Як очистити камін за 7 простих кроків

Немає нічого схожого на затишок, який приходить разом із сидячим поруч із палаючим каміном у розпал зими. Однак цей бурхливий вогонь може залишити безлад, оскільки залишки сажі та попелу покривають внутрішню частину димоходу та накопичуються з часом.

Тому не дивно, що коли приходить час чистити дуже брудний камін, ви навряд чи знаєте, з чого почати. На щастя, ми можемо допомогти. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як чистити камін, як часто це потрібно робити та як довше підтримувати його в чистоті.

Як часто потрібно чистити камін?

Завдання почистити камін, мабуть, не здається приємним. Однак це необхідне завдання, яке має відбуватися щорічно. Мета чищення каміна набагато більше, ніж просто естетика, це також безпека, оскільки надлишок сажі та золи становить небезпеку пожежі.

Ваш камін слід чистити щорічно, бажано до або після сезону опалювання. Підтримуючи свій камін у чистоті, ви не тільки збережете його чудовий зовнішній вигляд, але й функціональний і безпечний.

Речі, які вам знадобляться

 • Пластикове покриття
 • Сміттєві відра та пакети
 • Робочий одяг та рукавички
 • Засіб для миття посуду
 • Тепла вода
 • Чисті рушники та ганчірки (примітка: вони можуть сильно забруднитися)
 • Ручний віник і совок
 • Щітки з жорсткою щетиною
 • Вакуум (опціонально)
 • Оцет
 • Відро
 • Розпилювач

Як очистити камін

Крок 1. Підготуйте свій простір

Завдяки особливостям камінів їх чистка може стати брудною та довгою. Отже, перш ніж почати чищення та миття, переконайтеся, що ви вийняли будь-які дрібні предмети, які дуже чутливі до пошкоджень від пилу та бруду. Якщо поруч з каміном стоять предмети меблів, відсуньте їх принаймні на 50 сантиметрів. Якщо меблі неможливо пересунути, накрийте їх поліетиленовою плівкою.

Поставте кілька сміттєвих відер біля каміна для легкого видалення золи, сажі та очищення. А щодо вас: переконайтеся, що ви носите одяг і взуття, які можуть забруднитися, і рукавички, які можуть впоратися з деякими плямами сажі.

Крок 2: Зніміть і очистіть решітки

Тепер, коли ваша кімната підготовлена, настав час почати. Перш ніж почати чистити внутрішню частину каміна, вам потрібно буде вийняти решітку або андроїди (металеву конструкцію, яка утримує поліна) і винести їх назовні для очищення.

Щоб почистити решітку каміна, видаліть надлишки сажі або золи. Тут може допомогти ручний вакуумний пристрій. Потім змішайте кілька крапель засобу для миття посуду з невеликою кількістю води та натріть суміш на решітку за допомогою щітки. Нарешті, промийте решітку та витріть насухо. Відставте, поки камін не буде очищено.

Крок 3: Виметіть попіл

Використовуючи невелику мітлу та совок або міцну ганчірку, видаліть зайвий попіл, який зібрався на дні каміна. Вам не потрібно змітати все, лише зайвий бруд, який пізніше завадить прибиранню.

Швидше позбавляйтеся від попелу за допомогою ручної вакуумної насадки. Тільки не забудьте очистити вакуумну каністру, коли закінчите.

Крок 4. Очистіть стіни

Використовуючи суху нейлонову щітку для чищення або подібну щітку з жорсткою щетиною, почніть чистити верхню частину внутрішньої частини каміна. Рухайтеся вниз, і сажа та креозот (залишки, що залишаються після спалювання матеріалів на основі вуглецю) впадуть на дно. Цей крок потребує трохи докладання зусиль, але це важливо.

Після того, як внутрішня частина була вичищена, знову підмітайте або пропилососьте дно каміна та викиньте бруд у смітник.

Крок 5. Створіть свій розчин для очищення

Тепер, коли внутрішня частина каміна очищена від поверхневого бруду, настав час копнути трохи глибше. Ви створите очисний розчин, який буде нанесено на поверхню каміна та позбавить його від старих, більш проникаючих плям.

Щоб зробити суміш, змішайте рівні частини оцту та теплої води разом із кількома столовими ложками мильного засобу у великому відрі. Наповніть порожню пляшку з пульверизатором сумішшю.

Крок 6: Розпиліть і протріть

Потім розпиліть миючий розчин на підлогу та стіни каміна та дайте йому постояти кілька хвилин. Після того, як цегла повністю просочиться розчином, виламайте ще одну суху щітку з жорсткою щетиною та змочіть її миючим розчином.

Почніть енергійно чистити камін щіткою, знову працюючи зверху вниз. Використовуйте пляшку з пульверизатором, щоб знову змочити будь-які сухі ділянки та змити все ще забруднені ділянки. Закінчивши протирати ділянку, витріть зайву рідину та бруд кількома чистими рушниками.

Після того, як весь камін буде очищений і очищений, витріть будь-який зайвий очисний розчин, який зібрався на дні каміна.

Крок 7: Очистіть двері та облицювання

Якщо у вашого каміна є дверцята, саме час їх почистити. Ви можете протерти їх розчином для чищення скла, але якщо на ньому дійсно залишився бруд, протріть їх розчином однієї частини води та однієї частини білого оцту.

Облицювання вашого каміна (цегляна кладка, яка оточує камін), ймовірно, також потребує хорошого очищення. Ви можете використовувати той самий миючий розчин для облицювання цегляного каміна, якщо воно в хорошому стані. Якщо він ризикує розсипатися, просто почистіть його щіткою та пропилососьте. Якщо ваше облицювання не цегляне, використовуйте суміш теплої води та кількох миючих засобів для посуду.

Після того, як все буде очищено та висушено, ви можете знову додати решітку та підготуватися до використання свого надзвичайно чистого каміна. Після всієї цієї важкої праці ви цього заслуговуєте.

Як довше підтримувати камін в чистоті

 1. Спалюйте чисті дрова. Запобігання надмірному накопиченню сажі, золи та креозоту може значно полегшити очищення вашого каміна. Хороший спосіб запобігти цьому надлишковому накопиченню — використовувати деревину, яка горить «чисто», як листяна деревина, яка горить гарячіше та довше. Незважаючи на те, що вони дорожчі за м’яку деревину, вони залишають менше залишків.
 2. Вимітайте попіл. Вимітайте залишки попелу щотижня чи місяця залежно від того, як часто ви користуєтеся каміном. Це запобіжить їх накопиченню або роздуванню під час пожежі.
 3. Огляньте свій димохід. Якщо не проводити регулярне технічне обслуговування та правильно використовувати каміни та димоходи, вони можуть завдати великої шкоди як вам, так і вашому дому. Через це подумайте про щорічну перевірку димоходу, яка перевіряє стан димоходу та запобігає проблемам, перш ніж вони погіршаться.
Прокрутити вгору