9 надійних способів запобігти запаху вологості під час сушіння одягу в приміщенні

Якщо вам цікаво, як запобігти запаху вологи під час сушіння одягу в приміщенні, ви не самотні. Тепер, коли погода змінюється, болісний процес намагання висушити одяг досить швидко, щоб уникнути запаху вогкості, тут. Так, хоч сонце, можливо, поки що ховається, немає сумніву, що на горизонті нижчі температури та волога зима. І оскільки зараз не ідеальний час, щоб увімкнути опалення, що вам робити? Ви можете використовувати машину, щоб миттєво висушити свій одяг, але використання сушильних машин може бути дорогим. 

Звичайно, підсилювачі аромату та миючі засоби з різким запахом також стверджують, що видаляють затхлий запах із вашого одягу та залишають його свіжішим надовго. Але вони не вирішують реальної проблеми.

Як уникнути сирого запаху одягу під час сушіння в приміщенні

Зрештою, цей вологий запах спричинений затримкою вологи в складках і тканині вашого одягу. Це означає, що важливо швидко сушити одяг, якщо ви не хочете, щоб ваш одяг не пахнув вологістю, коли ви сушите його в приміщенні. Ось деякі інші головні прийоми, якими ви також можете скористатися.

1. Зменшіть розмір завантаження

Якщо ви хочете позбутися вогкості у своєму будинку, важливо звести вологість до мінімуму. Перевантаження внутрішнього провітрювача для одягу мокрим і вологим одягом є надійним способом додати додаткову вологість у вашому домі – і це ще до того, як ми згадаємо той факт, що ваш одяг буде пахнути вологим.

Отже, один із найкращих способів запобігти запаху вологи під час сушіння одягу в приміщенні – це зменшити розмір завантаження. Пропонуємо залишити між кожним предметом принаймні кілька сантиметрів, щоб було достатньо місця для циркуляції повітря та висушування речей якомога швидше. 

Це дозволить одягу висохнути, перш ніж він почне пахнути вологістю. Але якщо ви турбуєтеся про те, як це вплине на вартість роботи пральної машини, ви можете боротися з цим підвищенням цін, купивши інший провітрювач для одягу та розподіливши навантаження між двома різними провітрювачами в двох різних частинах будинку.

2. Використовуйте осушувач повітря

Є так багато причин, щоб додати один із найкращих осушувачів у свій дім. І якщо ви хочете, щоб одяг не пахнув вологістю, ми не сумніваємося, що одна з цих машин може вирішити всі ваші проблеми. Це тому, що цей затхлий запах спричинений надлишком вологи, який осушувач миттєво видалить. 

Експерти припускають, що одяг у приміщенні висихає найшвидше та найефективніше за 40% RH (відносна вологість), і це можна контролювати за допомогою осушувача. Насправді деякі осушувачі навіть оснащені налаштуванням для використання під час сушіння білизни.

Повісьте білизну на стелаж для сушіння і розмістіть поруч осушувач повітря. Оскільки в цьому процесі для сушіння білизни використовується сухе повітря, а не тепло, ваша білизна стане м’якшою та матиме більш свіжий запах, оскільки осушувачі запобігають утворенню вологи та затхлих запахів на вашому одязі.

3. Не зловживайте засобами для прання

Коли ви зіткнулися з сирим запахом і затхлим одягом, цілком природно витрачати свої тяжко зароблені гроші на флакони підсилювачів запаху та сильні миючі засоби в надії, що вони прикриють затхлий запах. 

Насправді це може принести більше шкоди, ніж користі. Не зловживайте засобами для прання, тому що якщо ви використовуєте їх занадто багато, вони не будуть належним чином випрані в машині, залишаючи залишки на вашому одязі, які потім спричинять затхлий запах. 

Тому використовуйте лише рекомендовану кількість продукту. І якщо ви можете, вибирайте порошкоподібний пральний порошок, а не рідкий засіб, тому що останнє, що вам потрібно робити, це додавати більше рідини в білизну, коли висушити мокрий одяг взимку вже важко.

4. Використовуйте провітрювач для одягу з підігрівом

Коли надто волого, щоб висушити білизну на вулиці, єдиний вихід – висушити її всередині. Але якщо ви хочете уникнути зайвої вологи та запобігти тому, щоб ваш одяг пахнув вологістю, провітрювач для одягу з підігрівом може стати вашим новим улюбленим гаджетом. 

Найкращі провітрювачі для одягу з підігрівом на ринку діють як радіатори для вашого одягу, швидко висушують його та усувають ймовірність появи запаху вогкості. І хоча всі провітрювачі для одягу з підігрівом творять чудеса, ті, що мають встановлені чохли, зазвичай вважаються найкращими з найкращих, оскільки вони зрештою затримують тепле повітря та сушать ваш одяг ще швидше. 

Однак ми можемо зрозуміти, чому ви можете бути трохи стурбовані використанням нового приладу в умовах кризи вартості життя. Але витрати на експлуатацію провітрювача для одягу з підігрівом не такі великі, як ви думаєте. 

Не хвилюйтеся, якщо ви не плануєте купувати фен для одягу з підігрівом. Взимку, коли ваше опалення все одно ввімкнено, розмістіть сушарку для білизни ближче до радіаторів. Однак ви не повинні вішати одяг безпосередньо на радіатори, оскільки це перекриє потік тепла та може пошкодити тканину одягу.

Цей крилатий провітрювач для одягу з підігрівом є одним із найдоступніших варіантів, і він все одно пришвидшить час сушіння порівняно з провітрювачем без підігріву. Якщо ви хочете прискорити процес сушіння.

