Так, газові каміни потрібно чистити. Ось як це зробити

Звичайно, потріскуючий дров’яний вогонь має свою чарівність, але якщо ви віддаєте перевагу ввімкнути камін одним натисканням вимикача, ніж розпалювати вогонь з полін, газовий камін — чудовий варіант. Більш поширені в сучасних будівлях, газові каміни є зручним і ефективним способом додати тепла і затишку у вашу вітальню. Але, як і будь-яка інша частина вашого будинку, утримання газового каміна в робочому стані може вимагати певного догляду.

Звичайно, патьоки і бруд на склі виглядають неестетично. Але накопичений пил, бруд та інше сміття може призвести до неприємних запахів у вашому каміні, навіть впливаючи на його роботу. З цієї причини експерти кажуть, що важливо регулярно чистити газовий камін.

Попереду ваша покрокова інструкція з чищення газових камінів на думку експертів.

  Як часто потрібно чистити газовий камін?

  Доцільно чистити газовий камін приблизно раз на місяць, після чого раз на рік проводити професійне чищення та огляд. Якщо ви часто користуєтеся каміном, наприклад, у зимові місяці, вам може знадобитися чистити його щотижня або через тиждень. Це також гарна ідея, щоб ретельно очистити свій камін, перш ніж знову почати використовувати його взимку, оскільки влітку він міг зібрати надмірну кількість пилу.

  Незалежно від того, коли ви чистите, використовуйте звичайне чищення каміна як можливість перевірити пристрій на наявність будь-яких проблем, які потребують допомоги експерта.

  Речі, які вам знадобляться:

  • Очищувач скла каміна
  • Щітка з м’якою щетиною
  • Серветка з мікрофібри
  • Мило і вода
  • Викрутка
  • Пилосос з насадкою для шланга
  • Марля (за бажанням)
  • Балончик стисненого повітря (необов’язково)
  • Газета або брезент (за бажанням)

  Крок 1. Вимкніть газ

  Завжди починайте з прохолодного каміна. Перш ніж почати чистити газовий камін, переконайтеся, що ви відкрили газовий кран (зазвичай розташований поруч з каміном). Також важливо переконатися, що індикатор не горить, перш ніж почати.

  Крок 2: Розберіть камін

  Коли камін безпечно чистити, настав час розбирати. Пропонуємо використовувати викрутку для зняття скляного покриття, якщо воно у вас є. Якщо ваш камін має сітчасту завісу або металевий екран, зніміть їх.

  Вам також потрібно буде розібрати колоди, які повинні повернутися на те саме місце, коли ви закінчите. Щоб допомогти собі запам’ятати, як спочатку були зібрані колоди, Варела рекомендує зробити знімок за допомогою телефону. Колоди можуть бути вкриті кіптявою, яка може пошкодити ваш килим або килим, тому, якщо необхідно, заздалегідь постеліть газету або брезент.

  Крок 3: Очистіть скло, сітку або метал

  Потім скористайтеся спеціальним очисником для камінного скла (який зазвичай можна знайти в господарському магазині), щоб очистити камінне скло, дотримуючись інструкцій на продукті. Не забувайте наносити його на тканину з мікрофібри, а не безпосередньо на скло. Зазвичай засоби для чищення камінного скла повинні постояти кілька хвилин; Ви можете розпочати очищення інших компонентів, поки чекаєте.

  Якщо у вас є металевий екран або сітчаста штора, використовуйте пилосос із насадкою для шланга, щоб видалити пил і бруд з обох сторін.

  Крок 4: Очистіть внутрішню частину каміна

  Поки ваш очисник для скла в каміні виконує свою роботу, візьміть пилосос і використовуйте насадку для шланга, щоб видалити пил і павутину з лави або скляних каменів у вашому каміні. Ви можете прикріпити шматочок марлі до кінця насадки за допомогою гумової стрічки, якщо ваші камені досить маленькі, щоб їх можна було всмоктувати у вакуумі. Потім пропилососьте внутрішню частину камінної коробки.

  Для пілотного освітлення та газопроводу використовуйте щітку з м’якою щетиною або стару тканину з мікрофібри, змочену теплою водою з милом. Переконайтеся, що на цих компонентах не залишилося мила, коли ви закінчите. Варела каже, що ви також можете використовувати балончик зі стисненим повітрям, щоб очистити ці частини від пилу.

  Крок 5: Очистіть журнали

  Потім скористайтеся пилососом і насадкою для шланга, щоб висмоктати пил або бруд з полін каміна. Оскільки колоди споживають електроенергію, ніколи не використовуйте миючі засоби або вологу. Замість цього використовуйте суху тканину або м’яку щітку, щоб очистити сміття, яке важко видалити.

  Один із способів уберегти сажу від каміна — регулярно спалювати картопляне лушпиння (тільки переконайтеся, що воно абсолютно сухо, бо вологі не підійдуть). Це допоможе виштовхнути сажу та креозот з каміна.

  Крок 6: Завершіть скло

  Якщо ви бризнули на скло миючим засобом, зараз час його витерти. Використовуйте суху тканину з мікрофібри, щоб видалити засіб для чищення зі скляної поверхні, починаючи із зовнішнього боку, який, можливо, менш забруднений, ніж внутрішня частина.

  Крок 7: Зберіть камін

  Коли всі частини чисті та сухі, знову зберіть камін, звертаючись до вашої фотографії, щоб знову зібрати поліна. Будьте особливо обережні, оскільки Варела каже, що колоди часто крихкі.

  Крок 8: Очистіть мантію та вогнище

  Після того, як внутрішня частина вашого каміна буде повністю очищена, не забудьте очистити кожух і топку. Пухлина або м’яка тканина допоможуть, залежно від матеріалу. Тепер насолоджуйтесь своїм чистим газовим каміном.

  Як зберегти очисник газового каміна довше

  Щомісячне технічне обслуговування — найкращий спосіб забезпечити чистоту та працездатність вашого газового каміна протягом тривалого часу. Якщо ви регулярно користуєтеся каміном, Варела каже, що було б доцільно пилососити його щотижня або близько того.

  Прокрутити вгору