Як випрати одяг вручну за 6 простих кроків

Іноді найкраще, що ви можете зробити для свого одягу, це відмовитися від пральної машини та скористатися ручним підходом. Хоча ручне прання зазвичай призначене для делікатних речей, а саме бюстгальтерів і нижньої білизни, це ефективний варіант для більшості типів одягу, особливо якщо у вас недостатньо великого багажу, щоб поїздка до пральні була вартою.

Перш ніж підійти до раковини, подивіться на етикетку щодо догляду за одягом і волокна, щоб дізнатися про температуру води та подальші інструкції щодо прання. Якщо на етикетці вказано лише хімчистка , не прайте вручну. Якщо там написано просто хімчистка , це може бути безпечним для прання в раковині. Щоб бути обережним, перевірте свій одяг, помістивши краплю води в приховане місце та промокнувши паперовим рушником. Якщо колір не зникає і на ньому не залишається водяної плями, можливо, річ безпечна для ручного прання. Але майте на увазі, що якщо ви порушуєте етикетку догляду, ви ризикуєте: справа не лише в стійкості кольору тканини чи утворенні водних плям; інші аспекти, як-от оздоблення, підкладка або усадка тканини, можуть зробити небезпечним прання рук, якщо на етикетці догляду вказано хімчистка .

Незалежно від того, боретеся ви з плямою від вина чи просто хочете довести до ладу блузку перед наступним одяганням, скористайтеся порадою щодо надійного способу ручного прання одяг. Незважаючи на те, що інструкції з догляду можуть відрізнятися від одного типу одягу до іншого, застосовується той самий покроковий метод, незалежно від того, чи ви працюєте з вовною, шовком чи бавовною.

Як прати одяг вручну

Прання білизни вручну, безумовно, найбільш щадний підхід. Це дозволяє дбайливо ставитися до одягу протягом усього процесу чищення. Щоб заощадити час, не соромтеся прати лайки з одягом лайків того самого кольору та типу тканини. Дотримуйтеся цього покрокового посібника для більшості видів одягу (але продовжуйте читати, щоб дізнатися більше про бюстгальтери, нижню білизну та светри):

1. Прочитайте етикетку з догляду, щоб визначити тип тканини: шовк, вовна тощо. Потім визначте найкращий засіб для прання. Для більшості речей підійде будь-який стандартний рідкий або порошковий миючий засіб. Для делікатних тканин може знадобитися щось більш щадне, як-от засіб для тонкого прання, безкоштовний і м’який миючий засіб або м’яка рідина для посуду.

2. При необхідності обробіть плями. Для цього кінчиками пальців обережно втирайте плямовивідник або рідкий миючий засіб у пляму (уникайте тертя!).

3. Наповніть раковину водою — теплою або теплою, залежно від етикеток догляду на вашому одязі. (Для вашої інформації: шерсть, шовк і яскраві кольори найкраще чистяться в холодній воді.) Коли вода тече, додайте рекомендовану дозу миючого засобу. Розполосніть миючий засіб у воді, щоб переконатися, що він повністю розчинився, потім покладіть одяг у воду й обережно натисніть на нього, щоб повністю занурити його. Поки він намочується, обережно вичавіть мильну воду через одяг кілька разів. Вода може змінити колір, але це може бути надлишок барвника, який не повинен спричиняти втрату кольору.

4. Ретельно промити. Якщо у вас є пульверизатор на крані, покладіть будь-який легкий одяг, як-от прозорі колготки або купальники, на друшляк і прополощіть. В іншому випадку наповніть раковину прохолодною чистою водою, занурте одяг і вичавіть воду, щоб промити. Повторіть за потреби.

5. Видаліть зайву воду. Оскільки віджимання мокрих делікатних тканин може пошкодити, обережно підніміть одяг обома руками та обережно вичавіть якомога більше води. Потім покладіть його на вбираючий рушник і скручуйте рушник і одяг разом, поки вода не вбереться. Обов’язково обережно поводьтеся з одягом.

6. Покладіть предмети сушитися. Щоб делікатні вироби, особливо трикотажні, не витягнулися з форми, покладіть їх рівно для висихання. Для додаткового догляду (і для прискорення процесу висихання) покладіть светри або купальники на сухий рушник і дайте їм висохнути на повітрі. Коли передня частина висохне, переверніть її.