5. Використовуйте білий оцет

Якщо ви вже деякий час читаєте «DM», то знаєте, що ми є великими прихильниками використання оцту як засобу для чищення. Але ви можете не знати, що ви також можете використовувати оцет, щоб запобігти запаху вогкості одягу. 

Насправді оцет є природним дезодорантом, тобто він може вбивати неприємні запахи та бактерії, які можуть спричиняти такі запахи. Все, що вам потрібно зробити, це додати чашку білого оцту до білизни та дозволити йому виконати важку роботу за вас. 

Хоча це має зменшити ймовірність того, що ваш одяг матиме запах затхлості, це не усуне проблему, якщо ви залишите мокре випрану білизну в переповненому провітрювачі або в пральній машині надовго. Отже, продовжуйте виконувати кроки, щоб швидко висушити білизну. 

6. Додатково відіжміть білизну

Як ми вже знаємо, одяг пахне вологим, коли ви сушите його в приміщенні, оскільки важче позбутися надлишку вологи так само швидко, як на вулиці. Але є так багато способів позбутися надлишку вологи, і додаткове віджимання вашої пральної машини має зробити свою справу. 

Хоча звичайні цикли пральної машини пропонують кілька хвилин віджимання в кінці циклу, іноді цього просто недостатньо. Ось чому замість того, щоб діставати мокрий одяг із машини й одразу ж розвішувати його, ви повинні залишити його в пральній машині та одягнути для певного циклу віджимання.

Зазвичай це набагато коротше, ніж звичайний цикл (зазвичай від 8 до 12 хвилин), що означає, що він не коштуватиме вам величезної кількості додаткової енергії. Але цього все одно буде достатньо, щоб позбутися вологості, яка може спричинити неприємний запах.

7. Використовуйте фольгу

Ви чули про цей хак для фольги? Що ж, можливо, наступного разу, коли ви підете в супермаркет, додайте фольгу до свого списку покупок. 

Це тому, що фольга має природні нестатичні властивості, які можуть творити чудеса в пральній машині. Так, стиснувши один або два кульки фольги та поклавши їх у пральну машину разом із одягом, ви можете бути впевнені, що одяг, який витягнеться з іншого боку, буде вільним від статики та надзвичайно м’яким. 

Але ця олов’яна фольга також може допомогти розділити одяг у пральній машині, змушуючи надлишок води зливатися під час циклу віджимання та дозволяючи йому швидше висихати під час процесу сушіння. Це повинно запобігти тому, щоб вони пахли затхлим. 

8. Почистіть пральну машину

Хоча одяг зазвичай пахне вологим через надлишок вологи всередині тканини, також варто перевірити, чи немає у вас проблем із пральною машиною, оскільки це також може призвести до смердючого одягу. 

Насправді, ви повинні прагнути чистити свою пральну машину принаймні раз на місяць. Якщо ви не робите цього, ви збільшуєте свої шанси отримати вологий і затхлий одяг, оскільки бактерії, накопичені в пральній машині, перенесуться на ваш одяг.

На ринку легко знайти спеціальні засоби для чищення пральних машин, але один із найшвидших і найпростіших способів очистити пральну машину — додати чашку білого оцту в ящик для пральних засобів і запустити порожню пральну машину на гаряче прання. 

9. Очистіть свій вентиляційний пристрій

Однак ваша пральна машина — це не єдине, що вам слід чистити. Також радимо час від часу чистити вентиляцію, щоб запобігти появі небажаних запахів. 

Швидко перевіряйте та час від часу чистіть свої сушарки — ви здивуєтеся, скільки пилу та цвілі може накопичитися з часом. 

Щоб запобігти забрудненню вашого чистого одягу, почистіть його теплою водою з милом, білим оцтом або розведеним відбілювачем. Що використовувати – це ваш вибір, якщо ви обов’язково додасте це завдання до свого контрольного списку прибирання до настання зими. 

поширені запитання

ЧОМУ МІЙ ОДЯГ ПАХНЕ ЗАТХЛІСТЮ ПІСЛЯ СУШІННЯ В ПРИМІЩЕННІ?

Одяг пахне затхлим і вологим, якщо він піддається дії великої кількості вологи протягом тривалого часу. І коли ви не можете швидко висушити одяг на вулиці, цей затхлий запах дуже поширений. 

Насправді одяг потребує постійного потоку повітря та вентиляції, щоб правильно висохнути. Без цього вони затримують вологу та бактерії, що призводить до появи неприємного запаху, якого важко позбутися. Однак вам буде приємно дізнатися, що цього запаху не неможливо позбутися. 

ЯК ВИСУШИТИ ОДЯГ БЕЗ ЗАПАХУ ВОГКОСТІ В ПРИМІЩЕННІ?

Вентиляція є ключовою, якщо ви хочете сушити одяг усередині, щоб він не пахнув вологістю, а це означає, що необхідно відкрити вікно та розкласти одяг на провітрювачі. Але це не єдиний варіант.

Осушувачі є популярним вибором для власників будинків під час сушіння одягу всередині, оскільки вони видаляють вологу з повітря, дозволяючи вашому одягу швидко висихати. 

Також варто замінити рідкі пральні засоби на порошкоподібні, якщо ви хочете сушити одяг у приміщенні, і вам також слід зменшити кількість, яку ви використовуєте. Пам’ятайте, що вам не потрібно збільшувати кількість ароматизованого прального порошку, щоб одяг не пахнув вологістю. Іноді використання більшої кількості може посилити запах затхлості. 

Прокрутити вгору