Як правильно прати пухову ковдру

Пухова ковдра — це легкий, дихаючий спосіб зберегти тепло та затишок уночі. Крім того, пухові ковдри надзвичайно універсальні: просто замініть підкровдру, коли забажаєте, щоб змінити естетику вашої спальні. Хоча пухові ковдри пропонують деякі унікальні переваги, вони також дещо складніші в догляді, ніж, скажімо, звичайні ковдри. Окрім підодіяльника, вам також потрібно випрати саму пухову ковдру.

На щастя, все, що вам потрібно для безпечного й ефективного прання ковдри, — це трохи часу та трохи стратегії. Ось усе, що вам потрібно знати про те, як прати пухову ковдру, на думку трьох експертів з прання та прибирання. Дізнайтеся, як зберегти пухову ковдру свіжою та затишною надовго.

  Як часто потрібно прати пухову ковдру?

  Ось хороша новина: пухову ковдру можна прати в пральній машині. Але як часто вам насправді потрібно її нести у пральню? Якщо ви захищаєте внутрішню частину ковдри чохлом, вам потрібно прати її лише раз на сезон.

  Підковдри слід прати 1-2 рази на місяць, залежно від тканини та вашого способу життя – менше для шовку, більше для власників домашніх тварин. Звичайно, ця є лише загальним правилом: якщо ваша пухова ковдра забруднилася, вам потрібно випрати їх швидше.

  Можливо, вам також доведеться трохи спланувати наперед. Оскільки пухові ковдри можуть бути громіздкими, залежно від розміру вашої домашньої пральної машини, для їх прання може знадобитися поїздка до пральні.

  Речі, які вам знадобляться

  Для прання пухової ковдри вам знадобиться кілька ключових інгредієнтів, але, на щастя, багато з них, напевно, вже є у вас під рукою:

  • Пральна та сушильна машини та/або мотузка для білизни
  • Ваш бажаний спосіб лікування плям
  • Пральний порошок або господарське мило
  • Вовняні м’ячі для сушіння або тенісні м’ячі
  • Щітка для плям
  • Голка і нитка (необов’язково)

  Крок 1. Попередньо обробіть ковдру

  Знявши підковдру з ковдри, рекомендуємо ретельно перевірити її на наявність плям або розривів. За потреби виправте розриви за допомогою голки та нитки перед пранням — ви ж не хочете втратити пір’я. Потім обробіть будь-які плями, які ви знайдете, улюбленим (в ідеалі, ніжним) засобом для плям на ваш вибір.

  Щоб уникнути розлитої їжі або пожовтіння через піт, вам знадобиться засіб для виведення плям на основі ферментів. Нанесіть засіб для лікування плям безпосередньо на підодіяльник, втираючи його в тканину пальцями або спеціальною щіткою для плям.

  Якщо ви не бажаєте використовувати хімічні речовини для ковдри, ви також можете використовувати саморобну пасту, що складається з харчової соди та води, на уражені ділянки перед пранням. Просто додайте достатньо води в невелику миску з харчовою содою, щоб створити пасту, потім нанесіть її на пляму та потріть пальцями або щіткою.

  Крок 2: Виперіть ковдру

  Після попередньої обробки вашої пухової ковдри настав час її випрати. Ефективне прання ковдри вимагає трохи більше уваги, ніж звичайне завантаження білизни, тому виконуйте кожен крок.

  Пропонуємо розкласти ковдру якомога більше в машині, щоб нічого не збивалося, а потім скинути старі кульки для сушіння, щоб ваша ковдра не збивалася під час циклу прання.

  Встановіть пральну машину на делікатний режим, а потім додайте делікатний миючий засіб без відбілювача, щоб уникнути піни після прання. Найкраще прати пухові ковдри окремо, щоб уникнути заплутування, і вона рекомендує завжди використовувати найхолоднішу воду.

  Обов’язково перегляньте ковдру, перш ніж кинути її в сушарку. Пухові ковдри можуть згортатися і затримувати мило під час прання, тому після завершення циклу прання обов’язково перевірте, чи немає залишків мила. Якщо ви помітили щось, промийте та знову відіжміть у обережному режимі.

  Крок 3: Висушіть ковдру

  Так, пухову постільну білизну можна класти в сушарку. Для найуспішнішого завершення пропонуємо налаштувати сушильну машину на цикл низький нагрів/низьке сушіння. Щоб допомогти перерозподілити та розпушити пір’я та начинку, додайте до циклу вовняні м’ячі для сушіння або чисті тенісні м’ячі. Уникайте пом’якшувачів тканини, які можуть покрити пір’я пухової ковдри та зробити її менш пухнастою.

  За потреби перезапустіть цикл, доки не зникнуть ознаки вологи — залишкова вологість, може призвести до накопичення плісняви. У середині циклу сушіння зніміть ковдру та гарненько струсіть її, щоб перерозподілило пір’я, а потім розбийте грудки руками, перш ніж покласти її назад у сушарку.

  Сушіння може тривати більше часу, тож ви маєте змогу влаштуватися надовго. Якщо ви хочете, ви можете витягнути ковдру, коли вона висохне приблизно на 85%, а потім закінчити на білизняній мотузці.

  Якщо пуховий наповнювач злипається, коли ви дістаєте ковдру із сушильної машини, ймовірно, є надлишок води, і вам слід розпочати інший цикл сушіння.

  Як довше зберігати пухову ковдру

  Хоча вам слід прати пухову ковдру приблизно раз на сезон, є кілька способів зберегти її свіжою між праннями. Частіше прання ковдри (і обережність, щоб уникнути пролиття та безладу в ліжку) може допомогти зберегти внутрішню пухову ковдру свіжою.

  Також пропонуємо відпарювати пухову ковдру між пранням, щоб допомогти видалити алергени та бактерії, що викликають запах. Ніколи не використовуйте праску або крохмаль для пухової ковдри. Якщо у вас немає відпарювача або ви бажаєте швидшого рішення, ви також можете збризкувати його освіжувачем тканини між праннями.

  Прокрутка до верху