Прання білизни вручну, безумовно, найбільш щадний підхід. Це дозволяє дбайливо ставитися до одягу протягом усього процесу чищення. Щоб заощадити час, не соромтеся прати лайки з одягом лайків того самого кольору та типу тканини. Дотримуйтеся цього покрокового посібника для більшості видів одягу (але продовжуйте читати, щоб дізнатися більше про бюстгальтери, нижню білизну та светри):

Як прати бюстгальтери та делікатну білизну вручну

Хоча кинути бюстгальтер у пральну машину може здатися швидким виправленням, це надійний спосіб миттєво змусити кісточки продертися крізь тканину. Бренди нижньої білизни та дизайнери рекомендують прати бюстгальтери вручну, оскільки це допомагає нижній білизні зберігати форму та підтягуватися. Хороші новини для вас: це дуже легко зробити.

 1. Наповніть раковину теплою водою , якщо на етикетці з догляду за вашим бюстгальтером не вказано іншу температуру води. Коли вода тече, додайте м’який миючий засіб. Перш ніж додавати нижню білизну, переконайтеся, що миючий засіб повністю розчинився.
 2. Обережно помістіть бюстгальтер у мильну воду; дайте йому настоятися 15 хвилин. Акуратно втирайте пінний розчин у всі куточки та щілини бюстгальтера.
 3. Ретельно промити. Якщо у вас є пульверизатор на крані, покладіть бюстгальтер на друшляк і промийте його. В іншому випадку наповніть раковину свіжою прохолодною водою, занурте бюстгальтер і обережно вичавіть воду, щоб промити.
 4. Обережно вичавіть, змініть форму та висушіть. Щоб позбутися надлишку води, обережно вичавіть воду з ременів і спини або промокніть їх (включно з чашками) рушником. Потім змініть форму та висушіть.

Як прати білизну вручну

Подібно до бюстгальтерів, є деякі стилі білизни, які слід прати вручну. Наступного разу, коли будете чистити шовкову, мереживну або делікатну нижню білизну, дотримуйтесь цієї інструкції.

 1. Наповніть раковину теплою водою , якщо на етикетці з догляду за білизною не вказано іншу температуру води. Коли вода тече, додайте м’який миючий засіб. Перш ніж додавати нижню білизну, переконайтеся, що миючий засіб повністю розчинився.
 2. Замочіть білизну до 30 хвилин. Ви можете прати кілька пар, якщо вони одного кольору та типу волокна. Періодично змивайте миючий засіб у воді.
 3. Змити теплою водою. Якщо у вас є пульверизатор на крані, покладіть нижню білизну на друшляк і прополощіть. В іншому випадку наповніть раковину водою, занурте нижню білизну та вичавіть воду, щоб промити.
 4. Обережно відіжміть, змініть форму та висушіть. Видаліть зайву воду, обережно віджавши білизну.Потім промокніть рушником, змініть форму нижньої білизни та повісьте або розкладіть її для висихання.

Як прати светри вручну

У всіх нас є один светр, який ми любимо — за винятком того факту, що він вимагає поїздки в хімчистку після кожного носіння. Якщо на табличці для догляду позначено як хімчистка , можна безпечно прати светр вдома. Якщо на ньому є позначка «Тільки хімчистка», не ризикуйте зіпсувати свій улюблений светр, виправши його вручну!

 1. Перевірте бирки на светрі. Щоб визначити рекомендовану температуру води, перегляньте етикетки щодо догляду за светром і волокон. Для більшості светрів підійдуть тепла вода та м’який миючий засіб або м’яка рідина для посуду. Наповніть раковину водою і, коли вода тече, додайте миючий засіб і переконайтеся, що він повністю розчинився.
 2. Обробити плями. Обробіть плями засобом для виведення плям або рідким миючим засобом. Втирайте плямовивідник у пляму кінчиками пальців (уникайте тертя!).
 3. Переверніть светр навиворіт. Потім занурте светр у воду та кілька разів видавіть піну через светр, поки він намокне. Дайте йому постояти принаймні 10 хвилин.
 4. Ретельно промити. Наповніть раковину прохолодною чистою водою, занурте светр і вичавіть воду, щоб промити.
 5. Акуратно вичавіть зі светра якомога більше води. Потім покладіть його рівно на абсорбуючий рушник і обережно згорніть рушник і одяг разом, доки вода не вбереться.
 6. Дайте светру висохнути на повітрі. Покладіть светр на сухий рушник і дайте йому висохнути на повітрі. Коли передня частина висохне, переверніть її.
Прокрутити вгору