитрість полягає в тому, щоб знайти авторитетних професіоналів, які нададуть послуги за доступними цінами. Перед вибором проводите широкі дослідження, порівнюйте ціни та читайте відгуки клієнтів. 

Поради щодо чищення зовні вікон, до яких важко дістатися

Наступні поради допоможуть зробити миття зовнішніх вікон більш ефективним і безпечним.

Завжди сушіть: після промивання витріть вікна газетами або тканиною з мікрофібри. Ви можете збризнути на вікна сумішшю оцту та води або комерційним засобом для миття вікон, перш ніж протерти їх для блиску.

Уникайте паперових рушників: паперові рушники можуть залишати волокна на склі, а традиційні рушники та ганчірки можуть залишати ворсинки. Натомість спробуйте серветки з мікрофібри.

Використовуйте систему з двох відер: щоб уникнути розповсюдження бруду та бруду, використовуйте два відра: одне з мильною водою, а інше – з чистою водою. Потріть вікно м’якою щіткою або губкою, змоченою в мильному розчині, а потім промийте його чистою водою, перш ніж висушити. 

Очищення зверху вниз: уникайте смуг, миючи вікна зверху вниз. Такий підхід також забезпечить вам систематичну роботу та не пропустить жодного місця.

Регулярно мийте вікна: регулярне чищення зовнішніх вікон допомагає запобігти накопиченню. Подумайте про глибоке очищення вікон принаймні двічі на рік, але спробуйте поливати зовнішню поверхню будинку шлангом або використовувати U-подібний стовп принаймні раз на квартал.

Слідкуйте за погодою:  перш ніж почати прибирання, врахуйте погоду. Якщо занадто жарко або сонячно, миючий розчин може швидко висохнути на склі, залишаючи смуги. Прибирайте в прохолодний день (уникайте дощових або вітряних днів), щоб мати достатньо часу, щоб ретельно вимити, промити та безпечно висушити вікна.

Прокрутка до верху